Prezidentas susitiko su naujai paskirtu valstybės kontrolieriumi (0)

M. Macijausko ir G. Nausėdos susitikimas  | prezidentas.lt nuotr.

M. Macijausko ir G. Nausėdos susitikimas | prezidentas.lt nuotr.

Gegužės 13 d. Prezidentas Gitanas Nausėda per susitikimą su naujai paskirtu valstybės kontrolieriumi Mindaugu Macijausku aptarė institucijos veiklos planus ir didžiausius iššūkius.

„Sveikinu valstybės kontrolierių ir linkiu didžiausios sėkmės siekiant ambicingų tikslų. Nepriklausoma aukščiausia audito institucija atlieka esminį vaidmenį vertinant viešųjų lėšų panaudojimo efektyvumą“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, kad ekonomikos skatinimo priemonės, skirtos koronaviruso pandemijos (COVID-19) pasekmėms mažinti, pareikalaus didelių viešųjų išlaidų, kurios bus dengiamos iš skolintų lėšų ir turės būti grąžintos.

„Nepaprastai svarbu, kad šios investicijos būtų skiriamos ten, kur iš tikrųjų egzistuoja poreikis ir ateityje bus generuojama didžiausia įmanoma grąža“, – sakė šalies vadovas, su valstybės kontrolieriumi aptaręs galimybes mažinti kylančias rizikas ir užtikrinti valstybės lėšų skaidrų, sąžiningą ir atsakingą panaudojimą. Pasak Prezidento, viešosios lėšos turi būti skiriamos atsižvelgiant ir į tai, ar jų pakaks užsibrėžtam tikslui pasiekti.

Strateginis planavimas, biudžeto formavimo principai, švietimas, socialinė apsauga – tai sritys, kurioms, šalies vadovo nuomone, Valstybės kontrolė turėtų ir toliau skirti patį didžiausią dėmesį.

Pokalbio metu Prezidentas išreiškė palaikymą Seimo komitetuose svarstomiems Valstybės kontrolės įstatymo pakeitimams, kuriais stiprinamas institucijos nepriklausomumas, plečiamas jos mandatas ir turimi įrankiai.

M. Macijauskas valstybės kontrolieriaus pareigas pradėjo eiti gegužės 7 d., kai davė priesaiką Seime. Pagal Konstituciją valstybės kontrolierių Prezidento teikimu skiria Seimas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: