Kaune bus atidaryta E. Nalevaikos tapybos paroda (0)

Eugenijus Nalevaika, „Rūko akys“ | galerijos „Meno forma“ nuotr.

Eugenijus Nalevaika, „Rūko akys“ | Galerijos „Meno forma“ nuotr.

Rugpjūčio 19 d., trečiadienį, 18 val., galerijoje „Meno parkas“ (Rotušės a. 27, Kaunas), vyks menininko Eugenijaus Nalevaikos asmeninės parodos „Mažiau yra daugiau“ atidarymas.

Dažnas iš mūsų kasdien susiduria su visumos suskaidymo į atskiras dalis reiškiniu: prisimenant praeitį, pasakojant istoriją, regint aplinką, dėmesys atkreipiamas tik į tam tikras dalis, įvykius, nutikimus, o ne į visą visumą. Labiausiai visumos suskaidymas būdingas menininkų pasaulio pajautai ir jos išreiškimui. Žinotina, kad visumos suskaidymas visada yra nuostolingas: kažkas atrandama ir iškeliama į kūrinio paviršių, o kažkas pražūsta negrįžtamai. Nors šie nuostoliai ir nėra išvengiami, tačiau menininkai ryžtasi surinkti, sulaikyti, išlaikyti kūrinyje viso, ne tik regimojo, bet ir jaučiamo, pasaulio grožį, dažnai „persotindami“ kūrinius detalėmis, už/tarp kurių pradingsta esmė.

Šioje parodoje bus analizuojamos ir pristatomos kūrybos galimybės, kai tiriama, vertinama ir bandoma remiantis dviem esminėmis nuostatomis: „mažiau yra daugiau“ ir „daugiau galvoti, mažiau daryti“.

Šios nuostatos susidarė per daugiau kaip 30 metų kūrybos patirtį ir priartino autorių prie supratimo, kad ne visuomet įdėtas darbas lemia sėkmę, ir The YouTube ID of Insert video URL or ID here is invalid. mažiausiomis priemonėmis kartais galima pasiekti daugiau.

Eugenijus Nalevaika, „Dėlionė“ | Galerijos „Meno forma“ nuotr.

Eugenijus Nalevaika, „Dėlionė“ | Galerijos „Meno forma“ nuotr.

Todėl meno kūrinio „gimimo“ eigoje labai svarbu yra laiku sustoti, atidžiai vertinant atliktus veiksmus (žingsnius) ir „nenuvarginti“ meninio rezultato, bandant jį gerinti dar ir dar vienu sluoksnius ir/ar potėpiu. Atsižvelgiant į akvarelės technikos, kuri autoriui yra artimiausia, subtilybes, verta įsiklausyti į patarimą/siūlymą „daugiau galvoti – mažiau daryti“, nes pataisymai akvarelėje – neįmanomi.

Kiekvienam potėpiui turėtų būti prieš tai pasiruošta, ne tik apmąstant veiksmų eigą/seką, bet ir psichologiškai, ir fiziškai „treniruojantis“ diena iš dienos.

Eugenijus Nalevaika, „Flame“ (Liepsna) | Galerijos „Meno forma“ nuotr.

Eugenijus Nalevaika, „Flame“ (Liepsna) | Galerijos „Meno forma“ nuotr.

Parodoje bus rodomi nauji, specialiai šiai parodai sukurti paveikslai (jų ciklai), pristatantys menininkui labiausiai būdingus abstrakčius kūrinius.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: