JAV kongresmenas K. Smitas ragina nutraukti N. Venckienės baudžiamąjį persekiojimą (12)

JAV kongresmenas Krisas Smitas | asmeninė nuotr.

JAV kongresmenas Krisas Smitas | asmeninė nuotr.

Gegužės 25 d. JAV Atstovų Rūmų Tomo Lantos Žmogaus Teisių komiteto vicepirmininkas ir Užsienio Reikalų komiteto vyresnysis narys, kongresmenas Krisas Smitas (Chris Smith), išplatino pareiškimą dėl Lietuvoje prasidėjusio buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės teismo proceso.

„Kreipiuosi į Lietuvos vyriausybę ragindamas nutraukti teisėjos Neringos Venckienės, kuri savo šalyje atskleidė korupcijos ir prekybos žmonėmis tinklą, baudžiamąjį persekiojimą. Teisėja Venckienė yra teisiama dėl sufabrikuotų kaltinimų, ji kaltinama pasipriešinimu policijai, nors ištikrųjų smurtas buvo panaudotas prieš ją, jai bandant apsaugoti savo dukterėčią“, – rašoma JAV kongresmeno K. Smito oficialioje interneto svetainėje chrissmith.house.gov paskelbtame pareiškime.

Pasak JAV kongresmeno šis teismo procesas yra neteisėtas, ir vyksta pasibaigus senaties terminui ir vyksta „kuomet Lietuvos ir pasaulio žvilgsnis yra sukoncentruoti į COVID-19 krizę“.

„1991 metais, Sovietų Sąjungos nykimo dienomis, aš stovėjau petis į petį su Aukščiausios Tarybos pirmininku Vytautu Landsbergiu ir Lietuvos žmonėmis prie Lietuvos Parlamento Vilniuje, nes teisingumas to reikalavo. Aš raginu Lietuvos Vyriausybę nutraukti teisėjos Venckienės baudžiamąjį persekiojimą o Panevėžio apygardos teismą ją išlaisvinti“, – rašo JAV kongresmenas.

Kaip žinia po atidėliojimų dėl pandemijos Panevėžio apygardos teisme  gegužės 25 d., pirmadienį, įvyko numatytas buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės baudžiamosios bylos posėdis. N. Venckienė šioje byloje kaltinama dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą L. Stankūnaitei.

Parodymus teismo posėdyje davė nukentėjusiuoju pripažintas policininkas. Apklausti kitus nukentėjusiuosius žadama kitame posėdyje, kuris numatytas birželio 8 dieną.

N. Venckienė jai primetamus kaltinimus neigia ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Komentarai:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: