Kviečiama siūlyti nusipelniusį lituanistinio švietimo mokytoją apdovanojimui gauti (0)

Kviečiama siūlyti nusipelniusį lituanistinio švietimo mokytoją apdovanojimui gauti | smm.lt nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia varžytuves 2020 m. lituanistinio švietimo mokytojo (dėstytojo) apdovanojimui gauti. Kandidatūras galima siūlyti iki šių metų spalio 22 d.

Pretendentus apdovanojimui gauti gali siūlyti lituanistinės mokyklos, įstaigos ar organizacijos, užsiimančios lituanistiniu švietimu užsienyje, užsienio lietuvių bendruomenės, taip pat pavieniai asmenys. Savo kandidatūrą gali teikti ir lituanistinį švietimą vykdantis asmuo asmeniškai.

Pretendentai bus atrenkami atsižvelgiant į šiuos kriterijus: mokinių ar studentų laimėjimai ir pažanga, aktyvi ir kūrybiška lituanistinio švietimo veikla, pilietiškumo, tautinės tapatybės ir kitų vertybių diegimas lietuvių bendruomenei.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai reikia pateikti prašymą svarstyti kandidatūrą, dokumentus, įrodančius lituanistinio švietimo veiklos patirtį, mokinių ar studentų egzaminų, olimpiadų, varžytuvių, parodų ir kitus sėkmingo mokymosi rezultatus, medžiagą, liudijančią apie aktyvią ir kūrybišką lituanistinio švietimo veiklą, kitus lituanistinio švietimo veiklos nuopelnus, rekomendacijas.

Apdovanojimo dydis – 50 BSI (1950 eurų). Apdovanojimą numatoma teikti kartu su Lietuvos metų mokytojo apdovanojimo teikimu.

Lituanistinio švietimo mokytojo ar dėstytojo apdovanojimas įsteigtas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2016 m. nutarimu. Apdovanojimas varžytuvių būdu skiriama asmenims, vykdantiems ar vykdžiusiems lituanistinį švietimą užsienyje, už nuopelnus lituanistinio švietimo veikloje, mokinių, studentų pasiekimus. Varžytuvės šiemet skelbiamos ketvirtą kartą. Apdovanojimą yra gavę Sakartvelo technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas ir lietuvių kalbos dėstytojas prof. Vidas Kavaliauskas, Londono darželio / mokyklos „Obelėlė“ direktorė Alvija Černiauskaitė, Seinų „Žiburio“ mokyklos mokytoja, viena iš šios lietuviškos mokyklos įkūrėjų Irena Gasperavičiūtė.

Prašymus svarstyti kandidatūras ir kitus dokumentus reikėtų siųsti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Užsienio lietuvių skyriui el. paštu Ruta.Stanaitiene@smm.lt.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Užsienio lietuviai, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: