Išniekinti Pasvalio Žadeikių miško partizanų atminimo ženklai (video) (12)

Išniekinti Pasvalio Žadeikių miško partizanų atminimo ženklai | Pasvalio krašto muziejaus nuotr.

Išniekinti Pasvalio Žadeikių miško partizanų atminimo ženklai | Pasvalio krašto muziejaus nuotr.

Alkas.lt redakciją pasiekė žinia, kad liepos 13 d. buvo pastebėta, jog nežinomi asmenys išniekino Pasvalio Žadeikių miške atkurtos partizanų slėptuvės prieigose pastatytus partizanų atminimo ženklus. Banditai ne tik išrovė ir sulaužė medinius atminimo ženklus, bet ir partizanų slėptuvės prieigose išpjovė  egles ir jomis užvertė kelią į lankytiną vietą.

„Sunku patikėti, bet Laisvės kovos vis dar tęsiasi… Ir nesvarbu, jog jau praėjo septyniasdešimt metų! Jūs lankote, domitės, džiaugiatės ir dalinatės įspūdžiais. Mes, Pasvalio krašto muziejaus bendruomenė, džiaugiamės kartu ir nuolat kuriame, gražiname, tvarkome aplinką, o kažkas ją sistemingai niokoja. Mūsų sukurti ir pastatyti Laisvės kovų simboliai atsiduria miško pakelės grioviuose, bunkerio prieigos pastoviai užtveriamos stop juosta, lankytojus bandoma suklaidinti link bunkerio vedančiuose keliukuose užverstais medžiais.

Dalinamės nuotraukomis, kaip dabar atrodo prieigos į visų pamėgtą Pasvalio krašto lankytiną objektą – partizanų bunkerį Žadeikių miške. Pasidalinkite šia nelinksma žinia, nes tik visi kartu galime išsaugoti Laisvės kovų atminimą!“, – pranešama Pasvalio krašto muziejaus Feisbuko puslapyje: 

Partizanų slėptuvė – bunkeris Žadeikių girioje iš dalies buvo atstatytas 1997 m. 2019 m. Pasvalio krašto muziejaus pastangomis, sulaukus piniginės paramos iš Lietuvos kultūros tarybos ir Pasvalio rajono savivaldybės, Žadeikių miške esantis partizanų bunkeris atsinaujino – pakeisti supuvę rąstai, atnaujinti gultai, prailginti tuneliai, pastatytas naujas atminimo kryžius, informacinis stendas, atkurta partizanų stovyklavietė. Ši vieta  tapo nauju traukos židiniu Šiaurės Lietuvoje visiems pokario laisvės kovų istorija besidomintiems turistams.

Pasvalio krašto muziejaus nuotr.

Pasvalio krašto muziejaus nuotr.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Klaipėdietis:

  Žiauru kas darosi! Ruskiai arba radikalūs liberalai nekenčiantys Lietuvos ir partizanų taip padarė! Tokiems rankas nukapoti!

 2. Lietuvis:

  Siaubas! Tačiau reikia suprasti, kad tai yra buvimo ES padariniai!

 3. Jūratė:

  Kas daigiausiai puola ir perrašinėja savo elgesiu Lietuvos istoriją? Taip vadinami liberalai, o iš tikrųjų – JAV teroristine paskelbtos sorošinės „Antifos“ neokomunistai, dar skatinami ir Kremliaus. Šie leftistiniai apsisnarglėję neokomjaunuoliai, dažniausiai save priskiriantys lgbtq+ sutvėrimams, specialliai buriami visose valstybėse, kad naikintų tautų Didvyrių paminklus, niekintų patriotus, keltų riaušes. Čia turi rimtai sureaguoti saugumo tarnybos ir susemti niekšus.

 4. neskubėkite:

  Tai gal čia ne ideologinio pobūdžio išpuoliai, o grynai turtiniai interesai? Koks nors greta gyvuliuojantis treninguotas prasisiekelis trokšta to miško arba į memorialą vedantis kelias trukdo jam užarti sklypą? Tik kur policijos reakcija, kur reportažas per LRT?

 5. !!!:

  Apsirūkę stribų anūkai,armonaitės sekėjei vien-žo liberjugendas…

 6. Rokas:

  Štai ką reiškia nepriimt dekagėbizacijos ir desovietizacijos įstatymų

 7. Paulius:

  Kai pagalvoji, bet kurios kitos religijos ar mažumos simbolikos išniekinimas iššaukia didžiosios žiniasklaidos dėmesį. O dabar..Tyla.. Ačiū alkas.lt kolektyvui už parodytą dėmesį!

 8. Komentaras:

  Komentare taikliai pastebėta: Neliko didvyriu, neliko tautos
  2020 liepos mėn. 16 d. 17:42:13
  Dabar siaucia pasaulinis liberalus maras, siekiantis sunaikinti Tikejima, kultura, kalba ir seima.
  Amerikoje jau naikinamos Marijos statulos, Los Andzele sudeginta baznycia.
  Visi tyli, net kunigai, kurie turetu saukti, kelti tauta. Nors, kaip sake vienas kunigas, kad jiems daugiau uzdrausta, negu tarybiniais laikais… Negi ir Vatikanui jau vadovauja globalistai satanistai?
  ————-
  Būtent to siekiama niekinant, ,,nunulinant” tautų didvyrius – be jų tautos išsivaikščios, neliks, kas jas sutelkia tikslingai, organizuotai veiklai

 9. Gustavas:

  Ko galima norėti, kai iš bukų komunistų per vieną naktį tampama bukais demokratais ir liberalais. Maskva tam ruošėsi. Jau nuo 1990 Pasvalio policijon ir pasienio užkardon , lyg pagal užsakymą, prigužėjo stribvaikių, meru patapo komsomolcių vadas, Vileišio mok. diriku kgb rezervo karininkas nr.175 vyr..lnt R.V. Prieš porą savaičių teko išgirst baigusių mokyklą buvusių jaun. šaulių, dabar 30 metų vyrų, nuomonę apie pokario kovas. Visi buvo banditais, tik vieni plėšė dieną kiti naktį. Proto varžteliai atsukti, kas toliau bus gal galėtu atsakyti pagonys ar krikščionys, bet ir tie jau tarpūsavi kalas. 2: 0 laimi maskolius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: