Universitetų dėstytojai kviečiami tapti mokytojais bei mokyklų vadovus (0)

Kaunas kartoja sėkmingą ėjimą: dėstytojai vėl kviečiami persiorientuoti į mokytojus bei vadovus | Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Šių dienų demografinė padėtis ir švietimo sistemos permainos skatina naujienas. Visos šalies mokyklose pastebimas vis didesnis mokytojų poreikis. Trūksta ne tik įvairių dalykų mokytojų, bet ir ugdymo įstaigų vadovų.

Kauno miesto savivaldybė ėmėsi neeilinio sprendimo, dar 2018 metų vasarą pakvietė universitetų dėstytojus įgyti papildomų gebėjimų ir dirbti mokytojais bei siekti mokyklų vadovų pareigų. Projektas pasiteisino, tad šiemet renkama dar viena dėstytojų grupė.

Papildomi gebėjimai

Aukštųjų mokyklų dėstytojams bei mokyklų mokytojams miestas suteikia nemokamas galimybes įgyti papildomų gebėjimų, reikiamų ne tik dirbant mokytojais, bet ir siekiant vadovauti įstaigoms. Tokiu sprendimu jau nebe pirmus metus Kaunas siekia mažinti trūkstamų mokytojų ir vadovų poreikį, o drauge ir pritraukti į mokyklas aukščiausių gebėjimų specialistus, užtikrinti asmenybių įvairovę.

„Mokyklos išgyvena kaitos veiksnius. Joms reikalingi ir nišinių, netipinių gebėjimų mokytojai. Atsiranda išskirtinis ugdymo turinys, reikalaujantis naujų mokytojų, papildomų gebėjimų. Pirmieji projekto rezultatai tokius naujus mokyklų poreikius ir atliepia. Praktikos metu studentai mokyklose įgyvendino naujoviškus mokymo būdus ir išskirtinių žinių suteikiančius projektus.

Kadangi esame tokios programos pradininkai Lietuvoje, buvo sunku spėti, ar toks būdas pritraukti į mokyklas naujų mokytojų pasiteisins. Tačiau programą baigus pirmajai laidai matome, kad rezultatai džiugina ne tik Kauno mokyklas, studentus-dėstytojus, bet domina ir kitus miestus. Todėl matome prasmę ir būtinybę ją tęsti“, – teigė Kauno mero pavaduotoja Rasa Šnapštienė.

Pasak jos, toks sprendimas prisideda ir prie sėkmingos mokyklos užduoties įgyvendinimo, užtikrinant ne tik veiksmingą ugdymo procesą, bet ir įsimenančias, prasmingas veiklas.

Baigė pirmoji laida

Gruodį vienerių metų edukologijos studijas pabaigė pirmoji laida – 13 įvairių gebėjimų dėstytojų. Mokytojo specialybę įgijo geografiją, chemiją, biologiją, fiziką, informatiką, matematiką dėstantys akademikai. Tai sritys, kurių specialistai Kauno mokyklose šiandien ypač reikalingi.

Jie gilinosi į mokytojo profesijai svarbius dalykus: pedagogiką, didaktiką, psichologiją, ugdymo proceso valdymą, specialųjį švietimą ir psichologiją. Ypač svarbi šių studijų dalis – švietimo praktika, kurią studentai-dėstytojai atliko Kauno mokyklose. Tokia galimybe džiaugėsi ne tik dėstytojai, bet ir mokyklų bendruomenės.

Dalis studentų jau dabar sėkmingai dirba miesto mokyklose bei darželiuose, kiti žada pradėti dirbti mokytojais nuo naujų mokslo metų.

„Nuolat gerinami mokytojų gebėjimai yra vienas iš Kauno miesto prioritetų švietimo srityje. Tai turi tiesioginės įtakos jų darbo turiniui, kokybei ir galiausiai – rezultatams. Galimybė auginti bei stiprinti mokytojų gretas, papildant jas universitetų dėstytojais, dar neseniai buvo laikoma naujove, tačiau matome, kad ši Kauno iniciatyva sulaukė pripažinimo ir nacionaliniu mastu. Tikime, kad tokia Kauno savivaldybės investicija suteiks papildomą impulsą miesto mokyklų veikloms“, – kalbėjo Kauno mokytojų kvalifikacijos centro direktorė Rasa Bortkevičienė.

Kviečia registruotis studijoms

Vytauto Didžiojo universitetas šiemet ir vėl skelbia kvietimą į savivaldybės finansuojamas vienerių metų profesines mokytojo studijas aukštųjų mokyklų dėstytojams, norintiems įgyti mokytojo profesiją. Kaip tik šiuo metu renkama nauja grupė.

Studijos finansuojamos Kauno miesto savivaldybės, o po jų absolventams sudaroma galimybė dirbti mokytojo darbą Kauno ugdymo įstaigose.

Baigus profesinių studijų programą „Pedagogika“, suteikiama pedagogo profesija ir išduodamas baigtas studijas ir gebėjimus liudijantis valstybės pripažintas Studijų pažymėjimas.

Studijas sudaro teorinė dalis, kurios paskaitos vyksta savaitgaliais (penktadieniais ir šeštadieniais; karantino laikotarpiu – nuotoliniu būdu), ir bendrojo ugdymo mokyklose atliekama švietimo praktika.

Numatoma studijų pradžia – šių metų gegužės–birželio mėn. Prašymus galima pateikti iki 2020 m. gegužės 1 d. 10 val. internetu: https://epasirasymas.vdu.lt/.

Prie prašymo turi būti pateiktos šių dokumentų elektroninės kopijos:

  • Aukštojo mokslo baigimo diplomų kopijos (VDU absolventams, baigusiems 2001 metais ir vėliau pateikti nereikia);
  • Diplomų priedėlių kopijos (VDU absolventams, baigusiems 2001 metais ir vėliau pateikti nereikia);
  • Asmens paso duomenų puslapio kopija arba asmens tapatybės kortelės kopija (VDU absolventams, jei nesikeitė duomenys, pateikti nereikia);
  • Dokumentas, patvirtinantis pavardės ar vardo keitimą, jeigu ne visi pateikiami dokumentai yra ta pačia pavarde ar vardu;
  • Pažyma apie darbą aukštojoje mokykloje;
  • Motyvacinis laiškas laisva forma adresuotas Vytauto Didžiojo universitetui.
Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: