Indija neatsisako į JAV eksportuoti „persilaužimo“ vaistų kovai su koronaviruso pandemija (0)

Donaldas Trampas | pixabay.com nuotr.

Donaldas Trampas | Pixabay.com nuotr.

Karšti ginčai šios savaitės pradžioje kilo Amerikoje ir Indijoje po to, kai JAV prezidentas Donaldas Trampas arba neteisingai nugirdo, arba neteisingai suprato žurnalisto klausimą – „Ar jūs nerimaujate dėl kitų šalių kerštingo atsako į tai, kad nusprendėte uždrausti JAV medikamentų eksportą? Pavyzdžiui, Indijos ministras pirmininkas Narendra Modis nusprendė uždrausti eksportuoti Hidroksichlorokviną į JAV ir kitas šalis“. Žurnalistas tokią Indijos poziciją įvertino, kaip akivaizdų atsaką į Amerikos sprendimą nebeeksportuoti savosios gamybos medicinos prekių.

Kalbas ir gandus kaitrino tai, kad kalbama apie vaistus nuo maliarijos – Hidroksichlorokviną (Hydroxychloroquin),  kuriuos D. Trampas apibūdino, kaip ,,kovos su koronavirusu persilaužimo priemonę“, nes praktika rodo, jog būtent šie antiinfekciniai vaistai šiuo metu yra patys efektyviausi gydant nuo viruso pandemijos. Beje, remiantis „Fox News“, daktaras Ozas (JAV televizijos sveikatos laidų žvaigždė), taip pat pripažįsta priešmaliarinių vaistų efektyvumą kovoje su šiuo koronavirusu ir visiškai neigia kritinį, ,,anekdotinį“ jų vertinimą.

JAV prezidentas žurnalistui taip pakomentavo savo santykius su Indijos ministru pirmininku: ,,Aš labai nustebčiau, jeigu jis taip nuspręstų. Jis man to nepasakė. Aš kalbėjausi su juo sekmadienio rytą, paskambinau jam, ir pasakiau, kad mes tikimės, jog jūs lesite toliau mums tai tiekti. Jeigu jis neleis tiekti, tai bus gerai. Bet, žinoma, mes tada keršysime. Kodėl gi ne?“

Vėliau teikdamas interviu garsiam ,,Fox News‘o“ žurnalistui Šonas Heniti (Sean Hannity) (04.07), D. Trampas visiškai pakeitė toną. Jis teigė, kad kalbėjęsis su N. Modžiu, jog daugybė Hidroksichlorokvino gaminama Indijoje. ,,Aš paklausiau ar jis negalėtų mums parduoti? Jis buvo didis, jis buvo iš tiesų geras. Jūs žinote, kad buvo sustabdę jo eksportą, nes norėjo jo Indijai“.

Naujausiomis oficialiomis žiniomis, D. Trampui sekmadienį pasikalbėjus telefonu su N. Modžiu, šis garantavo, kad vaistai ir toliau bus tiekiami į JAV.

Atitinkamai antradienį aukšti Indijos diplomatai ir pareigūnai, reaguodami į beįsisiūbuojantį audringą ginčą dėl to, ar Vašingtonas turi pakankamai galių priversti Naująjį Delį (New Delhi) sušvelninti draudimą eksportuoti vaistus, pranešė, kad ,,kalbos apie bet kokius kerštingus JAV prezidento veiksmus prieš Indiją ir atitinkama šios šalies savigynos reakciją į tokias tariamas grėsmes yra be pagrindo ir nepatikimos“.

Pagal timesofindia.indiatimes.com ir foxnews.com parengė V. Tumėnas

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: