Ženklai, parodantys, kad galite būti priklausomi nuo lošimų (0)

Ženklai, parodantys, kad esate priklausomi | rengėjų nuotr.

Ženklai, parodantys, kad esate priklausomi | rengėjų nuotr.

Šiuolaikiniame pasaulyje prieinamumas lošti yra ypač didelis. Jeigu anksčiau vienintelė vieta, kurioje galima lošti azartinius žaidimus buvo kazino, ilgainiui veiklą pradėjo vystyti žaidimų automatų salonai bei internetiniai tinklapiai. Taip visame pasaulyje ėmė daugėti įsitraukusių į lošimus asmenų, kurie šiai veiklai tapo priklausomi. Priklausomybė paveikia ne tik asmeninę finansinę padėtį, bet ir žmogų supančią aplinką, psichologinę būseną. Pasitaiko atvejų, kuomet pradėjus lošti ankstyvame amžiuje, vėliau iš to tiesiog išaugama, tačiau taip nutinka ne visiems.

Deja, bet pagalbos dėl nuolatinių lošimų kreipiasi vienetai asmenų, dažniau tai pastebi priklausomybę turinčio žmogaus šeimos nariai, artimi draugai, kolegos darbe. Tam, kad azartinių žaidimų lošimas netaptų viso gyvenimo problema, rekomenduojame paanalizuoti savo ar artimo draugo elgesį, kuriam įtariate priklausomybę ir atkreipti dėmesį į tam tikrus ženklus, rodančius, kad jūs ar jums gerai pažįstamas žmogus gali būti priklausomas nuo lošimų.

Nuolatinio lošimo požymiai

Vienas pirmųjų požymių, kuris artimiesiems sukelia įtarimų dėl galimų asmens nevaldomų lošimų, yra akivaizdūs pablogėję tarpusavio santykiai. Jeigu anksčiau bendraudavote, susiskambindavote kiekvieną savaitę, o šiuo gyvenimo periodu nebesulaukiate iš draugo jokios žinios, skambinate, tačiau nesulaukiate pakelto ragelio, paliekate trumpąją SMS žinutę, o atsakymą į ją gaunate su asmeniui nebūdingomis trumpomis frazėmis kaip „užsiėmęs“, „dirbu iki vėlumos“, „perskambinsiu“, tačiau skambučio taip ir nesulaukiate, verta sunerimti, kodėl tai vyksta.

Jeigu numanote, kad problemų dėl lošimų turi kartu su jumis gyvenantis asmuo, galite pastebėti jo emocinius pokyčius. Besikeičiančios nuotaikos, didelis išsiblaškymas, nerimas, melas, greitas susierzinimas – daugelį šių ypatybių ima jausti nuo azartinių žaidimų priklausomas žmogus. Emocinius pokyčius pastebėti gana lengva, kadangi visi puikiai žinome, kaip elgiasi, į įvairias situacijas reaguoja mums gerai pažįstamas žmogus, kambariokas ar šeimos narys, todėl pasikeitęs elgesys jau signalizuoja, kad asmens gyvenime ne viskas yra gerai. Tokiu atveju rekomenduojama atvirai pasikalbėti, tačiau jokiu būdu nesmerkti žmogaus dėl jo pasirinkimo lošti, nes tai gali išprovokuoti neigiamą reakciją. Nesant tikriems, kaip pradėti pokalbį su priklausomybę turinčiu žmogumi, taip pat rekomenduojama pasitarti su specialistais, psichologais.

Viena priklausomybė seka kitą

Dar  vienas ženklas, galintis rodyti priklausomybę, yra problemų atsiradimas darbovietėje ar mokymosi įstaigoje. Be rimtos priežasties nebenueinama į darbo vietą, o joje taip pat asmens elgesys yra pasikeitęs, jam sunkiau susikaupti, laiku atlikti užduotis. Kadangi darbovietėje dažnu atveju esame apsupti ne vieno žmogaus, tokia aplinka tampa palankia terpe priklausomybės atpažinimui. Todėl specialistai ragina nenumoti ranka į akivaizdžiai pasikeitusį kolegos elgesį.

Nemaža dalis nuo azartinių lošimų priklausomų asmenų susiduria su kitomis priklausomybėmis kaip rūkymas, alkoholio ar net psichotropinių medžiagų vartojimas. Kai lošti nesiseka, silpną valią turintys asmenys nesėkmes ir liūdesį bando paskandinti alkoholyje, kurio poveikis žmogaus smegenims tik dar labiau sustiprina neigiamas emocijas.

Vienas pavojingiausių ženklų, nurodančių, kad azartiniai lošimai asmeniui nėra tik linksmas laiko praleidimo būdas – skolos, nuolatinis pinigų neturėjimas, dingstantys iš namų daiktai ar net netikėti asmenų vizitai į svečius, kurie tikisi atgauti lošėjui paskolintą pinigų sumą. Kadangi dauguma priklausomybę nuo lošimų turinčių asmenų tai neigia ir net laimėję tam tikras pinigų sumas lošti nesustoja, „Rulete Online“ atstovai pataria pasidalinti savo susirūpinimu su asmeniu dėl jo emocinės būsenos, nebevaldomų veiksmų ir pasikalbėti apie atsakingą lošimą.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: