LVŽS galutinai apsisprendė dėl Seimo rinkimų kandidatų sąrašo (4)

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Ramūnas Karbauskis | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Liepos 13 d. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) paskelbė kandidatų į Seimą sąrašą.

Dar penktadienį LVŽS taryba nusprendė, kad pirmas sąraše bus Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, antras – partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, trečias – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Į sąrašą buvo įtraukti – Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis, jo pavaduotojas Lukas Savickas, socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Kandidatų reitingavimas nulėmė, kad po pirmojo trejetuko rikiuosis Aušrinė Norkienė, penktas – Tomas Tomilinas, šeštas – Eugenijus Jovaiša, septinta – Agnė Širinskienė, aštuntas – Valius Ąžuolas, devinta Guoda Burokienė, dešimtas – Jonas Jarutis.

Pirmajai Seimo vicepirmininkei Rimai Baškienei teko 12 vieta, Vyriausybės kancleriui A. Stončaičiui – 13, L. Savickui – 16, L. Kukuraičiui – 18.

Antrajame sąrašo dešimtuke taip pat yra Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Dainius Gaižauskas, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, Ministro Pirmininko patarėjas Giedrius Surplys, bei Seimo narės Vida Ačienė, Aušra Papirtienė.

Sąraše taip pat buvęs vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas , buvęs „tvarkietis“ Algimantas Dumbrava Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovas Aurimas Žvinys, Seimo nariai Rimantė Šalaševičiūtė ir Valerijus Simulikas, ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka, vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius.

LVŽS vadovas Ramūnas Karbauskis teigė, kad reitinguojant sąrašą buvo prašyta atsižvelgti, ar politikai balsuodami laikėsi frakcijos pozicijos, taip pat užtikrinti, kad kiekviename dešimtuke būtų mažiausiai trys moterys.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: