Dešimtoji pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video, tiesioginė transliacija) (61)

Minske tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Minske tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Rugpjūčio 18 d., antradienį, Baltarusijoje tęsiasi po rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų pasidėję protestai dėl prezidento rinkimų klastojimo.

Šalyje toliau streikuoja stambiausios gamyklos, įmonės ir Baltarusijos valstybinius televizijos kanalus ir radijo stotis vienijančios bendrovės „Belteleradiokompanija“ darbuotojai. Kuriamas Nacionalinis streiko komitetas. Valdžia žada bausti streiko dalyvius, nes esą pagal galiojančią Konstituciją streikai laikomi neteisėtais.

Rugpjūčio 18 d. 10 val. padėtį Baltarusijoje svarsto Lietuvos Respublikos Seimas 49 Seimo narių prašymu sušauktoje neeilinėje sesijoje:

Šiandien vakare Baltarusijos opozicijos šalininkai Mensko centre surengė naują masinį mitingą, reikalaudami, kad autoritarinis lyderis Aliaksandras Lukašenka atsistatydintų po ginčijamų prezidento rinkimų. Sostinės Nepriklausomybės aikštėje prie Vyriausybės rūmų susirinko apie 10 tūkst. protestuotojų, palaikančių streikuojančius stambių šalies įmonių darbininkus. Nepriklausomo portalo Tut.by duomenimis mitinge buvo nuo 15 iki 20 tūkstančių žmonių:

Mitinguotojai Nepriklausomybės aikštėje šaukia „Išeik!“:

Kai kuriuos e Baltarusijos miestose įvyko ir A. Lukašenkos šalininkų mitingai. Pastebėta, kad žmonės į juos dažnai buvo vežami organizuotai autobusais:

A. Lukašenkos palaikymo mitingas Gomelyje:

A. Lukašenkos šalininkų mitingas Mogiliove:

Nepriklausomos žiniasklaidos priemonės taip pat pranešė, kad šiandien buvo rastas negyvas prezidento rinkimų komisijos narys, Volkovysko karo muziejaus direktorius Konstancinas Šišmakovas. Yra žinoma, kad jis atsisakė pasirašyti galutinį rinkimų komisijos protokolą:

TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS:

Laisvės radijo TV kanalas „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš Prahos:

Tiesiogiai BELSAT:

Tiesioginė nepriklausomo Rusijos TV kanalo „Dožd“:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

61 komentaras

 1. Žemyna:

  S. Cichanouskaja: mano vyras prašo, kad perduočiau jo žodžius
  – kauno.diena.lt/naujienos/pasaulis/ekonomika-ir-politika/s-cichanouskaja-mano-vyras-praso-kad-perduociau-jo-zodzius-981536

  • -.-.-:

   labai nevykęs žingsnis. Jei ji save įvardijo nacionaline lydere, ryžosi ja tapti, dabar jau turėtų vengti vykdyti atskirų asmenų prašymus kažką paskelbti jų vardu, ypač – vyro, nes juk ne vyras laimėjo rinkimus, o ji. Tai yra, jos vieši pareiškimai turėtų atspindėti jos pačios mintis ar apibendrintas opozicijos mintis, bet ne jos vyro.

  • Ačiū labai redakcijai už pranešimus, kas vyksta Baltarusijoje. Nemoku rusų kalbos tai vertinu žinias lietuvių kalba. Ačiū Žemynai už nuorodas.

   Jos vyro prašymas labai paprastas ir teisingas: “Jis ir kiti politiniai kaliniai sėdi. Jis prašo, kad jūs nesėdėtumėte ir darytumėte viską, jog šioje šalyje būtų galima gyventi. Su gimtadieniu, Siarhejau.”

   Kasdien mąstau, kaip galėčiau labiau padėti baltarusiams? Esu dėkingas Andriui Tapinui, kad organizuoja Laisvės kelią nuo Vilniaus ligi Baltarusijos sienos, Minsko plentu, rugpjūčio 23 d., sekmadienį, 19:00. Žr. facebook.com/events/1456246001229615/ Registracija: docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSedUxw_LzmzEYul7GOdWmThf5dbMEX-662iWNN861qdoMfS_A/viewform

   Džiaugiuosi, kad mūsų Seimas šiandien tvirtai ir aiškiai pasisakė, kad nebepripažįsta A.Lukašenkos. Pasaulio žiniasklaida pastebi mūsų vieningumą ir tuo pačiu mūsų nepriklausomos šalies drąsą ir atsakingumą. Tai įkvėpia kitus.

   Siūlau visoms partijoms norinčioms patekti į Seimą šiuo metu parodyti ką sugeba pasakyti ir nuveikti baltarusių tautos ir Baltarusijos demokratijos labui. Labai keista skamba tyla iš įvairių pusių. Dabar ta proga kuria išsiaiškiname, kas už žmoniją ir žmoniškumą, ir kas saistomas Putino ir jo autokratijos. O paskui prisiminkime, kaip dabar buvo.

   • Komunistas:

    O kodėl jūs abejingi kai jūsų tautietis A. Paleckis be įkalčių sėdi du metus. Kur solidarumas, protestai, kova už laisvę, žmogaus teises? Dvigubi standartai? Tai rodo jūsų moralinį dumblą ir menką smegenų keliamąją galią – jei taip lengvabūdiškai tikite viskuo ką numeta žiniasklaida. Ar tikrai naiviai tiki, kad mokytojos vyrelis – blogeris nefinansuojamas užsienio suinteresuotų geopolitinių grupuočių? Jei jis finansuojamas užsienio grupuočių tai jis vykdo antivalstybinę veiklą ir yra šalies išdavikas. O kur išdavikų vieta?

   • Komunistas:

    Pradėkit mąstyt kritiškai.

   • Pasižiūrėjau, ką rašo tautininkai savo Facebook puslapyje? Įkėlė šūkį “Tautą kuria didvyriai!”, taip pat savo ir Sergejaus Vysockio vadovaujamos Baltarusijos Laisvės partijos ženklus.

    Saulius Gorodeckas ketvirtadienį, rugpjūčio 13 d., rašė taip:
    ————————–
    “Tautininkų pirmininkas Sakalas Gorodeckis: „Naiviems navynos iš kaimynų po eilės gyvų pokalbių.”

    Prieš valandą kitą pradėjo veikti internetas, tiksliau jo ryšys su pasauliu (beje, spėju per Lietuvos Telia). Šiąnakt gatvėse išlindo asmenys, pas mus apibūdinami kaip pacukai. Panašiai kaip karantino metu naktį Užupyje. Visi rusiškai kalbantys. Jokiose gatvių akcijose nedalyvauja tų mistinių štabų žmonės, t.y. lyderių, gal ir suvokiančių ką gal reikėtų konsoliduoti, nėra ir jie nesikiša. Įspūdis, kad daromos pastangos kuo labiau iškruvinti Lukašenką viešumai. Visi sutinka, kad jis „gavo”, bet akylesni suvokia, kad vyksta Lukos ir Putino grumtynės jau gudų aikštelės pusėje jų pačių rankomis. Organizuoti futbolo fanatai mėsmalėje nedalyvauja, o turi dilemą kaip elgtis su iki tol nematytais rusiškai kalbančiais zekiškos išvaizdos vyrukais, kurstančiais razborkes. Spėju per dieną kitą jie apsispręs dėl organizuotų akcijų jų atžvilgiu, jei gudų milicija jų neišgaudys.

    Maskvos projekto kūrinys Sviatlana- Tymošenko Nr.2 susipyko su štabu, kuriame toną davė iš Maskvos atsiradę polittechnologai. Atrodo atėjo jai suvokimas, kad ji tapo marionete, atsakinga už bardaką. Iš tos baimės metusi viską metėsi prie arčiausios Minskui sienos perėjos. Jai siūlė padaryti pareiškimą analogišką Cepkalos žmonos jau paskelbtą, kad kviečiame Putiną gelbėti šalį. Atrodo po šito ir davė “čiosą” link mūsų, suvokusi kai tėra įrankis.
    Žvelk įdėmiai, naudok kritinį mąstymą. Džiugu, kad tokių liko pas gudus irgi.” #tautininkai Ar tai #PolitinėReklama?
    ——————————-
    Tautininkas Tomas Baranauskas: „BALTARUSIJA KAIP DIDELIS DONBASAS.
    Svetlana Tichanovskaja, kurią Delfi, sako, nuo šiol vadins baltarusiškai Sviatlana Cichanouskaja, nors ji – rusakalbė, apsiverkusi pabėgo į Lietuvą. Pabėgo nuo ko? Sako, kad pabėgti padėjo pati Baltarusijos valdžia, prieš tai Baltarusijos KGB sužlugdžius pasikėsinimą į jos gyvybę…

    Iki tapimo kandidate į Baltarusijos prezidentus Tichanovskaja buvo visiškai nežinoma, politikoje nesireiškė, atsirado iš niekur, o dabar pareiškė, kad taip ir liko tuo, kuo buvo, – silpna moterimi. Kovojantiems už ją gatvėse turbūt savo lyderio pozicijoje norėjosi matyti kažką kitokio…

    Kas padarė Tichanovskają kandidate? Ji – iš esmės pakaitinė kandidatė, iškelta vietoj neregistruotų trijų – savo vyro blogerio Sergejaus Tichanovskio, o svarbiausia – kur kas svarbesnių figūrų: Viktoro Babarikos ir Valerijaus Cepkalos, kurių štabai prisijungė prie Tichanovskajos.

    Viktorui Babarikai buvo prognozuojama pergalė. Jo reitingai esą buvo itin aukšti. Jis – buvęs Gazprombanko padalinio Baltarusijoje vadovas, žmogus turtingas ir galingas, o jo turtus jam sukrovė Gazpromas.

    Valerijus Cepkala – buvęs Lukašenkos komandos žmogus nuo 1994 m., kuomet, dirbdamas jo štabe, pasistengė sukurti baltarusiams patinkantį Lukašenkos, kaip prorusiškiausio kandidato įvaizdį. Nuo to laiko pasikeitė tik jo požiūris į Lukašenką, pastaruoju metu vis dažniau kritiškai ir net kandžiai kalbantį apie Rusiją. Požiūris į Rusiją išliko tas pats: tapęs prezidentu žadėjo pirmą vizitą surengti į Rusiją ir pareiškė, kad Rusija apskritai yra svarbiausia Balkarusijos partnerė, o abi šalis sieja ir bendras turtas – rusų kalba.

    Žinoma ir tokia istorija, kad Baltarusijos valdžia liepos pabaigoje sulaikė į Minską atvykusią grupę “vagnerovcų” – Rusijos karinių samdinių. Ką jie ketino paremti?

    Ką gi vienijo apie save Tichanovskaja? Visus, kam nusibodo arba ėmė nepatikti Lukašenka, arba kam jis visada nepatiko. Nepatiko dėl įvairių priežasčių – kad nepakankamai nacionalistiškas ir kartu, kad ne(be)pakankamai prorusiškas… Suvienyti visi, kuriems nuo pat pradžių nebuvo pakeliui ir kurie, tiesą sakant, gerai ir nežinojo, kas ta Tichanovskaja. Gerai jei ji pati būtų žinojusi, kas ji tokia! Juk iki tol politika nesidomėjo…

    Baltarusija tokia jau šalis… Nacionalinės savimonės požiūriu ji yra maždaug tokia, kaip Donbasas Ukrainoje, geriausiu atveju, kuris nors jos regionas gali būti kaip koks Chersonas ar Odesa – anaiptol ne tie regionai, kurie organizavo antirusiškus maidanus, nors ir juose visokių žmonių buvo ir yra. Vis dėlto su nepriklausomybės nuo Rusijos šūkiais čia toli nenueisi, o Tichanovskajos fenomeną sudaro nacionalistų ir prorusiškų jėgų laikinas susivienijimas po nežinia kokios spalvos vėliava…”
    #PolitinėReklama #tautininkai

    • juras:

     Tomai dar viena tamstos istorine klaida…
     Gudijos su Donbasu palyginimas yra absurdas…

     Per paskutines dienas matom kad gudai ir vaidilutes-gudutes pakylejo Gudija i nauja
     Taiku Issivadavimo Sajudi …
     ko turbut nieks nesitikejo….tuo labiau neitiketina nes nesimato
     aiskiu lyderiu ir “organizuotos” opozicijos….

     Visdelto….sutinku su jumis kad istikro nezinome kas yra Tichanovskaja….ir kokios jegos
     uz jos stovi. …gal Lietuvos karalyste o gal Maskovijos kunigaikstyste ?

     Kaip ten bebutu atrodo kad Litvinu savimone bunda!

   • Tvankstas:

    “Esu dėkingas Andriui Tapinui, kad organizuoja Laisvės kelią nuo Vilniaus ligi Baltarusijos sienos, Minsko plentu, rugpjūčio 23 d., sekmadienį, 19:00.”
    Žemiau viename pasisakyme daviau trumpą A. Tapino veiklos priežasčių paaiškinimą.
    Kaip geram žmogui, Jums tiesiog pasibaisėtina pavienės aukos valdant A. Lukašenkai, o štai nugalėjus demokratijai, kai kasdien žudysis iš nevilties gal 100 baltarusių, Jums bus brandi demokratija ?
    Kaip Jums patinka demonstrantai, profesionaliais kungfu judesiais puolantys skydais prisidengusius milicininkus ar omoną ? Jei tokie kovinių menų meistrai sulaikyti toliau tęsia tą pačią veiklą, milicininkai turi bučiuoti batus, kuriais spardomi jų veidai ?

   • Hau:

    Gerai, ponas žydaiti, matome, kad remiate revoliuciją Belorusijoj. O revoliuciją Amerikoj (I can’t breath) taip pat palaikote?

 2. Diedas:

  Jeigu Tapinas kursto baltarusius ir Lietuvoje rengia palaikymo akcijas, reikia gerai pagalvot, kam tai naudinga.
  Tapinas kiekvienoje savo laidoje nors vieną kartelį, bet smardžiai šikteli ant Lietuvos.
  Ir šiaip, falšyvas jis, kaip ir jo laidos.Susirinko gausią auditoriją iš pradžių aštriai pavaręs ant nomenklatūros ir kiaulių komunistų. O dabar spardo į kitus vartus.
  Gali būti, kad mitingus pas kaimynus ir klykavimą pas mus finansuoja kremlius.
  Šiaip nesu už Lukašenką.
  Per visus valdymo metus vienintelį sykį jį palaikiau, kai atsisakė pripažinti mirtiną koronagripą.
  Bet po Tapino įsikišimo ir mitingai tapo įtartini.

  • mvasionis:

   Dieduliai, komuniagučiai, tomukai ir kiti išminčiai sėdi ir barškina tokias didžiai išmaningas įžvalgas ir piktinasi, kad Minske nebėra kovos, kad nesugebama net kruvinesnio maidanėlio surengti, išvis per mažai kraujo.
   O žmonės tiesiog išėjo ir vaikšto gatvėmis drauge su darbininkais streikuojančiais ir todėl jiems turi pasisekti. Jau užmiršote, kaip iš tikrųjų verčiamos diktatūros? Tereikia susirinkti Katedros aikštėje ar Vingio parke tautiečiams ir – viskas.
   Problema dabar jau visai kita, atsikratyti “tėtės” pavyko, tad laikas susirūpinti, kaip po viso to išgaudyti šunsnukius, kurie, be abejo, sieks pasinaudoti revoliucijos vaisiais…

   • Tvankstas:

    Kažkada ‘revoliucijos veidrodžio’ grafo L. Tolstojaus audrinama Rusijos inteligentija tiesiog neapkentė caro, troško caro valdininkų kraujo, laukdami raudonųjų teroristų išpuolių, bet kai patys buvo masiškai žudomi raudonajame terore, tai išlikusieji gyvi užmiršo, ką kalbėjo ir rašė iki 1917 m. spalio perversmo.
    Inteligentų, kaip gerų žmonių, žmogėdriškumas pasireiškia nekaltų žmonių kraujo troškimu vardan ‘progreso’.

 3. Bartas:

  Na nenori gudai Lukašenkos. Nusibodo. Jie šaukia, kad nori laisvės. Nori rinkti merus, sričių vadovus, parlamentą, prezidentą. Nori valdyti savo šalį. Jei ir kažkur suklys , klaidas ištaisys. Ar kas mato blogį? Žmonės taikūs ir, kas mane stebina, aukštos kultūros. Po susirinkimų, mitingų, atsinešę maišus, susirenka , nepalieka šiukšlių. Neįtikėtina.

  • Diedas:

   ):):):) vieni aukštos kultūros žmonės prišiukšlina, kiti dar aukštesnės kultūros tas šiukšles surenka.
   Baltarusijoj buvau ne sykį.
   Bet niekur nei aukštos kultūros, nei ypatingos tvarkos nemačiau.
   Jeigu ten pradėt kabinėtis prie visko, kaip Lietuvoje kabinėjasi ir apie mus kuria baisias istorijas kremlinai ir jų nupirkti žurnaliūgos, pamatytum ne tokių dalykų kaip Lietuvoje

  • Žemyna:

   Ir man toks įspūdis susidaro, kad visi, susirenkantieji į mitingus, bent kol kas tik tą vieną tikslą ir turi – patraukti į šalį iki gyvo kaulo įsiėdusį veidą. Tik šis tikslas juos vienija. Apie toliau jie negalvoja. O opozicija ar numatė, kas ir kaip toliau – žingsnį po žingsnio? – Kad išvengtų mūsų klaidų, kad jomis nepasinaudotų ,,laisvos” rinkos nomenklatūriniai rykliai, kaip mūsų atveju buvo? Kad nuo pirmos dienos VISŲ PIRMA ŠVIETIMUI skirtų visas lėšas ir jėgas, kad ugdytų savo valstybe pasitikinčią pamainą. Labai jiems to linkiu. Žinoma, ir savanaudiškai – mums nuo to bus tik geriau, jei jiems jų sėkmės žvaigždė švies.

   • Diedas:

    Jeigu baltarusai pasuktų į vakarus, galiu pasakyti jų likimą.
    Viskas pasikartotų kaip Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Gruzijoje, Ukrainoje.
    Gan greitai žiniasklaidą okupuotų kremliaus padugnės ir niekšiškai išnaudojant žodžio laisvę, prasidėtų nuolatinis baltarusių dergimas.
    Jie taptų pasaulyje “labiausiai” emigruojančiais, “daugiausiai” geriančiais, besižudančiais, vagiančiais.
    Balarusai būtų vadinami didžiausiais Europos vagimis, o baltarusės prostitutėmis.
    Didelė dalis tuo patikėtų ir pradėtų dejuot kad anksčiau taip nebuvo, kita dalis kuri netikėtų, ilgėtųsi nuolatinių liaupsių ir savigyros buvusių pirie Lukašenkos.
    Po penketo – septyneto metų, baltarusiai taptų užguiti ir tikintys savo blogumu, kaip ir visi kiti rusų kaimynai.
    Pabaltijyje, totalais informacinio karo prsdžia ne atsitiktinai sutapo su krize.
    Rezultatą matom
    Pilna bespalvių bestuburių užguitų tautiečių ne tik kad nemylinčių savo Tėvynės, bet absoliučiai negerbiančių savęs.
    Latvijoje vaizdas dar baisesnis.
    Estijoje ne ką geriau.
    Ukrainoje karas.
    Ir tikras ir informacinis.
    Ir tik vieninteliai ukrainiečiai duoda atkirį kremliaus melui.

   • Tvankstas:

    1910-11 m. Rusijoje buvo kilusi didžiausia neapykanta prieš A. Stolypiną, kurį keikti buvo geras išsilavinusio žmogaus tonas, ir Rusijos premjero nužudymu širdyje džiaugėsi pats caras Nikolajus II (tai gerai matoma iš jo elgesio).
    A. Stolypinas aukojo Bosniją ir Hercegoviną 1910 m., siekdamas išvengti karo su Austro-Madjarija ir Vokietijos Reichu, bet 1914 m. caras jau neturėjo patarėjo, kuris galėtų pasakyti, kad tenka aukoti Serbiją dėl Rusijos taikaus gyvenimo.
    Panašiai šiandien Baltarusijoje ir nesidžiaukime mes lietuviai A. Lukašenkos nuvertimu, juk tai vienintelė postkomunistinė Europos šalis, kuri neturi paskolų iš TVF, nėra prasiskolinusi visu savo metiniu ar daugiau BVP.
    Apkvailinta ir įsiūbuota didžiųjų gamyklų darbininkija tiesiog neriasi ant kaklo sau bedarbystę, sunaikinus jų gamyklas ir greitą išvažiavimą dirbti į Vakarus.
    Švaistydamiesi savo pasiūlymais dėl Baltarusijos ateities prisiminkime daug ką ir neskubėkime davinėti greitų blynų receptus.
    Nebent pasitenkinimą teikia gaisras, apėmęs kaimyną.

 4. Tvankstas:

  Dėl A. Tapino ir Laisvės TV mano pasisakymas iš tieoso lt :
  Na kas čia naujo – dar 1995 m. Lietuvos žurnalistikos centrą steigė tėvas Laimonas Tapinas su Open Society / G.Soros pinigais, ten jau 25 metai plaunami smegenys ‘teisingai mąstantiems žurnalistams’, o dinastinis tęsėjas Andrius Tapinas neabejotinai yra nusipelnęs visokeriopos paramos iš Open Society / G. Soros.
  Man būtų keista, jei Laisvės TV negautų pinigų iš Open Society mielo žiūrovo G. Soros.

 5. Tvankstas:

  Mano pasisakymai tiesos lt.
  Svarbiausia, namų šeimininkė sukėlė LGBT proletariatui atsidavusios minios revoliuciją.
  O Lukašenkai atitenka Baltarusijos gelbėtojo vaidmuo, kaip 1905 m. Stolypinui teko Rusijos gelbėtojo vaidmuo nuo žydų teroristų-socialistų.
  Verkiama dėl kelių žuvusių kaip Stolypino laikais dėl kelių tūkstančių, po to sekė kruvinieji dešimtmečiai su dešimtimis milijonų aukų vardan šviesios ateities.
  Nėra baisesnių žmonių už ‘gerus žmones’, kuriems begalė aukų tėra laimės kūrimas.
  Ramybės metai Balterusijoje tiesiog sukėlė žvėrišką įniršį ‘progreso siekėjams ir laimės visiems žmonėms nešėjams’.
  Kažkada A. Pinocheto išgelbėjo Čilę nuo kraujo tvanų, kaip generolų perversmas 1926 m. Lietuvoje ir jų pastatytas vadovu A. Smetona.
  Reikia žinoti istorijos pamokas pasaulyje.
  Gal geriau kelių žmonių žūtis diktatoriškai malšinant gaivalus, negu kraujo upės ‘vardan progreso’.
  Kuo skiriasi Pasaulio Architekto diktatorius Baltarusijai A. Lukašenka nuo PA diktatoriaus ES-ai G. Soros (žr. soroskooptbrussel.pdf) ?
  Pirmas remiasi senąja žydo-bolševikine nomenklatūra, antrasis – naujuoju LGBT proletariatu.
  Pirmojo šalies ekonomikoje 80 nuošimčių sudaro valstybinis kapitalizmas, antrajam už nugaros stovi 149 tarptautinių korporacijų, valdančių daugiau kaip pusę pasaulio turto.
  Pirmasis šalį valdo kaip patvaldys, o antrasis – kaip patvaldys per savo klusnius statytinius.
  Baltarusijoje įvesta Batkos cenzūra, o ES yra įvesta politkorektiška LGBT cenzūra.
  MIP Baltarusijoje atstovauja A. Lukašenkai, o ES – tarptautinėms korporacijoms ir hegemonui LGBT proletariatui.
  Nesuprantu, kas mato kokius skirtumus valdymo, politinėje ir ekonominėje esmėje ?
  Pasaulio Architektas lems, ar tęsti kibuco gojams eksperimentą nuo 1917 m. Baltarusijoje per statytinį A. Lukašenką, ar nutraukti per LGBT revoliuciją sukvailinus žmones.

 6. Sekmes verciant batka:

  Nuverte nesiosit antsnukius kaip Nauseda, o jusu vaikai bus ikalinti namie kaip musiskiai.

 7. Tvankstas:

  Kas laukia Lietuvos pralaimėjus A. Lukašenkai ?
  Neabejotina yra viena – Baltarusija taps dar 6 Rusijos gubernijomis.
  Rusijai reikalingas tokiu sėkmės atveju priėjimas prie Baltijos jūros ir 3 Baltijos šalių nepriklausomybė bus palaidota dėl plataus koridoriaus į Baltijos jūrą siekiant sukurti Golemą gąsdinti Centrinę ir Vakarų Europą, nes nebus kam ginti pagal NATO sutarties 5 straipsnį, kadangi JAV įsisiautės BLM revoliucija už 220 mln. usd, tam skirtų pačio G. Soros, JAV respublikonai turės ginti savo JAV ir apie kažkokias 3 Baltijos valstybes užmirš, neužteks jėgų, o ES labai klusniai palinkčios Rusijai, kad jų pačių neliečia, taip pat tokiu atveju linkčios ir Lenkija, gal išmels Vilniaus kraštą, Gardino sritį ir Lvovo Galiciją iš Rusijos, nes Ukraina vėlgi bus nepajėgi ginti 2000 km sieną nuo Rusijos, be to, visuotinai žinomas Ukrainos armijos vadovybės parsidavimas Rusijai.
  Kas laukia pačių baltarusių po A. Lukašenkos žlugimo ? Galės amžiams dejuoti – kaip buvo gerai prie Batkos, liks amžinąja legenda.
  Kas laukia Baltarusijos ekonomikos po A. Lukašenkos žlugimo ? Išparduoti įrengimai kaip metalo laužas ir apleisti pastatai, geriausiu atveju logistikos sandėliai kiniškoms prekėms ir prekybos centrai.
  Pora žmonių susišluos visą Baltarusijos ekonomiką už centus, po 10 metų 3 mln. baltarusių dirbs baltais vergais Vakaruose, šalis bus pilnai negrizuota (Achille Mbembe duota sąvoka, reiškia šalies nualinimą ir žmonių skurdą, gyvenimą tenkinant tik instinktus).

  • Žemyna:

   Tegu apsaugo Viešpats juos nuo tokios lemties! Tegu jie nepakartoja mūsų klaidų ir mūsų nusikaltimų.
   Juk viskam Jo valia!

  • juras:

   Tvankstai su visa pagarba siulau atsipalaiduoti nuo globalines buhalterijos cinizmo….
   Pasaulis nera tiktai juodas ir baltas….yra valstybiu interesai, tautu, finansiniu grupuociu,pramoninku,iskrypeliu,idealistu aktyvistu,
   Organizuotu religiju,pavieniu geniju ir durniu, sionistu,lietuviu,latviu, leuchu,sklavenu, finansiniu kosmonautu ir t.t. Interesai….

   Man idomu kiek lietuvisku zodziu yra senojoje gudu kalboje ir rasytineje kalboje :pvz: Cia as kniazius….ir t.t.
   Gal koki gera zodyna gali prisiminti ?

   Ir dar…vel skaiciau Jordanes Getica…kaip isverstum i lietuviu : Matasuenta ir Amalasuenta ?
   Ir dar Zalmoxis ir Gebeleizis?

 8. Žemyna:

  Rastas Baltarusijos prezidento rinkimų protokolą atsisakiusio pasirašyti komisijos nario kūna
  – lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/2020/08/18/news/nemune-rastas-baltarusijos-prezidento-rinkimu-protokola-atsisakiusio-pasirasyti-komisijos-nario-kunas-16019516/

 9. Al.:

  Lukošenkos čekistai, begindami Gudijos ir Lietuvos nepriklausomybę, šventam reikalui paaukojo Rinkimų komisijos narį.

  • Hau:

   o gal jis nuo koronaviruso mirė? Mane stebina, kaip jūs tikit viskuo, be jokių įrodymų. Mašina suvažinėjo – kaltas Lukašenka (“turbūt nuo kažko bėgo”), rado nuskendusį – nudaigojo. Nepatiko rinkimų rezultatai – OK, pakeiskim. Lukašenka 10%, Ostapenko 80%. Laisvė fantazijai…

 10. Hau:

  Tai kiek jūs galvojate, kad Lukašenka iš tikro surinko balsų? Jeigu oficialūs rezultatai >80%, tai kiek turėjo būti suklastota, >30%, kad būtų <50%? Tai jis gal išvis 10% surinko? 😀 Tarp kitko, visus iki tol buvusius rinkimus stebėjo kažkoks "ypač demokratiškas" tarptautinis Demokratinių institucijų ir žmogaus teisių biuras. Niekad suklastojimų neskelbė. Šįkart jis atsisakė dėl gana abejotinų priežasčių:
  https://www.euronews.com/2020/07/23/who-is-making-sure-belarus-presidential-election-is-free-and-fair
  Buvo ten vietiniai stebėtojai, nors jų skaičių sumažino dėl koronaviruso. Tai gal jau buvo suplanuotas šitas nepripažinmas ir revoliucija iš anksto? Dabar vyksta "demokratų" padedama revoliucija JAV ir kitur vakaruose, ir dar revoliucijos Hong Konge, Libane, Tailande, Baltarusijoj. Čia dabar reikia tikėt, kad tai tik sutapimas? Gerokai naiviam reikia tada būt…

  O, tarp kitko, kodėl neperskaičiuot tų balsų? Juos, manau, saugo.

 11. Жыве Беларусь = Gyva Gudija?:

  Жыве Беларусь! Ar kas is kalbininku gali pakomentuoti : Жыве = Gyva ….????

 12. Diedas:

  Twanksai, neperkaitai sekdamas pasakas apie gerus carus ir klestinčią Baltarusijos ekonomiką???
  :):):):):)
  Ar tu nors buvai tenai, su žmonėmis kalbėjai?
  Jei neturi galimybių nuvažiuot, pašnekėk su bulbašiokais prie Lidlo, kur glėbiais perka šlapiankę po 69 cnt./ kg ir pigiausią alų skardinėse.
  Jei kalxuoznikas gauna 150$, tai labai gerai. O jeigu tos algos nereikia laukt tris mėnesius tai dar geriau.
  Baltarusija – šalis pakazucha su gerai išdresiruotais baudžiauninkais.
  Kalbėk su bet kuo, nuo kalxozniko, iki inteligento, jie save laiko tuščia vieta.
  Baltarusijoje viską daro “batka”: šluoja gatves, taiso kelius, stato namus, perka naftą ir dujas t.t.ir t.t. viską kas ten padaroma gera, absoliučiai visi nuopelnai priskiriami Lukašenkai.
  Na gal dabar gal žmonėm protas kiek pršviesėjo, kad išėjo į gatves.
  Kol žmonės nesupras, kad valdžia jų laimingais nepadarys, kol nepradės kiekvienas asmeniškai rūpintis savo gerove, tol ant ausų lips makaronai apie gerus carus ir tokį carą, kuris visus padarys laimingais.
  Valdžia gera ta, kuri mažiausiai kišasi į mano reikalus ir kuo mažiau lenda į akis ie kuo mažiau trukdo gyvent.

  • Tvankstas:

   Nesu aš nei carizmo, nei A. Lukašenkos gerbėjas, tą labai aiškiai esu pasakęs daugybėje savo pasisakymų, nebent Diedo smegenims taip atrodo, išpešiojant jam suprantamus žodžius po pragertų metų Rusijoje ir marihuanos prarūkytų metų Nyderlanduose, kai atmintis nesugeba suvokti pasakomų sakinių.
   Diedas: 2020 08 18 22:11 | IP adresas: 90.131.46.167 – ar tai ne mano kartojami keliskart žodžiai pačio pasisakyme ?
   Jeigu tai pasakiau aš, tai Diedą apima abstinencijos priepuolis, žvėriška neapykanta man.
   Mažiau gerk ir mažiau rūkyk marihuanos, Diedai, nes tai veda į išprotėjimą anksčiau ar vėliau (psichiatro žvaigždės Bram Bakker išvada).

 13. Tvankstas:

  Tikrai niekam neatsakysiu dėl kalbotyrinių dalykų po politiniu straipsniu – žinau tikrai daug dalykų ir apie tuos dalykus galiu bendrauti atsietai, neveldamas visko į krūvą.
  Politologiją išmanau tikrai neblogai, politika domiuosi nuo 5 metų, jau daugiau kaip 50 metų, svarbiausia, domiuosi kokybiškai, bet ne kiekybiškai, ir abejoju, ar Lietuvoje būtų universitetinis politologas, galintis su manimi ginčytis jo srityje, nebent pokalbis būtų suvestas į mano asmens užgauliojimą, niekinimą ir vedimą į lankas.

 14. 2 nuomonės:

  LT ir BY ūkių palyginimas –
  – svoboda.org/a/30764933.html – nenorintiems klausyti visos laidos trumpai – nuo 37 min.

  Klausant jos aiškėja, jog šalia atsiras galingas konkurentas Vakarų rinkose.
  Klausydama laidos, lyginau su vakarykšte ir ankstesnėmis ,,Vaisenzė” serijomis, primenančiomis, kaip ir mūsiškė protas ir sąžinė – LKP CK – su partiniu-ūkiniu aktyvu Lietuvą draskė ir dalinosi, naikindami įmones ir meluodami, jog mūsų produkcija pasauliui neįdomi (taip staiga? Ligi šiol daugiausia eksportui dirbusi? Na, nebent Kremlius už atsisakymą pirkti produkciją dosniai sumokėjo Vakarų partneriams?)
  Filmas iliustruoja, kaip komunistų baimė likti ,,be duonos kąsnio” ir nepasotinamas gobšumas padėjo Kremliui LT Nepriklausomybės pradžioje šalies ūkį sužlugdyti, tautą į skurdą, neviltį ir emigraciją išvaryti. Gražus vaizdas filme, kaip jie dėl pinigų lagamino net ir saviškius ėdė, bei kaip besikuriančias nepartinių įmones apniko sukčiai ,,konsultantai” … Lygiai, kaip ir pas mus – savi ir išorės parazitai.

  Kitos kompanijos nuomonė:
  ht tps://www.youtube.com/watch?v=ANXP7-DMD5Y
  Baltarusijos ateitis Žirinovskio ir Solovjovo akimis. Nuteikinėja prieš Vilnių

 15. Subject: Fwd: Registracija į Laisvės kelią | 2020.08.23, 19 val.:

  Gavau laišką, bet neaiškiai suformuluotas, tad nesupratau, ar apie alternatyvų renginį kalbama (tada kokia jo tema), ar apie papildantį Tapino renginį? Deja, prisiskambinti ir išsiaiškinti nepavyko. Laiško turinys:

  SVEIKI.
  Gerbiamieji.
  Susipažinkite ir pasistenkite būti pilietiški , solidarūs,drąsūs. Yra formuojama 2-oji llinija. Ar norime sudalyvauti linijoje.
  NUO 19.00 val renginys vyks ARKIKATEDROS AIKŠTĖJE.
  Skambinkite man: 861278166

  Man prisiskambinti nepavyko. Gal kas žinote, apie ką čia?

 16. Žemyna:

  Beje, dėl mūsų piliečių, taip pat ir parlamentarų bei jų pozicijų:
  ne vienas jų turi giminių BY. Gal net labai nebloguose valstybės postuose ar Batkos globojamuose versluose. Jiems dabartinės valdžios griūtis labai ne į naudą… Taigi, bent jau vienos frakcijos Seime padėtis sudėtinga.

  • Komunistas:

   Pasakymas Batkos globojami verslai yra neobjektyvus, šališkas ir tendencingas.Objektyviai tai yra valstybinės įmonės, kurios nėra Lukošenkos asmeninės, jis ne akcininkas, ir kurių Lukašenka neleido prichvatizuoti ir bankrutuoti kaip Lietuvos kapitalizmo šaukliai. Ir tų įmonių produkcija aukštos kokybės, eksportuojama visame pasulyje, įskaitant ES. Norit, kad kokie volvo, mercedes, MAN ir panašiai prichvatziuotų pvz MAZ ir pinigai iš Baltarusijos valstybės biudžeto tekėtų į kokio vakarų europos oligarcho, o darbuotojams būtų pablogintos darbo ir soc salygos ar dar blogiau būtų atleisti subankrotinus įmonę??? Arba pvz vieną stambiausių pasaulyje trąšų įmonę BelKalis prichvatizuotų laisvieji vakarų europiečiai? Ar tai tokia jūsų gerovės valstybės alternatyva? Nesiūlykit baltarusiams grėblių ant kurių patys užlipote. Yra precedentas, socialistinėje erdvėje vengrų Ikarus gamykla buvo stambiausia pasaulyje autobusų gamykla. Stambiausia pasaulyje. Žlugus TSRS ir prasidėjus kapitalistinei demokratizacijai, ją prichvatizavo užsienio investitoriai – Iveco ir subankrotino. Ir yra daug pagal tokį scenarijų sužlugdytų įmonių buvusioje socialistinėje erdvėje, eks-Jugolsavijos pramonėje, tos pačios Lietuvos – SIGMA, skaiteks ir t.t.

 17. Žiūrėkime:

  svetainėje „YouTube“ –
  Как силовики уничтожают доказательства своих незаконных действий.
  Рассказ бывшего сотрудника СК.
  – youtu.be/5tWz8m4FIRs

 18. Žemyna:

  A.Rusteika: Baltarusijoje artėja atomazga – tokia, kokios niekas neplanavo
  – respublika.lt/lt/naujienos/pasaulis/pasaulio_politika/arusteika_baltarusijoje_arteja_atomazga__tokia_kokios_niekas_neplanavo/

  Algimantas Rusteika. Savus pardavę, kovos už kitų laisvę
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/algimantas-rusteika.-savus-pardave-kovos-uz-kitu-laisve

  ir –
  Algimantas Rusteika: Pabaigos pradžia
  – tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/algimantas-rusteika-pabaigos-pradzia

 19. Jei tai tiesa:

  Batka pranešė, jog Gardine keliamos PL vėliavos.
  Žinoma, tai gali būti ir jo paties ar Kremliaus siųsti provokatoriai.
  Tačiau, jei kartojasi tas pat, kas Vilniuje dėjosi, kai lenkų kunigai vedžiojo po ,,savo Wilno” tikinčiųjų, skautų ir kariškai vilkėjusių eisenas su PL vėliavomis ir plakatais, Lenkijos pareiga būtų tuoj pat paneigti, jog tai jų politikų organizuota, ir garantuoti, jog ji laikosi nustatytų valstybės sienų ir neturi jokių pretenzijų į kaimynių teritorijas.
  Jos tylėjimas gali bent daliai Europos brangiai kainuoti

 20. Sekmes verciant batka:

  Lukasenka verciamas, nes covid aferai pasipriesino.
  Tai supraskit, kokia ta afera svarbi, jei del to prezidentus varto.
  Ir upraskit, kaip mums svarbu tam priesintis.
  Ei, avys, tylesit skersti vedamos?0

 21. Eismo pokyčiai Vilniuje:

  Vilniuje, „Laisvės kelio“ renginio metu, laikini eismo pokyčiai
  – lrytas.lt/auto/saugus-eismas/2020/08/19/news/-laisves-kelio-renginio-metu-laikini-eismo-pokyciai-16032919/

 22. Suvalkų koridorius:

  A. Marcinkevičius. Ką reiškia ties „Suvalkų koridoriumi“ perkelta Baltarusijos oro desanto brigados dalis?
  – komentaras.lt/a-marcinkevicius-ka-reiskia-ties-suvalku-koridoriumi-perkelta-baltarusijos-oro-desanto-brigados-dalis/comment-page-1/#comment-5791714

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: