Motociklininkai teigia norėję patikrinti, ar visi okupantai traktuojami vienodai (5)

Motociklininkų akcija Vilniuje | Organizatorių nuotr.

Motociklininkų akcija Vilniuje | rengėjų nuotr.

Gegužės 9-ąją, Rusijai minint Pergalės Antrajame Pasauliniame kare dieną, Rusijai simpatizuojantys piliečiai rinkosi Antakalnio kapinėse, kur palaidoti 1944-1945 m. žuvę sovietų kariai.

Dėl karantino šiemet nebuvo sakomos iškilmingos kalbos, kaip ankstesniais metais, tačiau susirinko nemažai sovietine ir Rusijos atributika pasipuošusių asmenų, daugiausia jaunesnio amžiaus, kai kurie dėvėjo sovietinės kariuomenės uniformas. Antakalnio kapinių prieigas saugojo gausios policijos pajėgos.

Antakalnio kapinėse alternatyvią akciją bandė surengti Vilniaus motociklininkų klubo nariai. Į Antakalnio kapines motociklininkai atvyko, apsirengę Antrojo pasaulinio karo laikų Vokietijos Vermachto uniformas primenančią aprangą be skiriamųjų ženklų. Tačiau policiją motociklininkams neleido įeiti į kapines.

Motociklininkų akcija Vilniuje | Organizatorių nuotr.

Motociklininkų akcija Vilniuje | Organizatorių nuotr.

Anot akcijos dalyvių atstovo Aurimo Bačinsko, šia akcija siekta patikrinti, ar Lietuvos policija nelaiko, kad vieni okupantai buvo geresni už kitus. „Motociklininkai, pasižymintys itin didele nemeile sovietams, nutarė patikrinti, kokia policijos ir visuomenės reakcija į Lietuvą trumpiau okupavusios Vokietijos kariuomenę“, – teigia jis.

„Ši diena nuolat tampa Rusijos imperijos šalininkų švente ir Lietuvoje: „pasidabinę“ kolorado spalvų juostelėmis, Sovietų Sąjungos atributika, papuošę vaikus PPŠ automatų kopijomis ir apvilkę Raudonosios armijos uniformomis, vilkėdami treningus su atitinkamais užrašais jie vaikštinėja Vilniuje, eina į Antakalnio karių kapines, kuriose palaidoti ir už Lietuvos laisvę, bei su raudonaisiais okupantais kovoję Lietuvos didvyriai. Tądien čia bandė ateiti ir kitos, Antrąjį pasaulinį karą pralaimėjusios pusės uniformas primenančia apranga vilkintys motociklininkai,“ – aiškina A. Bačinskas.

Motociklininkų akcija Vilniuje | rengėjų nuotr.

Motociklininkų akcija Vilniuje | rengėjų nuotr.

Anot motociklininkų, „Praėjus daugiau kaip 30 metų nuo išsivadavimo iš sovietų okupacijos, Lietuvos Respublikos didmiesčiuose – Vilniuje ir Klaipėdoje pasipuošę okupacinės Sovietų kariuomenės uniformomis, pasidabinę uždrausta SSRS simbolika (penkiakampėmis žvaigždėmis su pjautuvais ir kūjais) išdidžiai žygiuoja Lietuvos okupantai ir kolonistai. Juos saugo, gina, jiems padeda ir už uždraustos simbolikos demonstravimą globoja policija ir teisėsauga. Tuo pačiu metu motociklininkus lietuvius, kurie dėvi aprangą be jokių skiriamųjų ženklų, stabdo, tikrina tapatybes, blaivumą, dokumentus, krausto motociklus, draudžia važiuoti viena ar kita kryptimi bei grasina baudžiamąja atsakomybe už „nesantaikos kurstymą“. Tai kur mes gyvename – Lietuvos Respublikoje ar Lietuvos TSR?“

Nors policijos pareigūnai ir neleido motociklininkams įvykdyti planuotos akcijos ir neįleido jų į kapines, jie taip pat nebuvo sulaikyti ir kaltinimai jiems nepareikšti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: