Nacionalinėje biblioteka atidaryta retų spaudinių paroda (nuotraukos) (0)

Planeras | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Planeras | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pakvietė į retų spaudinių parodą „Auksinio skriestuvo istorija: plantenai per šimtmečius“.

„Džiaugiamės ir didžiuojamės po ilgai trukusios pertraukos atverdami naują parodą Nacionalinės bibliotekos erdvėse. Nors vis dar esame priklausomi nuo karantino taisyklių, tačiau paroda apie plantenų spaustuvę ir jos įspaudus pasaulinėje kultūros istorijoje tikrai verta gyvo lankytojų susidomėjimo“, – sakoma bibliotekos pranešime.

Nacionalinė biblioteka kartu su visu pasauliu švenčia Kristofo Plantino (1520–1589) – vieno iš žymiausių XVI a. leidėjų – 500-ąsias metines. Jo Antverpene įkurta spaustuvė „Officina Plantiniana“, pažymėta auksinio skriestuvo ženklu, pasaulyje garsėjo itin aukštos kokybės leidiniais. Šios spaustuvės tęstinumas, nors veikla XIX a. nutrūko, jaučiamas ir dabar: kadaise sukauptos knygų kolekcijos saugomos pasaulio bibliotekose, plantenų spaustuvėje naudoti šriftai buvo perkelti į šių dienų spaudą, o spaustuvės knygos įkvepia tyrinėti, pažinti ir kurti.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: