Devinta pasipriešinimo diena Baltarusijos diktatoriui (video, tiesioginė transliacija) (44)

Minske tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Minske tęsiasi šalies piliečių pasipriešinimas diktatoriaus Aleksandro Lukašenkos režimui | TUT.by nuotr.

Rugpjūčio 17 d., pirmadienį, Menske tęsiasi nuo rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų gausūs protestai dėl prezidento rinkimų klastojimo. Baltarusijos žiniasklaida skelbia, kad streikuoja stambiausios šalies gamyklos, įmonės ir Baltarusijos valstybinius televizijos kanalus ir radijo stotis vienijančios bendrovės „Belteleradiokompanija“ darbuotojai. Daugelis įmonių steigia streiko komitetus, paskelbta kad kuriamas Nacionalinis streiko komitetas.

Lietuvoje esanti Aleksandro Lukašenkos varžovė Svetlana Tichanovskaja išplatino vaizdo įrašą, kuriame pareiškė, kad yra pasirengusi tapti šalies vadove. Ji pradėjo kurti valdžios perdavimo Koordinavimo tarybą.

Baltijos valstybės ir Lenkija reikalauja naujų demokratiškų rinkimų Baltarusijoje ir ragina Europos Sąjungą imtis tikslinių sankcijų Minskui. Lietuvos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos vadovų pastangomis rugpjūčio 19 d., trečiadienį, vaizdo konferencijos būdu bus sušaukta neeilinė Europos Vadovų Taryba. Praėjusią savaitę Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai priėmė sprendimą taikyti sankcijas Baltarusijos valdžiai ir žada parengti konkretų asmenų sąrašą.

Rugpjūčio 17 d. 18 val. protestuotojai kviečiami į sostinės Nepriklausomybės aikštę kurioje streikų komitetai žada paskelbti savo reikalavimus ir skelbti sėdimąjį streiką. 20 val. iš Nepriklausomybės aikštės protestuotojai ketina eiti prie Okrestino gatvėje esančio Laikino sulaikymo izoliatoriaus ir reikalauti, kad į laisvę būtų paleisti visi sulaikytieji ir politiniai kaliniai.

Internete platinami raginimai ir kitų miestų žmonėms 18 val. išeiti į aikštes ir išsikvietus vietos valdžią reikalauti, kad palaikytų protestuotojus.

Pirmadienio pavakare S. Tichanovskajos štabo vadovė Marija Moroz taip pat išplatino savo video kreipimąsi:

Nerima kelia antradienio vakare internete pasirodę pranešimai, jog pastebėti iš Rusijos Baltarusijos link judančios neženklintų sunkvežimių kolonos.

TIESIOGINĖS TRANSLIACIJOS:

Tiesiogiai BELSAT:

Laisvės radijo TV kanalas „Nastojaščeje vremia“ („Dabartinis laikas“) iš Prahos:

Tiesioginė nepriklausomo Rusijos TV kanalo „Dožd“:

„Laisvės radijas“ (Радыё Свабода) tiesiogiai:

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: