Veiklūs studentai padeda vaikų labdaros organizacijai (0)

Knygos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Knygos | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Anksčiau prieš pat vasarą daugybė studentų iš Lietuvos skrisdavo į Jungtines Amerikos Valstijas, kur dirbdami praleisdavo visą sezoną. Deja, dėl pasikeitusios padėties visame pasaulyje ir koronaviruso grėsmės, visi planai turėjo būti atšaukti. Tačiau keli verslūs jaunuoliai neprarado užsidegimo ir sugalvojo kitą būdą, kaip panaudoti savo turimas jėgas ir idėjas. Šiuo metu jaunimas tobulina savo pardavimų žinias ir kartu padeda rinkti pinigus „SOS vaikų kaimai“ organizacijai.

„Kiekvienais metais mes ruošiame jaunimą vykti į JAV ir išbandyti savo tiesioginių pardavimų įgūdžius prekiaujant edukacinio pobūdžio knygas amerikiečių šeimoms. Štai praėjusią vasarą iš Lietuvos į Ameriką vyko net 56 jaunuoliai. Šiemet jie ir vėl turėjo keliauti už Atlanto naujam vasaros sezonui, tačiau bent jau kol kas visi savo planus turime stabdyti“, – pasakoja Dominykas Jutas, vasaros darbo JAV programos „Southwestern Advantage“ (SWA) Lietuvoje dalyvis.

Tačiau nepaisant visų nesklandumų, noras mokytis ir tobulinti savo žinias niekur nedingo, todėl šios programos vienijami studentai nusprendė prisidėti prie kilnaus tikslo Lietuvoje.

Renka aukas nepelno siekiančiai vaikų organizacijai

Nors vykti į JAV pardavinėti knygų kol kas negali, SWA studentai užsibrėžė naują tikslą – išpopuliarinti nuolatinį aukojimą labdarai Lietuvoje. Todėl šiuo metu padeda nepelno siekiančiai organizacijai „SOS vaikų kaimai“, kuri rūpinasi beglobiais vaikais ir šviesesne jų ateitimi.

„Paprastai labdaros organizacijoms Lietuvoje aukojame tik prieš didžiąsias šventes, tačiau pagalbos jiems juk reikia nuolat. Todėl mes sugalvojome išpopuliarinti reguliarų aukojimą tokioms organizacijoms, kad jos turėtų nuolatinių pajamų, o aukojantys žmonės prisidėtų prie kilnaus tikslo. Mūsų studentams, kurie nori gilinti savo pardavimo įgūdžius ir mokytis lyderystės bei bendravimo subtilybių, tai yra puiki praktika. Laikantis saugos reikalavimų, daugiausiai darbo daroma telefonu. Tačiau vis dar tikimės, jog pabaigus savo darbus čia, studentai dar šią vasarą galės išvykti į Ameriką“, – sako Dominykas Jutas.

Tiesioginiai pardavimai – geras būdas užsidirbti

Kadangi tiesioginiai pardavimai nėra labai populiarūs Lietuvoje, į tokį darbą lietuviai dažnai žiūri atsargiai. Tačiau D. Jutas tvirtina, kad tai puikūs būdas užsidirbti norintiems studentams.

„Praėjusią vasarą Lietuvos studentai keliavo į 6 skirtingas JAV valstijas ir Kanadą, kur visą vasarą dirbo pardavinėdami edukacines knygas šeimoms. Vienas studentas iš Vilniaus Gedimino Technikos universiteto įrodė, jog tai ne tik pramoga, bet ir puikus būdas užsidirbti didelius pinigus. Jis užsidirbo 41 tūkst. dolerių ir tapo geriausiu antramečiu šios programos pardavėju“, – pasakoja D. Jutas.

Skaičiuojant bendrą Estijos, Latvijos, Lenkijos, Slovakijos ir Gruzijos studentų grupių rezultatus, kuriose dirbo 687 studentai, buvo pasiektas vasaros pardavimų rekordas – pažintinių knygų parduota už 14 milijonų dolerių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: