Dėl pilietinių-patriotinių jėgų santalkos ir bendradarbiavimo LR Seimo rinkimuose (3)

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J. Vaiškūno nuotr.

2020 m. balandžio 29 d., Kaunas

Gerbiami Centro, Kartų sąjungos ir Nacionalinio susivienijimo partijų vadovai, aktyvieji nariai, kreipiamės nuoširdžiai susirūpinę dėl Lietuvos valstybės ir mūsų žmonių, kaip politinės tautos, egzistencinio tęstinumo.

Yra nemaža tikimybė, jog nei viena minėta politinė jėga būsimuose Seimo rinkimuose neperžengs 5 proc. barjero. Ne todėl, kad minėtos politinės jėgos neturėtų iškilių lyderių ir idėjų. Tiesiog stinga lėšų, užblokuotas priėjimas prie žiniasklaidos, o didelė dalis rinkėjų yra paveikti, netgi apkvailinti oligarchinės žiniasklaidos. Rezultatas, kuomet Seime nebus NEI VIENOS tautinę valstybę, tradicines vertybes ir pilietinę demokratiją ginančios politinės jėgos yra visai realus. Dar po 4 metų jau nebebus ką ginti ir gelbėti. Tautinės valstybės išmontavimą, oligarchinės nomenklatūros ir neoliberalizmo siautėjimą privalu stabdyti nedelsiant. Lietuvos politinės situacijos diagnozė ir vertybės, kurių pagrindu galėtume išlikti, pastaruoju metu bene išsamiausiai buvo apibūdintos V. Radžvilo veikale “Opozicija Lietuvoje”. Vertingų, taiklių įžvalgų yra N. Puteikio ir A. Juozaičio politinėse programose. Tautininkai, nebodami valdžios ir medijų priekaištų, kasmet organizuodavo Kovo 11 d. eitynes. Nesuderinamų ideologinių vertybinių priešpriešų tarp minėtų politinių jėgų nėra.

Raginame užmiršti nesutarimus, asmenines nuoskaudas ir kilnių vertybių pagrindu, kurios jau daug kartų išdiskutuotos, viešai žinomos, pradėti derybas dėl santalkos rinkimų kampanijos metu ir bendro rinkiminio sąrašo sudarymo. Klausimas, kaip išvengti 7 proc. teisinio barjero koalicijoms yra techninis. Pagaliau, surėmus pečius, netgi ir šis barjeras gali būti sėkmingai peršoktas. Svarbu, kad tautiška ir pilietiška rinkėjų dalis matytų susitelkimą tradicinių vertybių ir tautinės valstybės renesanso vizijos pagrindu.

Nėra garantijos, kad trijų politinių jėgų simpatikų balsai automatiškai sumuosis. Visgi, veikiant sutelktai, didėja šansai, jog patekimo į parlamentą (5-7 proc.) barjeras bus įveiktas. Atsiranda viltis turėti Seime adekvačią politinę jėgą, kuri pradėtų demokratinės tautinės valstybės atstatymo ir tolesnio kūrimo darbą. Net maža frakcija, būdama koalicijoje, gali atlikti reikšmingus darbus. Prancūzijos pasipriešinimo naciams istorija rodo, kad egzistenciškai grėsmingomis, lemiamomis aplinkybėmis susivienyti ir kartu siekti pergalės sugebėjo be galo kontrastingos politinės jėgos – nuo golistų iki socialistų ir komunistų. Kas nežino istorijos, amžinai lieka vaikais. Grėsminga situacija užgulė Lietuvą jau seniai. Ši santvarka, tarnaujanti saviems ir svetimiems galingiesiems ir jau atsikračiusi milijono piliečių, pati neišsimontuos. Laikas pradėti derybas dėl vienijimosi. V. Kudirkos žodžiais tariant: „vardan tos Lietuvos“.

Tarp mūsų yra neabejingų žmonių, kurie patys tikrai nesibalotiruos rinkimuose ir sutiktų tokį vienijimosi procesą pamoderuoti, patarpininkauti. Žinoma, jeigu tik mūsų pasiūlymas nebus abejingai atmestas.

Prof. habil. dr. Gediminas Merkys
Prof. habil. dr. Alvydas Butkus
Algirdas Endriukaitis, Signataras
Habil. dr. Kazimieras Garšva
Leonas Milčius, Signataras
Doc
. dr. Romualdas Povilaitis
Vilius
Puronas, dizaineris

Kategorijos: Pareiškimai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Kodėl NS renkasi krachą spalį?:

  Mūsų Lietuvos deimančiukų tekstą, raginantį patriotines partijas nedelsiant tartis dėl bendro sąrašo rinkimuose, siekiant išvengti kracho ir didžiulės žalos tautai, įžvalgiai patalpino ir alkas.lt redakcija. Panašų piliečių raginimą patalpino ir eilė mažų svetainių…
  Disonansu blaiviam proto balsui pasižymi NS nariams priklausantys portalai…Jie elgiaisi lyg strutis ,pavojaus akivaizdoje slepiantis galvą smėlyje… Talpina amžinasias temas ,lyg spalio rinkimai ir reformos, reikalingos perėjimui iš vėžinės ONS į demokratinę santvarką jiems ir politinės tautos likučiams yra visiškai neopūs ,kosminiai dalykai…Pavyzdžiui gerb. L.Šopausko vadovaujama tiesos.lt , sprendžiant pagal turinį, manau, jau susitaikė su NS partinio sąrašo lengvai nuspėjamu žlugimu Seimo rinkimuose. Kadangi NS aktyvui bent minimali demokratų sėkmė spalį , manau, visai neįdomi, tai portalas net nepatalpino minėto piliečių raginimo…
  Kaip visko matęs sąjūdininkas, be galo stebiuosi absoliučiai savižudišku NS aktyvo kursu, užsimerkiant prieš tragediją, kuri laukia spalį jų , jei išsiblaškiusios demokratinės jėgos toliau veiks pavieniui…Mačiau,kaip CP ir KS bandė koordinuotis, bet nepastebėjau, kad NS veikėjai bent susimastytų ir prasitartų kodėl, jie jau susitaikė su savo krachu spalį…Jei NS veikėją gerb. Šopauską domintų rinkimų rezultatai ir reformos,tai portalas nusileistų iš Olimpo aukštybių žemėn…Dabar- demonstratyvi panieka rinkimams ir adekvačių plebėjų ar nepriklausomos patriotinės šviesuomenės nuomonei ta tema..
  NS aktyvisto V. Budniko pozicija.org patalpino šviesuomenės perspėjimą demokratams, bet pasistengė, savo keistu prierašu, neadekvačiai nurodyti, kad šviesuoliai rašo apie kosminius ,nerealius dalykus….
  Kas dedasi NS šulų stovykloje ,manau, ir didumai tos partijos eilinių yra visiška paslaptis. Man toks partijos, žadančios esmines pertvarkas šalyje, bet visai neketinančios siekti jokios politinės nei savo nei kitų demokratų sėkmės rinkimuose, aktyvo elgesys atrodo labiau nei savižudiškas… Jei būtų kitaip, tai jų reakcija į šviesuomenės bei eilinių piliečių skambinimą pavojaus varpais rinkimų ir vienybės tema būtų visai kitokia…

 2. stasys:

  Į valdžia reikia eiti kai turi idėjų valstybei o ne futbolo rungtynių bilietą kišenėje siekiu pačiam išsirėkauti . Gal tie ‘ nykštukai ‘ , vietoj to kad susimesti ‘ šmutkes krikščioniškai‘ apsvarstytinu ir kita idėja ? Tikra valdžia galima tik per oponavimą valdantiems .. Lietuvai ne mažiau reikalinga ir tikra opozicinė partija , kuri būtu pajėgi perimti valdžios estafete eiliniams valstiečiams išsisėmus . Seimo rinkimai tai ne durnių liftas kai prie jo durų stumdosi būrelius valdžios išsiilgusių siekiančiu bet kokia kaina į jį papulti . Nori valdžios ? rask savyje tvirtybės pabūti TIKRA opozicija o tada jau tauta galės pati nuspręsti ko esi vertas . Opozicija ne visada reiškia Seimo rūmus ..Klausimas ar ilgai reikės laukti kol tie daktarų ir profesorių laipsnius turintis pradės ta Tiesa suprasti .

 3. Gedvydas:

  Pamiršot tautininkus pakviesti į kovą už tautinę valstybę. Kodėl?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: