Ką vartoti, norint užbėgti virusams už akių? (0)

Čicių gaminiai | Freepik.com nuotr.

Čicių gaminiai | Freepik.com nuotr.

Ar žinojote, kad Žemės planetoje egzistuoja apytiksliai 10 nonilijonų skirtingų virusų? National Geographic teigia, kad šis skaičius reiškia, jog virusų mūsų planetoje yra tiek, kad kiekvienai visatoje esančiai žvaigždei jų būtų galima priskirti po 100 milijonų.

Žinoma, ne visi šie egzistuojantys virusai gali pakenkti žmogui, o mums itin pavojingų mirtinų virusų šiandien skaičiuojama 12.

Daugėjant virusų, prisiminkime natūralias priemones

Vis dėlto pastaruoju metu pastebima, kad atsiranda vis daugiau naujų virusų, kurie labai greitai keičiasi bei iš gyvūnų persiduoda žmonėms. Tai taip pat reiškia, kad mokslininkai nespėja išrasti vakcinų ir vaistų vienai viruso atmainai, kai tuo tarpu jau atsiranda nauja. Pavyzdžiui, kai kurie gripo virusai keičiasi taip dažnai, kad vakcinų kūrėjams tenka skelbti naujas formules kiekvienais metais. Be to, net jeigu mokslininkai ir išranda vakciną nuo viruso, iš karto naudoti jos negalima. Vakcinos įvedimas į rinką paprastai užtrunka daugelį metų, nes siekiant įsitikinti jos veiksmingumu ir užtikrinti saugumą, ji turi pereiti net 6 etapus.

Ieškant būdų, kaip papildomai pastiprinti savo imuninę sistemą ir padidinti atsparumą virusams, bakterijoms ir infekcijoms, nepamirškime atsigręžti į gamtą ir prisiminti, kad padėti gali natūralios, biologiškai aktyvios augalinės ir gyvūninės kilmės priemonės. Ypač verta atkreipti dėmesį į nepelnytai primirštus įvairius bičių gaminius, kurių veiksmingumas imuninės sistemos stiprinime ir kovojant su virusais įrodytas moksliškai.

Sveikatos specialistai pastebi, kad bičių gaminiai yra tokie veiksmingi todėl, kad mūsų imuninė sistema geba juos puikiai įsisavinti. Palyginimui, maistą žmogus įsisavina tik tarp 20-40 procentų, o bičių gaminius ir jų naudingąsias savybes – beveik iki 100 procentų.

 Išskirtinė propolio sudėtis

Nors labiausiai, ko gero, esame pripratę prie medaus, tačiau stiprinant imuninę sistemą galima vartoti ne tik jį, nes bičių gaminių yra daug ir įvairių: žiedadulkės, bičių duonelė, bičių pienelis, korys su medumi. Dar vienas jų – bičių pikis, arba propolis – yra vienas seniausių natūralių gamtos „vaistų“, žinomų dar nuo priešistorinių laikų, o senovės egiptiečių netgi laikytas šventu. Bitės pikį gamina iš augalinių dervų, kurias renka nuo medžių lipnių pumpurų bei ūglių. Apdorojusios jį seilių sekretu ir sumaišiusios su vašku bei žiedadulkėmis, bitės pikį naudoja avilio plyšiams klijuoti, dezinfekuoti, bei apsaugoti nuo mikrobų ir įvairių ligų.

„Tikruoju sveikatos eliksyru“ dažnai vadinamas propolis pasižymi išskirtine sudėtimi, dėl kurios jam prilygti negali nė vienas iš jau žinomų natūralių gamtos sukurtų gaminių ar cheminėse laboratorijose susintetintų substancijų. Sveikatos specialistai skaičiuoja, kad propolyje iš viso yra daugiau nei 300 biologiškai aktyvių sudėtinių dalių. Jame taip pat gausu vitaminų, tokių kaip B1, B2, B6, C ir E, ir daug naudingų mineralų – magnio, kalcio, kalio, natrio, vario, cinko, mangano ir geležies. Mokslininkai netgi sako, kad tokio nuostabaus gamtos kūrinio negali sukurti nė viena farmacijos kompanija. Beje, savo vertingas gydomąsias savybes propolis išsaugo ilgiau nei 10 metų.

Propolio nauda sveikatai

Nuo seno naudojami kaip natūralūs antibiotikai, propolis ir jo gaminiai stiprina imuninę sistemą, veiksmingai mažina uždegimus, saugo ląsteles nuo oksidacinės pažaidos, naikina bakterijas, praturtina antioksidantais, slopina alergijas. Be to, sustiprina natūralų gebėjimą apsisaugoti nuo puolančių virusų ir bakterijų, skatina žaizdų gijimą, netgi padeda sumažinti kraujospūdį, sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje ir gali padėti išgydyti pastaruoju metu vėl nerimą keliančią tuberkuliozę. Ir tai dar ne viskas: propolio ekstraktuose yra tokių biologiškai aktyvių medžiagų, itin naudingų mūsų imunitetui ir pasižyminčių labai stipriomis antioksidacinėmis savybėmis.

Apie propolio naudą sveikatai vieningai kalba ne tik sveikos gyvensenos ir natūralios medicinos šalininkai, vaistininkai, gydytojai, bitininkai, taip pat ir šimtai atliktų mokslinių tyrimų patvirtina akivaizdžią propolio naudą sveikatai.

Vieno JAV atlikto klinikinio tyrimo metu, ligoniams du kartus per parą buvo duodama 15 lašų propolio. Pastebėta, kad toks propolio kiekis ženkliai padidino glutationo, žinomo kaip bene vertingiausias ir stipriausias antioksidantas, kuris vienintelis geba reaguoti į svetimus toksinus ir juos pašalinti, lygį, bei sustiprino „gerojo“ cholesterolio DTL kiekį. Be to, praėjus 3 mėnesiams buvo pastebėta, kad tokia propolio dozė sumažino riziką susirgti širdies ligomis.

Veiksminga priemonė nuo virusų, veikianti išskirtinai

Propolio ekstraktai pasižymi stipriomis antivirusinėmis savybėmis: jis tiesiog neleidžia virusams prisitvirtinti prie ląstelių mūsų kūne, be to, geba dezinfekuoti burnos ertmę ir kvėpavimo takus bei padengia gleivinę savotišku apsauginiu sluoksniu, saugančiu nuo virusų. Daugybė atliktų tyrimų patvirtino, kad propolis veiksmingai kovoja prieš tokius virusus kaip adenovirusinė infekcija, herpes virusas, epidemijas sukeliantys A ir B gripo virusai, poliomielitas, rotavirusinė infekcija bei koronavirusai.

Propolis puikiai „tvarkosi“ ir su įvairiomis kvėpavimo takų virusinėmis infekcijomis. Klinikinis tyrimas atskleidė, kad ligoniai, sirgę rinovirusine infekcija – ūmine viršutinių kvėpavimo takų infekcija – atsigavo kur kas greičiau, kai į jų gydymą buvo įtraukti propolio ekstrakto preparatai.

Propolyje esantys šimtai naudingų junginių – ypač polifenolinių, iš kurių pagrindinę dalį sudaro flavonoidai – pasižymi išskirtine savybe slopinti virusų baltymus ir taip juos „nukenksminti“. Be to, propolyje esantys mineralai geba padidinti imuninių ląstelių bei leukocitų aktyvumą ir atsparumą infekcinėms ligoms. Vienas tyrimas yra parodęs, kad kelias savaites vartojant propolį, stipriai išauga imunoglobulino G – svarbaus antikūno, atsakingo už ilgalaikę apsaugą nuo virusų bei infekcijų – kiekiai.

Tuo tarpu didžiulis skaičius bioaktyviųjų medžiagų ir antioksidantų ne tik labai veiksmingai stabdo net ir pačių agresyviausių bakterijų ir virusų plitimą , tačiau taip pat nesunaikina naudingos mikrofloros, kaip nutinka vartojant antibiotikus. Propolio poveikis yra išskirtinis ir dėl to, kad jį vartojant neatsiranda jam atsparių bakterijų formų, kai tuo tarpu vartojant antibiotikus bakterijos greitai prie jų prisitaiko ir tampa jiems atsparios.

Dar daugiau: ieškant būdų, kaip apsisaugoti nuo Covid-19 viruso bei jį išgydyti, mokslininkai priėjo įdomių išvadų. Net kelių atskirų tyrimų, kurie buvo atlikti šių metų kovo bei balandžio mėnesiais skirtingose šalyse, rezultatai atskleidė, kad propolio ekstrakte su etanoliu esantys flavonoidai yra tokie stiprūs, jog gali padėti apsisaugoti nuo koronaviruso, o jį vartojant kartu su tam tikrais kitais preparatais, gali sumažinti grėsmę juo užsikrėsti.

Saugi priemonė vaikams, didinanti vitamino C aktyvumą

Ši iš gamtos atkeliavusi imuninės sistemos stiprinimo priemonė taip pat yra visiškai saugi naudoti vaikams. Tyrimo, kuriame dalyvavo 430 vaikų, metu buvo pastebėta, kad augalinis preparatas su propoliu ir vitaminu C veiksmingai sumažino kvėpavimo takų infekcijų dažnį ir trukmę, be to, sustabdė lėtinių simptomų atsiradimą.

Propolis didina vitamino C aktyvumą, todėl šis duetas iš tiesų veiksmingas: vartojant propolį kartu su vitaminu C ne tik veiksmingai stiprinamas imunitetas, bet ir nugalimi pirmieji atsiradę peršalimo požymiai, nes įveikiamos kūną puolančios bakterijos. Prie šio dueto prijungus kitas natūralias priemones, tokias kaip augaliniai ekstraktai iš eukaliptų, ežiuolių, saldymedžio ar imbiero, propolis tampa dar veiksmingesnis.

Kadangi propolis yra visiškai natūralus gaminys, vartoti jį galima tiek kartu su paskirtu gydymu, jeigu tokio prireikia, tiek ir profilaktiškai, kelis kartus per dieną.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: