Studentai, vykdantys tyrimus saugomose teritorijose, pristatė savo darbus (0)

VU GMC magistranto G. Paškevičiaus skaitomas mokslinis pranešimas | lrv.lt nuotr.

VU GMC magistranto G. Paškevičiaus skaitomas mokslinis pranešimas | lrv.lt nuotr.

Birželio 2 d. Nacionaliniame saugomų teritorijų lankytojų centre įvyko konferencija „Jaunųjų mokslininkų tyrimai Lietuvos saugomose teritorijose 2020“. Buvo skaitomi 8 moksliniai pranešimai, po konferencijos vyko diskusija su pranešėjais, VSTT specialistais bei dėstytojais bei buvo prieita bendra išvada – skatinti ST specialistų bei jaunųjų tyrėjų tarpusavio bendradarbiavimą.

Tardamas sveikinimo žodį ir atidarydamas konferenciją VSTT direktorius Albertas Stanislovaitis džiaugėsi konferencijos idėja ir teigė, jog iš studentų vykdančių tyrimus saugomose teritorijose, tikimąsi iniciatyvumo, bendradarbiaujant bei teikiant pasiūlymus saugomų teritorijų direkcijų specialistams, o iš specialistų praktiškai pritaikomų idėjų, kaip būtų galima skatinti mokslą saugomose teritorijose.

Konferenciją moderavusi VSTT, Nacionalinio ST lankytojų centro specialistė Inga Banytė konferencijos dalyvius pakvietė į mokslinę kelionę po visą Lietuvą. Šios kelionės metu dalyviai aplankė Dzūkijos nacionalinį parką, Aukštadvario, Neries, Varnių, Ventos regioninius parkus bei Praviršulio Tyrelio botaninį-zoologinį draustinį.

Konferencija studentams buvo ne tik maža repeticija prieš būsimus baigiamųjų darbų gynimus, tačiau ir paskata savo pradėtus tyrimus tęsti, pasisemti naujų idėjų vieniems iš kitų bei iš ST specialistų. Šiandienos tikrovė yra tokia, kad žinios, suteikiamos universitetuose ne visada yra lengvai pritaikomos praktikoje, dėlto būtina dalintis patirtimi ir užtikrinti, kad mokslas būtų praktiškai pritaikomas. Norėtųsi, jog po konferencijos užsimezgę ryšiai būtų tęsiami, kaip ir pačios konferencijos paprotys.

Konferencijos tikslas – pristatyti mokslinius tyrimus, vykdomus įvairių sričių studentų, jaunųjų mokslininkų, tyrėjų visoje Lietuvoje bei paskatinti būsimųjų ir esamų ST specialistų bendradarbiavimą.

Pranešimus skaitė ne tik biologijos, ekologijos ar geografijos bakalaurantai, magistrantai ir doktorantai, tačiau tai pat būsima miškininkė ir sociologė, besidominčios saugomomis teritorijomis. Savo pranešimu nustebino Džiunglių žmogumi vadinamas gamtininkas Gerardas, besidomintis Dzūkijos NP ropliais bei geografijos mokytojas tyrinėjantis XX a. Lietuvoje išnykusius ežerus. Studentai susilaukė nemažai specialistų klausimų ir pasiūlymų dėl pranešimų ir tolimesnių tyrimų.

Diskusijos, kurios tema buvo susijusi būtent su mokslo ateitimi ST bei jo skatinimu, metu buvo ne tik išgirsti įvairių sričių VSTT specialistų, dėstytojų bei studentų pasisakymai bei pasiūlymai kokiomis priemonėmis reikėtų užtikrinti tyrėjų ir direkcijų specialistų tarpusavio bendradarbiavimą mokslo klausimais, tačiau prieita išvada, jog reikia šį bendradarbiavimą skatinti.

Daugiau informacijos apie konferenciją, nuotraukas bei 3 dalių vaizdo įrašus rasite Nacionalinio lankytojų centro facebook‘o paskyroje.

Konferencijos data, dėl COVID 19 susiklosčiusios padėties Lietuvoje buvo perkeliama kelis kartus, taigi vietoje planuotos balandžio 9 d. ji įvyko birželio 2 d. Po beveik 2 mėn., su mažesne auditorija ir apsauginėmis priemonėmis, tačiau nepaisant visko, džiaugiamės, jog konferencija įvyko ir tikimės, jog konferencijos paprotys bus tęsiamas dar ne vienerius metus.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Mokslas, Mokslo darbai, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: