Keturioliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video) (0)

Minske tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Minske tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Vakar, rugpjūčio 22 d., keturioliktą pasipriešinimo dieną Baltarusijos diktatoriui visoje  šalyje tesėsi taikios protesto akcijos ir visuotinis streikas. Streikuoja šimtai tūkstančių įvairių įmonių darbininkų. Pagrindiniai keliami reikalavimai šie: Lukašenkos atsistatidinimas, politinių kalinių išlaisvinimas, naujų laisvų rinkimų surengimas.

Vakare Minsko nepriklausomybės aikštėje vyko strikuojančių šachtininkų palaikymo akcija. Joje taip pat skambėjo šūkiai palaikantys bandytą nunuodyti Rusijos opozicijos vadovą Aleksejų Navalną: „Lioša gyvenk!“ – skandavo akcijos dalyviai.

Apie 14 dval. Minske prie Komarovskajos turgaus ėmė telktis įvairaus amžiaus moterys ir merginos baltais apdarais su gėlėmis rankose. Jos išsirikiavo į labai ilgą grandinę. Vairuotojai jas sveikino automobilių signalais.

Daugelyje Baltarusijos miestų visą dieną vyko įvairios protesto akcijos. Žodino mieste lankėsi Babaryko štabo vadovė, Sviatlanos Cichanouskajos bendražygė Marija Kolesnikova: jinai kalbėjo apie dialogo būtinybę, palaikė BELAZo darbininkus ir priminė apie tarpusavio pagalbos iniciatyvas. Vakare M. Kolesnikova dalyvavo ir Minsko Nepriklausomybės aikštėje vykusiame mitinge:

Minske dešimtys dviratininkų surengė solidarumo dviračių žygį. Akcijos taip pat vyko Breste, Mogiliove, Gomelyje ir kitur. Kai kur akcijų dalyviai buvo sulaikomi, tačiau vėliau juos paleido. Gomelyje milicija išvaikė mitingą ir sulaikė vieną pagyvenusį vyriškį.

Gardine vyko valdžią palaikantis mitingas kuriame dalyvavo apie tūkstantis žmonių. Jame pasirodė ir pats Aleksandras Lukašenka. Jis vėl kalbėjo „apie išorės grėsmę“: „Šiandien atsirado tokių žmonių, kurie stumia mus į nesantaikos ir neapykantos bedugnę. Prie šalies vakarų sienos neramu, žvanginama ginklais. Savo žemę mes turime apginti!“, – sakė A. Lukašenka. jis teigę, kad „tam tikros jėgos Lenkijoje“ pradėjo prisiminti tuos laikus, kai kai kurios Baltarusijos teritorijos įėjo į šios šalies sudėtį.

Pranešama, kad buvo blokuojama apie 70 interneto portalų. Tarp jų Baltarusijos ir Rusijos internetinės žiniasklidos priemonės: «Медиазона.Беларусь», «Радио Свобода», «Еврорадио». Tačiau žinios apie įvykius Baltarusijoje ir toliau buvo skleidžiamos socialiniuose ir privačiuose interneto tinkluose. Baltarusijos žurnalistų asociacija išplatino reikalavimą nedelsiant atblokuoti Baltarusijos interneto svetainės ir nutraukti žiniasklaidai daromą spaudimą.

A. Lukašenka atvyko į Gardino karinį poligoną ir pareiškė, kad padėtis Baltarusijoje „klostosi pagal spalvotųjų revoliucijų planą“. „Padėties originalumas ir ypatingumas yra tas, kad pasitelktas išorinis faktorius, o taip būna ne visuomet“ – pareiškė Lukašenka. Kiek anksčiau jis buvo davęs nurodymą oro desantininkų komandą perkelti iš Vitebsko į Gardiną. To priežastimi įvardino „įtemptą padėti vakarų pasienyje“. Savo ruožtu NATO ir Europos vadovai paneigė Lukašenkos pareiškimus apie karinės jėgos telkimą prie vakarinės Baltarusijos sienos.

Rugpjūčio 22 d. paaiškėjo kraupi žinia, kad nuo rugpjūčio 12 dienos dingusio be žinios 28-erių Nikitos Krivcovo kūnas buvo rastas pakartas ant medžio miške Minsko rajone Partizanskij.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: