Prašoma nustatyti J. Narkevičiaus turto kilmę, ministras teigia, kad už darbus atsiskaitinėjo tėvai (3)

Agnė Bilotaitė | Alkas.lt nuotr.

Agnė Bilotaitė | Alkas.lt nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno pavaduotoja Agnė Bilotaitė kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją prašydama nustatyti susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus turto kilmę.

Praėjusią savaitę buvo paviešinta, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius, anksčiau eidamas Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, galimai vykdė savo gyvenamojo namo remontą savivaldybės viešųjų pirkimų konkursus laimėjusių įmonių lėšomis.

Pasak Seimo narės, šia istorija turėtų pasidomėti ir mokesčių inspektoriai, nes kyla klausimų, ar politiko turtas įgytas teisėtai.

„Darbus J. Narkevičiaus name atlikusios įmonės vadovas tvirtina, kad už namo remonto darbus buvo atsiskaitoma laimėtais viešųjų pirkimų konkursais. Kaip skelbiama, įmonės bankroto administratorius nerado nė vieno mokėjimo šiai įmonei iš Narkevičių šeimos. Tad kyla klausimas, kieno pinigais namo renovacija buvo finansuojama? Gal buvo ir daugiau asmeninių J. Narkevičiaus projektų, už kuriuos buvo apmokama natūra?“, – svarsto A. Bilotaitė.

Rašte Valstybinei mokesčių inspekcijai Seimo narė prašo nustatyti J. Narkevičiaus ir jo šeimos narių turto bei pajamų kilmę.

Tuo metu susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius teigia, kad už namo Trakuose renovaciją mokėjo jo tėvai, kuriems tada priklausė pastatas, ir jis gali tai įrodyti.

Jo teigimu, 2008–2010 metais, kai vyko renovacija, namas Trakuose priklausė tėvams, nors jame gyveno ir pats J. Narkevičius su šeima, todėl daugiausia už statybos darbus mokėjo jo tėvai. Šio būsto savininku jis tapo 2016–2018 metais.

„Taip, aš nebuvau atsakingas, renovaciją vykdė savininkai, mano tėvai, jie atsiskaitinėjo. Aš bendravau, gyvenau kartu, be abejo, irgi prisidėjau prie šito pagal galimybes“, – sakė J. Narkevičius.

Ministras atsisakė nurodyti sumą, kiek sumokėta už namo renovavimą, sakydamas, kad „suma yra nemaža“, ji „reali šito namo tuo laiku renovacijos kainai“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: