Devinta pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video, tiesioginė transliacija) (44)

Minske tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Minske tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Rugpjūčio 17 d., pirmadienį, Menske tęsiasi nuo rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų gausūs protestai dėl prezidento rinkimų klastojimo. Baltarusijos žiniasklaida skelbia, kad streikuoja stambiausios šalies gamyklos, įmonės ir Baltarusijos valstybinius televizijos kanalus ir radijo stotis vienijančios bendrovės „Belteleradiokompanija“ darbuotojai. Daugelis įmonių steigia streiko komitetus, paskelbta kad kuriamas Nacionalinis streiko komitetas.

Lietuvoje esanti Aleksandro Lukašenkos varžovė Svetlana Tichanovskaja išplatino vaizdo įrašą, kuriame pareiškė, kad yra pasirengusi tapti šalies vadove. Ji pradėjo kurti valdžios perdavimo Koordinavimo tarybą.

Baltijos valstybės ir Lenkija reikalauja naujų demokratiškų rinkimų Baltarusijoje ir ragina Europos Sąjungą imtis tikslinių sankcijų Minskui. Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos vadovų pastangomis rugpjūčio 19 d., trečiadienį, vaizdo konferencijos būdu bus sušaukta neeilinė Europos Vadovų Taryba. Praėjusią savaitę Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai priėmė sprendimą taikyti sankcijas Baltarusijos valdžiai ir žada parengti konkretų asmenų sąrašą.

Rugpjūčio 17 d. 18 val. protestuotojai kviečiami į sostinės Nepriklausomybės aikštę kurioje streikų komitetai žada paskelbti savo reikalavimus ir skelbti sėdimąjį streiką. 20 val. iš Nepriklausomybės aikštės protestuotojai ketina eiti prie Okrestino gatvėje esančio Laikino sulaikymo izoliatoriaus ir reikalauti, kad į laisvę būtų paleisti visi sulaikytieji ir politiniai kaliniai.

Internete platinami raginimai ir kitų miestų žmonėms 18 val. išeiti į aikštes ir išsikvietus vietos valdžią reikalauti, kad palaikytų protestuotojus.

Pirmadienio pavakare S. Tichanovskajos štabo vadovė Marija Moroz taip pat išplatino savo video kreipimąsi:

Nerima kelia antradienio vakare internete pasirodę pranešimai, jog pastebėti iš Rusijos Baltarusijos link judančios neženklintų sunkvežimių kolonos.

TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS:

Tiesiogiai BELSAT:

Laisvės radijo TV kanalas „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš Prahos:

Tiesioginė nepriklausomo Rusijos TV kanalo „Dožd“:

„Laisvės radijas“ (Радыё Свабода) tiesiogiai:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

44 komentarai

 1. Vilnietis:

  tau vaiškiūnai gydytis reikia. proto neužtenka suvokti kad tai baigsis tuo kad šalia turėsim ne neutralią valstybę o rusijos guberniją.

  • Pajūrietis:

   Baltarusija yra „neutrali valstybė“, būdama „Содружество Независимых Государств“ nare?

   • Hau:

    Bet tai valstybė. Ir nėra 100% palanki Rusijai, ar jos valdoma.

    • Pajūrietis:

     Tai, kad Lukašenka nulėkė pas Putiną, tik patvirtina, kad Baltarusija buvo ir yra ypatingai artima Rusijos draugė. Tai visada buvo aišku, nežiūrint juokingų pasispardymų, skirtų naivuoliams.

     • Hau:

      Taip, tai artima draugė, bet… Lukašenkai nelabai liko ką daugiau daryti. Kai užsisuka toks medijų puolimas, dar niekas nėra atsilaikęs. Yra tik trys galimybės jam apsiginti. Viena iš jų, kad apgins Rusijos armija.

     • Vilnietis:

      geyropinės šalys jam nepaliko jokio kito kelio tik bėgti pas putiną. jei būtų pasakė – sėdėk kiek nori ir daryk savo šalyje ką nori ir mes nesikišim ir suteiksim tau visas garantijas- bet atsiribok nuo rusijos- tai jis būtų pasirinkęs mus- o dabar geyropa pasakė atiduok valdžią o mes tave vistiek nužudysim kaip kadafi ar huseiną, ar miloševičių- nu tai koks durnius ją atiduos. Durnių laikai baigėsi- o baltarusija mums prarasta per tokius vaiškiūnus, lgbt-linkevičius ar tą žmogelį iš šiltnamio parke pavarde “nuosėda”.

  • Žemyna:

   Ar ne per daug sau leidžiate? Ar savo nepritarimą neįmanoma kultūringai išreikšti?

  • -.-.-:

   greičiau baigsis tuo, kad sekanti demokratizacijos eilėje bus pati Rusija.

   • Žemyna:

    Jeigu demokratizacijos.
    Bet kuriuo atveju, bet kokia pervarta visų pirma virsta ilgalaike banditizacija. O jei prasidėtų RU byrėjimas… Nežinau, kas baisiau.

    • -.-.-:

     nemanau, kad vadovo ir pačios valdymo struktūros pertvarkymas Rusijoje grėstų ilgalaike banditizacija. Dabar jau nebe tas laikmetis. Su banditizmu (kurį sukėlė nauji ekonominiai santykiai, stambių gamyklų privatizacija ir teisėsaugos struktūrų nesugebėjimas persiorientuoti) buvo susitvarkyta dar B. Jelcino laikais, – rusijiečiams koją pakišo tik nesugebėjimas labiau decentralizuoti valdymą, nes taip, tai būtų sukėlę federacijos iširimą – jei ne visišką, tai bent kelių jos dalių (Čečėnijos, Totorijos, o ilgainiui – gal ir kitų) atsiskyrimą ar turimos autonomijos padidėjimą.

     Jiems tereikėjo susitaikyti su tuo, kad tokia yra natūrali visų imperijų lemtis. Jei pats esi laisvas, tai pripažįsti ir kito teises į laisvę, o jei randi argumentų, dėl ko kitas neturi teisės į laisvę pačiam tvarkytis savarankiškai savo gimtajame krašte, nėra ko pykti, kad kažkas paveržia ir tavo teisę tvarkyti savo šalį. Be to, kaip palengvėja, kai tą pyktį išlieji bandydamas savo valią primesti kaimyninėms šalims ar kraštams – trumpam net pasimiršta nepilnavertė padėtis savo šalyje, pasijunti toks galingas, viršesnis už kitus…

     Norint, kad Rusijos visuomenė vėl imtų demokratėti, jai reikia peržiūrėti ir kritiškai įvertinti savo vertybes. Taip, tai kainuos tam tikrų teritorijų praradimą, bet tai Rusijai ilguoju laikotarpiu būtų tik į naudą, nes imtų ekonominiu požiūriu efektyviau naudoti savo turimus išteklius.

     • Hau:

      O jūs susimąstėte kada nors, ką reiškia “demokratija”? Yra toks apibrėžimas, kad “Europoje demokratija dabar reiškia šalį, valdomą žydų.” (nepamenu kas tiksliai pasakė, bet tiesos juk yra?) Tokiu atveju “efektyviau naudoti savo išteklius” skamba juokingai. Lietuva labai efektyviai panaudojo savo išteklius po “demokratizacijos”? 🙂

      • -.-.-:

       man atrodo, toks vienas graikas, maždaug prieš 2400 metų demokratija pavadino liaudies valdžią. Pasidomėkite, vardas nesunkus (gal net girdėtas) – Aristotelis. Žinoma, ką jam ten lygintis su neprisimenamu autoritetu, demokratijų apibrėžinėtoju … 😉

       Turint omenyje tai, kad Lietuva beveik neturi savo gamtinių išteklių, galinčių patenkinti pramonės poreikius, o per nepilnus 30 metų sugebėjo pasiekti to, kad vienam gyventojui tenkantis BVP vidurkis siektų 80 proc. ES šalių vidurkio, galiu drąsiai tvirtini, kad taip, savo turimus išteklius panaudojo gana efektyviai. Tiesa, Estijos pavyzdys rodo, kad galėjo panaudoti ir efektyviau.

       • Hau:

        Aristotelio apibtėžimas atgyvenęs, nes tais laikais nebuvo visus pasiekiančių medijų.
        O tas bandymas remtis kažkokiu BVP, pagal niekuo neparemtus perteklinius pinigus, vėlgi juokingas.
        Taigi, rašei “ištekliai”, paskaičiuokim išteklius?
        1) “žmogiškieji ištekliai” (žmonių skaičius, amžiaus vidurkis, kt.).
        2) gamtiniai ištekliai (miškai ir kt.)
        3) energetiniai ištekliai (atominė, elektros eksportas-importas ir kt.)
        4) valstybės turtas (ką valdo valstybė ar lietuviai, turtas ir skola)
        5) savo valiuta (nebe išteklis jau?)
        6) ir t.t. (vardinti dar?)
        Ir apskritai koks tai rodiklis, % nuo kažkieno kito lygio?? O jeigu tas ES lygis nueis stipriai žemyn? Vis tiek būsim “kieti” ten uodegoj vilkdamiesi, nes pvz. bus 85%? Tai Sssr mes turbūt vos ne pirmi buvom pagal tai, 200% nuo jų tuomečio BVP? 😀

        • Žemyna:

         Ką valdo lietuviai – pžr., kiek Lietuvos žemių, reikiamai susitvarkę dokumentus (kad, paviršutiniškai žiūrint, įstatymams neprieštarautų), valdo nedraugiškų valstybių ,,investuotojai” – asmeniškai arba registruoti kaip įmonės… O kiek esame prisipirkę įv. aparatūros strateginiams objektams, kas leidžia ne tik mus šnipinėti, bet dar ir paverčia priklausomais, kaip Batka priklausomas, pvz., per atsargines dalis, ekspl. medžiagas?

        • -.-.-:

         norite “antro turgaus”? :))) Tuomet galite lyginti su ta pačia Rusija. Galite lyginti ir pagal vienam gyventojui tenkančio BVP pokytį per tą visą laiko tarpą. Tiesa, neprošal būtų pradžiai bent kokį ekonomikos pradžiamokslį pavartyti, nes nelabai gaudotės, ir tai labai matosi iš tamstos, atsiprašant, “ąrhūmiantū”. :))))

         • Hau:

          Pats sau prieštarauji. Aristotelio sistema veiktų esant nešališkoms medijoms. Žydiškoj sistemoj tai neįmanoma.
          O vietoj beprasmio bvp visi mielai vertintų tikrus rodiklius. Tik tada nebėra ką vertinti… Ištiktų šokas.

          • -.-.-:

           radote dar daugiau “arhūmiantū”? Tik kad iš 6 sakinių visi neteisingi, o kai kurie iš jų net keletu aspektų. Na, bet juk ne tiesa ir svarbu, o “antras turgus”, tiesa? Kitaip nesiginčytumėte apie dalykus, kurių neišmanote.

          • Hau:

           koks “antras turgus”, ką jūs čia kliedite? Apskritai, kam tie šveplavimai? Nėra ką pasakyti? 🙂

          • -.-.-:

           atsakant į 2020.08.18 22:24 komentarą:

           “antras turgus” būna su tais, kam neužtenka vieno, o prireikia dviejų (ar daugiau) turgų… 🙂 Taip byloja liaudies išmintis, ir belieka jai pritarti.

           Bado akis gramatinės klaidos viename žodyje, nes mokate gramatiką ir žinote, kaip reikia jį užrašyti taisyklingai? Lygiai taip pat ir tiems, kas išmano ekonomiką, akis bado Jūsų klaidos, kai neturėdamas menkiausio supratimo apie jos veikimą ir rodiklius mėginate kažką rašinėti apie ekonominius dalykus. Tai tiek.

          • Hau:

           Tai ir parodyki tą žodį, kam čia muilinti? 🙂 Nieko verta ta jūsų “ekonomika” ir jos pritempti rodikliai, jei visa kita eina į niekur. Trumpas narkomano gyvenimas iš neuždirbtų pinigų.

      • Vilnietis:

       ne žydų bet peder-astų „arba ir tas ir tas viename asmenyje- kaip ta kukliansky.

     • Kas valdo rusija:

      Paziurek rusijos kontrzvalgybos buvusio vado generolo Kalugino kuris pabego i JAV pasisakymus youtube apie putina kgbistus ,oligarchus ir banditus…kuriu sajunga ir valdo siandienine rusija

   • Hau:

    Labai galimas daiktas. Neaišku, ar tai mums naudinga, ar ne.

    • -.-.-:

     priklauso nuo to, kokią naudą Lietuvai galima įžvelgti iš dabartinių sąlygų buvimo Rusijoje. Vertybiniu požiūriu, aš sau net tokio klausimo nekelčiau, ar tai naudinga, ar ne, saugumo požiūriu – vienareikšmiškai naudinga, o ekonominiu požiūriu tai ne tik atneštų tiesioginės naudos, nes atvertų rinką mūsų gaminiams, bet ir atvertų erdvę naujoms galimybėms.

     O va norint sugalvoti, ką galime prarasti, jau reikėtų ilgokai pasukti galvą ir, greičiausiai, pasitelkti labai lakią vaizduotę. Taip, visur galima sugalvoti neigiamų vystymosi scenarijų, bet vaizduotė tuo gera, kad lygiai taip pat galima sugalvoti ir jų sprendimo variantų.

     • Hau:

      Matosi, kad medijos paveikė jūsų smegenis… Kas mums iš tų ekonominių galimybių, jei lietuviai nyks dėl mažo gimstamumo ir su jais galiausiai bus susidorota dėl tautybės ir odos spalvos? Būtent į tai veda dabartinė “demokratizacija”. Kokios dar vertybės, gėjų seksas ir islamo imigracija? Ar bevaikėmis daromų moterų galimybė “pramogauti” su tamsiaodžiais?
      Aš suprantu, kad Rusijai tokio “gėrio” galima linkėt vien dėl noro juos susilpninti, ar galiausiai sunaikinti. Bet reikia turėti omeny, kad mums patiems tai grįš bumerangu. Kai rusai bus pasodinti ant dabartinio vakarietiško “internacionalo”, jie mus dar aršiau “auklės”, tik jau vakarų žydaujos palaikomi ir remiami. Tada gali jokių šansų nelikt atsikratyt dabartinės sistemos.
      Pagaliau, Rusiją sunaikinant irgi reikia galvoti kas bus. Kinijai Sibirą atiduotum? O visą Rusiją? Galvoji kinai mums būtų geresnis kaimynas pašonėj? Prieš savo rasę eiti irgi kažkaip žema. Ar nebus po to dar blogiau? Kaip matai, tie klausimai labai sudėtingi.
      Gal vertinimas priklauso nuo požiūrio. Jei prasmė atrodo tik bvp ir kiti trumpalaikiai dalykai, tai medijos tikrai kažką pasiekė. Tada sėkmės…

      • -.-.-:

       o jei ne nyks, o atvirkščiai, o jei nebus susidorota, o jei demokratizacija ten neveda, o jei gėjų seksas ir islamo imigracija bei galimybė pramogauti su tamsiaodžiais yra vertybės tik Jums, o ne kitiems? Juk suprantate, kad prieš rimtai svarstant kiekvieną Jūsų prielaidą “jei”, reikia įvertinti ir to įvykio tikimybę, ir jo priežasčių-pasekmių ryšius, kad būtų galima įvertinti jo sukelsimas (o ne susigalvotas) pasekmes?

       Ar Jūs apskritai skiriate tikrovę nuo vaizdinių savo galvoje? Susirūpinkite tuo, nes jei Jums jau atrodo, kad “matote” kitų smegenis, tai netrukus imsite ir nuo minčių skaitymo (o gal ir nuo medijų poveikio 🙂 ?) “saugančias” kepuraites iš folijos lankstyti … 🙂

       • Hau:

        Kaip gali būti “atvirkščiai”, jei yra akivaizdūs faktai? Nemoki skaičiuoti, ignoruoji tikrovę, bandai kažką meknoti apie priežasčių-pasekmių ryšius? Taigi visiškai aiškūs tie ryšiai, nepasislėpsi žaisdamas žodžiais. Aš suprantu, kad tau tos “vertybės” asmeniškai gal ir nepriimtinos, bet tu už jas pasisakai, palaikydamas šitą sistemą.

        Man nusispjauti į tavo meknojimą apie tikrovę ir vaizdinius. Tu pats esi iliuzinės tikrovės, kurią sukūrė žiniasklaida, auka. Manęs tai neveikia, nes jau seniai išmečiau tv, nebeskaitau pagrindinių žinių portalų ir kitų propagandinių ruporų. Taip, pakankamai gerai matau, kai kiti yra ant to “pavažiavę”. 😉
        Jei patį domina, aš pats gyvenu pagal tikrus rodiklius, kuriuos ten aukščiau surašiau. Asmeniškai darau, nes valstybė šitoj sistemoj neįgali nieko padaryt. Palyginti puikiai sekasi. Dauginamės, neturiu skolų, turiu turto, kažkiek miško nuosavybėj saugau. Ir jokios pagalbos iš sistemos, tik trukdžiai… Pasižiūri aplink į rodiklių vidurkius ir liūdna darosi… Gal jūs nusiimkit vieną kartą makaronus nuo ausų ir išsitraukit galvas iš smėlio?

        • -.-.-:

         naujų galimybių dar nėra, bet po jų atsiradimo būsiantys “akivaizdūs faktai” jau yra? 😀

         Noras mąstyti kritiškai yra pagirtinas, bet tam reikia ir nemažai žinių bei sugebėjimo logiškai išvedžioti, ką Jums atstoja tik tikėjimas, paremtas vaizduote ir sąmokslo teorijų kūrėjų įpirštais teiginiais. Bet kokius argumentus, paneigiančius Jūsų tikėjimo “tiesas”, vertinate vos ne kaip asmeninį įžeidimą, nors visai be reikalo – aš to nesiekiau. Jei nieko naujo iš mano žodžių nesužinojote ar tiesiog nepanorote priimti tokio požiūrio, tai jau ne mano bėda.

        • Hau:

         Neradau nei vieno argumento pas patį. Akivaizdūs faktai yra Lietuvos gyventojų skaičius (2,7 mln. vietoj 3,4-3,5 mln. prieš 25 metus, neskaitant rusų kolonistų), gay pride paradai ir jų teisės visur, gyventojų ilgėjantis vidutinis amžius, ir t.t. Tai vyksta visur, kur yra šita “demokaratija”. Finalas JAV ir BLM revoliucija, ten jau prasideda susidorojimai su baltaisiais. Bus kaip P. Afrikoj, tik bėgti nebus kur.
         Mes judam ta pačia kryptim, tai tas laukia ir mūsų. Netgi palyginti greitai, nes esam maža šalis (ir dar gyventojų vakuumas). Kai yra tokia ES politika, tai reikia geroko naivumo sakyt, kad “gal taip nebus”.
         Kur čia galima įžiūrėt “vaizduotę ir sąmokslo teorijas”?

         • -.-.-:

          tamstos fantazijos prasideda nuo žodžių “bus”, o sąmokslo teorijos šiame komentare apdairiai nepaminėjote.

          Kaip ir rašiau anksčiau, nesugebate atskirti tikrovės nuo vaizduotės piešiamo ateities vaizdo. Nesuprantate, kad visi reiškiniai pasaulyje susiję daugialypiais ir įvairiomis krytimis veikiančiais ryšiais. Turimi faktai atspindi tik esamą, bet ne būsimą, tų ryšių sanklodą. Jų pagrindu galima pabandyti nuspėti ateitį tik tuo atveju, jei niekas pasaulyje nesikeistų (tai tinka kelerių artimiausių metų prognozėms, bet ne strateginiam prognozavimui, ir netgi tada jos gali nepasitvirtinti, nes yra ir niekaip nenumatomų įvykių tikimybė, kaip natūralių, taip ir dirbtinai sukeltų). Vis dėlto, taip nėra. Įvairių veiksnių poveikis nėra pastovus laike – vienokie veiksniai lemia gyventojų skaičiaus pokytį dabar, kitokie buvo svarbiausi veiksniai prieš 30, 50 ar 80 metų, dar kitokie bus po 10-20 metų.

          • Hau:

           Na tai visi tikimės pokyčių į gera. O jeigu jų nebus, pvz. ateinančius 50 metų? Tada Lietuvai šakės. Vėliau jokie veiksniai negelbės, nes nebus ką gelbėti. Ir kaip mes iki to priėjome? Ne per tokį atsainų požiūrį “ryšiai sudėtingi, neina nuspėti, bla bla bla”? Buvo galima viską aiškiai nuspėti. Taip pat ir dabar.

 2. Bill Gates kovos pries Lukasenka iki paskutinio protestuotoju kraujo laso:

  Kai nuo Jo issivaduosit, vaiksciosit su antsnukiais kaip Linkevicius.
  Po to jus karantinuos.
  Galesit dziaugtis.

 3. Ir ismeskite ta moteri is Lietuvos:

  Kam mums provokatoriai?
  Soroso Fonda ir PSO irgi lauk!

 4. Arūnas:

  pasigendu tautiškumą skelbiančių partijų nuomonės apie Baltarusijos įvykius ir galimų pokyčių įtaką Lietuvai. Gal jau nesiruošia į rinkimus?

 5. !!!:

  Gudija riebus kąsnelis rasijos abramovičiam,kiek dar ten gamyklų neprikvatizuota…

 6. Al:

  Na, ačiū Dievui, kad nepriklausoma dar lieka bent šiaurės Korėja. Nors, aišku, kad Rusijos ir Amerikos abramovičiai jau ir ten varvina seilę.

 7. Eismo pokyčiai Vilniuje:

  „Laisvės kelio“ renginio metu – laikini eismo pokyčiai
  – lrytas.lt/auto/saugus-eismas/2020/08/19/news/-laisves-kelio-renginio-metu-laikini-eismo-pokyciai-16032919/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: