Europos parlamentas skyrė 3 mlrd. eurų sveikatos apsaugai (0)

Europos parlamentas dirba nuotoliniu būdu | europarl.europa.eu nuotr.

Europos parlamentas dirba nuotoliniu būdu | europarl.europa.eu nuotr.

Europos Parlamentas (EP) penktadienį patvirtino 3,08 mlrd. eurų paramos paketą, kurio didžiausia dalis skirta sveikatos apsaugai stiprinti.

Šiomis lėšomis ES tiesiogiai parems valstybių kovą su COVID-19 pandemija. Šalys galės įsigyti reikalingiausių medicinos priemonių, pavyzdžiui, apsauginių kaukių ar respiratorių, pervežti pacientus į kaimyninių šalių ligonines, finansuoti mobiliąsias medicinos komandas ir perkelti jas į karštuosius ES taškus, taip pat įrengti laikinąsias lauko ligonines.

2,7 mlrd. eurų skiriama per Skubios paramos priemonę, o 380 mln. eurų – iš „rescEU“ rezervo. Į paramos paketą įtrauktos papildomos lėšos (45 mln. eurų), skirtos finansuoti repatriacijos skrydžius pagal ES civilinės saugos mechanizmą,

kad užsienyje įstrigę ES šalių piliečiai galėtų sugrįžti namo. 3,6 mln. eurų skirta Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrui.

„RescEU“ rezerve taip pat bus telkiami ES medicininiai pajėgumai. Viena arba kelios ES valstybės bus atsakingos už medicinos įrangos, vaistų bei apsaugos priemonių įsigijimą ir laikymą, o ES finansuos visus kaštus. Reagavimo į nelaimes koordinavimo centras kontroliuos įrangos paskirstymą užtikrindamas, kad įranga būtų siunčiama ten, kur jos labiausiai reikia.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Naujienos, Politika ir ekonomika, Sveikata, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: