Paskutinis liepos savaitgalis – Jūros diena (0)

Adomas Galdikas, Kopos Neringoje, XX a. II p. | lnb.lt nuotr.

Adomas Galdikas, Kopos Neringoje, XX a. II p. | lnb.lt nuotr.

Paskutinį liepos savaitgalį, liepos 26-ąją dieną, Klaipėdoje, buvo minima Jūros diena. Kilusi iš žvejų susibūrimų, vakaronių ir regatų, pirmoji Jūros šventė Klaipėdoje surengta 1934 m. Šventę sumaniusios jūrinės organizacijos siekė žmonėms parodyti jūros reikšmę visai valstybei. „Į jūrą, žemaičiai, į jūrą, aukštaičiai, į jūrą, visa Lietuva!“ – į šį kvietimą tarpukario Lietuvos visuomenė pasižiūrėjo labai rimtai – skaičiuojama, jog šventėje dalyvavo per 60 tūkst. miestiečių ir svečių.

Jei šia proga lankytis Klaipėdoje dar neteko, šventės rengėjai kviečia užsukti į elektroninių paslaugų portalą www.epaveldas.lt ir pasklaidyti pirmajai Jūros dienai skirto leidinio

(www.epaveldas.lt/object/recordDescription/LDM/C4770000002164) puslapius. Jame galima rasti išsamų jūros svarbą pagrindžiantį ir tuometines uosto problemas atskleidžiantį aprašymą.

Česlovas Znamerovskis, Baltijos jūra, 1968 | lnb.lt nuotr.

Česlovas Znamerovskis, Baltijos jūra, 1968 | lnb.lt nuotr.

O tiems, kuriems šventėje sudalyvauti nepavyko, tarp gausių epaveldas.lt išteklių akis po plačiuosius vandenis paganyti ir svajones išlaisvinti pagelbės Česlovo Znamerovskio, Konstantino Dockaus, Jono Mackevičiaus, Vytauto Ciplijausko, Adomo Galdiko ir kt. tapytojų marinistinių paveikslų vaizdai bei Juozo Kazlausko fotografijos.

Česlovas Znamerovskis, Jūra-Saulėlydis, 1963 | lnb.lt nuotr.

Česlovas Znamerovskis, Jūra-Saulėlydis, 1963 | lnb.lt nuotr.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: