Laukiama gydytojų nuomonės dėl privalomo kaukių dėvėjimo (0)

 freepik.com nuotr.

freepik.com nuotr.

Kitą savaitę bus išklausyta gydytojų  nuomonė ir, atsižvelgiant į žinovų  pasiūlymus, ateityje gali būti atnaujintas privalomas kaukių dėvėjimas. Taip pat jau nuo šiandien atsakingoms įstaigoms pavesta sustiprinti saugumo reikalavimų laikymosi patikrą, ypatingą dėmesį skiriant dideliems susibūrimams (Klaipėdoje vyksiančiai tradicinei Jūros šventei). Tai nuspręsta šiandien įvykusiame COVID-19 valdymo komiteto administravimo darbo grupės posėdyje.

Liepos 29 d. vyksiančiame Vyriausybės posėdyje bus pristatyta koronaviruso plitimo padėtis šalyje, atsižvelgiant į gydytojų ir epidemiologų patarimus bus svarstoma sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą rizikingiausiose vietose. Ministrų kabineto nariai taip pat priims sprendimą, kiek naujai kuriamų skiepų Lietuva užsisakys iš bendro Europos Sąjungos pirkimo. Taip pat bus sprendžiama dėl ligoninių darbo atnaujinimo ir sveikatos paslaugų užtikrinimo gyventojams. Sveikatos apsaugos ministerija liepos 29 d. pateiks išsamią padėties apžvalgą.

Per pastarąsias dienas užsikrėtusiųjų skaičius šoktelėjo iki dviženklių skaičių, tačiau kol kas nepasiekė 5 užsikrėtusiųjų 100 000 gyventojų per 14 dienų. Tai galimas rodiklis, kurį pasiekus būtų įvestas privalomas kaukių dėvėjimas viešose vietose. Šiuo metu gydytojų  bendruomenė ir Sveikatos apsaugos ministerijos ekspertai peržiūri šio rodiklio dydį.

Lietuvoje pastaruoju metu židinių nėra, tačiau teigiami užsikrėtimo atvejai paplitę visoje šalyje. Savivaldybėse, kur susirgimų naujuoju koronavirusu yra daugiau negu šalies vidurkis, tikrinama daugiau žmonių. Visoje šalyje vykdomas statistinis gyventojų tikrinimas, kurio tikslas – nustatyti, kiek nuošimčių Lietuvos gyventojų jau yra persirgę COVID-19.

Lietuvos gyventojai ir toliau raginami būti budrūs ir saugoti savo bei kitų žmonių sveikatą. Sveikatos apsaugos ministerija ir kitos ministerijos yra pateikusios pasiūlymus dėl veido apsaugos priemonių, atstumo laikymosi, žmonių susibūrimų ir kelionių.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: