Tryliktoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video) (3)

Baltarusijoje tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Baltarusijoje tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Rugpjūčio 21 d., penktadienį, Baltarusijoje tęsiasi po rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų pasidėję protestai dėl prezidento rinkimų klastojimo.

Penktadienį vakare Minske prasidėjo veiksmas „Atgailos grandinė“. Žmonės išsirikiavo vora nuo Akrescinos rajone esančio sulaikymo centro, kur buvo laikomi daugelis per opozicijos protestus suimtų protestuotojų, iki Kuropatų giraitės miesto pakraštyje, kurioje palaidoti dešimtys tūkstančių stalinistinio režimo kankinių. Žmonių grandinė ištįso per visą sostinę. Žmonės laikė baltai raudonas vėliavas ir plakatus. Pro šalį važiuojančių automobilių vairuotojai palaikymą akcijos dalyviams išreiškė garso signalais.

Nors daugelis suimtų protestuotojų jau yra paleisti, tačiau ne visi – dalis jų tebelaikomi sulaikymo centre.Baltarusijoje, JT Žmogaus teisių biuro duomenimis, areštinėse vis dar laikoma per 100 žmonių, dalyvavusių daugiausiai taikiuose protestuose prieš prezidentą Aliaksandrą Lukašenką.

Žmonių grandinė ištįso per visą sostinę. Žmonės laikė baltai raudonas vėliavas ir plakatus. Pro šalį važiuojančių automobilių vairuotojai palaikymą akcijos dalyviams išreiškė garso signalais.

Opozicijos kandidatei į Baltarusijos prezidento postą Sviatlanai Cichanouskajai atstovaujantis advokatas Maksimas Znakas, penktadienį pateikė skundą Aukščiausiajam Teismui, reikalaudamas, kad rugpjūčio 9-ąją įvykę prezidento vadovo rinkimai būtų pripažinti negaliojančiais. Tokį patį skundą ketvirtadienį teismui ir buvusi kandidatė į prezidentus – Hana Kanapatskaja.

Europos Sąjunga (ES) pareikalavo, kad Baltarusijos valdžia nutrauktų baudžiamąją bylą, iškeltą opozicijos Koordinacinei tarybai, kuri buvo sudaryta prižiūrėti taikų valdžios perdavimą po ginčijamų šalies prezidento rinkimų.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .

3 komentarai

  1. Vilnietis:

    NE JUMS SPR3ST KAS DIKTATORIUS IR KAS NE!
    NORĖTUMĖTE KAD PVZ BALTARUSIJOJE, PUERTO RIKE AR RUMUNIJOJE SPRĘSTU AR TEISĖTI PAS MUS RINKIMAI AR NE IR KAS TURI BŪTI IŠRINKTAS PREZIDENTU?
    JUMS GYDYTIS REIKIA!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: