Mirė garsi sveikos gyvensenos skleidėja Ksavera Vaištarienė (3)

Ksavera Vaištarienė | sveikuoliai.lt nuotr.

Ksavera Vaištarienė | sveikuoliai.lt nuotr.

Kovo 3 d. mirė Lietuvos sveikuolių sąjungos garbės narė, Vegetarų draugijos pirmininkė, chemijos mokslų daktarė Ksavera Vaištarienė (88 m.). Lietuva neteko vegetarų motina  vadintos moters, kuri viena pirmųjų, dar 1976 m. kartu su a.a. rašytoju, žurnalistu ir sveikuoliu Eduardu Girčiu įkūrė Vilniuje juvenologų klubą.

Tai buvo gyvas sveikos gyvensenos pavyzdys: aštri atmintis, argumentuota  ir švari kalba, geras humoro jausmas, begalinis noras padėti žmonėms atsimerkti ir pamatyti, kiek jie patys gali sau padėti susitvarkę mitybą, pasninkaudami ir kaip paprasta atsikratyti medicinai nepagydomų ligų. K. Vaištarienė visada tvirtino, kad daugelį neva nepagydomų ligų galima įveikti pakeitus mitybą – atsisakius mėsos, pasninkaujant, laikantis grikių dietos. Moters praktikoje daugybė atvejų, kai jos konsultuoti žmonės pasveiko, nors medicina juos jau buvo nurašiusi.

50-ies metų įveikusi „nepagydomas“ ligas: Bechterevo ligą ir reumatoidinį artritą Lietuvos sveikuolių sąjungos (LSS) garbės narė K. Vaištariene nuo to laiko nesirgo ir nevartojo jokių vaistų. Save laimingiausia moterimi Lietuvoje vadinusi mokslų daktarė noriai ir kantriai dalijosi savo patirtimi kaip atsikratyti tradicinei medicinai neįkandamų ligų su visais, kam to reikėjo. „Turime kuo daugiau kalbėti apie mitybos galią. Žmogus gali išgydyti save. Aišku, keisti įpročius reikia valios“, – tvirtindavo K. Vaištarienė.

Ksavera Vaištarienė | sveikuoliai.lt nuotr.

Ksavera Vaištarienė | sveikuoliai.lt nuotr.

Artimiems bičiuliams ji jau nuo gruodžio mėnesio juokavusi, kad “ten, aukštai, ji turinti daug reikalų, bet Dievas kol kas nekviečia.” Noriai skaitydavusi paskaitas įvairuose Lietuvos miestuose, šiais metais K. Vaištarienė nusprendė skirti daugiau laiko sau. Pasninkas ir trumpalaikis badavimas visada buvo Ksaveros gyvenime, jis savo laiku išgelbėjo ne tik jos sveikatą, bet ir tūkstančiams Lietuvos žmonių leido išbristi iš medicinai neįveikiamų ligų.

„Ksavera buvo mokslininkė iš didžiosios raidės. Visas savo hiptezes tikrindavo savimi.  Ksaveros indėlis sveikuolių judėjimui Lietuvoje yra  neįkainojamas. Kokie bebūtų gražūs eptitetai apie šią moterį, ji buvo už visus juos didesnė“, – sakė Seimo narys Dainius Kepenis.

Ksavera Vaištarienė | sveikuoliai.lt nuotr.

Ksavera Vaištarienė | sveikuoliai.lt nuotr.

LSS per metus neteko trijų garbės narių: gydytojos Eugenijos Guogienės (79 m.),. žolininkės Bronislavos Vasiliauskienės (80 m.) ir chemijos mokslų daktarės Ksaveros Vaištarienės (88 m.).

Šv. mišios už Velionę bus rodomos tiesiogiai internetu sekmadienį 10.30 val. Šv. Juozapo bažnyčioje (soc. tinkle Facebook –„Pilaitės parapija“), praneša portalas www.sveikuoliai.lt.

Kategorijos: Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Paukštė:

  Reikia pataisyti tekstą. Vietoj kovo 3 d. įrašykite balandžio…

 2. Bartas:

  Man kilo, kyla ir kils klausimai dėl sveiko gyvenimo laikysenos. Baisus ir nesektinas pavyzdys. Mano močiutė. Rūkyti pradėjo , nieks neprisimena kada ir baigė , kai viskas baigėsi. 88 gyvenimo metais.

  • Žemyna:

   Įtariu, kad labiausiai kenkia gyvenimas inkiluose, nejudrus gyvenimas. Žmogus sukurtas judėti jam būtino dydžio erdvėje. Nejudrumas ir fizinį ir psichinį diskomfortą kelia. Štai kad ir dabar – suspausti ankštuose butuose žmonės peštis pradeda.
   Jaunystėje pažinojau žilagalvę žolininkę – laukuose ji po žydinčią pievą nuo žiedo prie žiedo tartum fėja skraidė. O namuose neištraukdavo pypkės iš burnos. Ji buvo tokia smulkutė, tokiom švytinčiom akim. Ji irgi netoli 100 sulaukė. Visą laiką judri, visą laiką ant kojų. Mano promočiutė ir 100 kartelę peršoko – visą laiką fiziškai dirbo, kad „neužsigulėtų, neįprastų”. Net ir paskutinę savo „budėjimo” Žemėje dieną – atsikėlė, šeimai pusryčius paruošė, o tada prigulė pailsėti. Ir „priprato”, nebepasikėlė… Per pietus visi gavome telegramas..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: