Lietuvos aeroklubui vadovaus Eglė Paužuolienė (nuotraukos) (1)

Lietuvos aeroklubo prezidentė Eglė Paužuolienė | alytausgidas.lt nuotr.

Lietuvos aeroklubo prezidentė Eglė Paužuolienė | alytausgidas.lt nuotr.

Gegužės 30 d. daugiau nei 100 Lietuvos aeroklubo (LAK) narių metinėje ataskaitinėje konferencijoje  rinko naują prezidentą. Dvejus metus LAK vadovavusį buvusį Ūkio ministrą, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių siekė pakeisti trys kandidatai – buvęs Finansų viceministras, patirties vadovaujant civilinės aviacijos įmonėms turintis Romualdas Gėgžnas,  Lietuvos aviacijos veteranų sąjungos prezidentas, buvęs Šiaulių miesto meras Alfredas Lankauskas ir Lietuvos aviamodelių sporto federacijos prezidento pavaduotoja Eglė Paužuolienė.

Dėl šalyje besitęsiančio karantino, konferencija ir rinkimai vyko neįprastomis sąlygomis –  neišlipant iš automobilių ir balsuojant per automobilių langus iškišant balsavimo lapelius.

Surinkusi daugiau nei pusę dalyvių balsų rinkimus laimėjo Eglė Paužuolienė. Kartu ji tapo ir pirmąja moterimi, vadovaujančia šiai organizacijai.

Naujoji prezidentė išskyrė tris svarbiausias savo būsimų darbų grupes.

„Tai strateginis veiklos planavimas, priemonių identifikavimas, terminai ir atsakingi asmenys. Tas apima ir skirtingas grupes – tai yra Lietuvos aeroklubo vaidmenį nacionaliniu, tarptautiniu lygiu. Tai ir įsitraukimas į teisėkūros procesą, darbo grupių veiklą, ėjimas į nuolatinį kontaktą su valdžios institucijomis. Taip pat įsitraukimas į švietimo procesą ir finansinės paskatos jaunimui stiprinimas“ – kalbėjo E. Paužuolienė.

Kitos dvi grupės – tai viešumas ir bendradarbiavimas, informacijos sklaida tiek organizacijos viduje, tiek skleidimas į išorę.

Simboliška, kad konferencija vyko Dzūkijos sostinėje, istoriniame, nuo 1939 m. veikiančiame Alytaus aerodrome, kuris šiuo metu tęsia kovą dėl išlikimo. Tad į Alytų susirinkę aviatoriai kartu išreiškė palaikymą Alytaus aerodromui.

„Mes kaip aviatoriai, žinoma, esame už aerodromą, už išlaikymą vietos, kuriose sportuojame, į kurią pritraukiame žmones. Bet matome, kad vietos valdžios atstovai mato ir kitas alternatyvas, kokia veikla čia galėtų būti vystoma ir, manau, svarbu kontaktas ir labai nuoširdus pokalbis su vietos valdžios atstovais, išklausymas jų argumentų ir pateikimas mūsų pasiūlymų, ir apgynimas savo pozicijos, kodėl ši vieta turi būti išsaugota“, – sakė Eglė Paužuolienė.

Alytaus aeroklubo viršininkas Kęstutis Urbanavičius dėkojo visiems, kurie susirinko palaikyti aerodromo ir prisidėjo prie renginio organizavimo.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: