Vilniaus etninės kultūros centras kviečia palydėti Saulę su dzūkiškomis dainomis (tiesioginė transliacija) (0)

2020 03 27 Pasidainavimas internetu

Pasidainavimas internete | Rengėjų nuotr.

Kovo 27 d., penktadienį, 19 val. Vilniaus etninės kultūros centras (VEKC) kviečia  Saulę palydėti su dzūkiškomis dainomis susibūrus internete.

„Šie metai ypatingi Dzūkijai – minime žymaus dzūkų dainiaus, tautosakos pateikėjo Petro Zalansko 120-ąsias gimimo metines. Tautosaka iš P. Zalansko buvo užrašinėjama net septyniolika metų (1963–1980), iki pat jo mirties. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Tautosakos archyve saugomi du nemaži jo dainų rinkiniai. Pats P. Zalanskas paliko 30 sąsiuvinių vertingų etnografinių rašinių, atsiminimų apie Mardasavo kaimą ir savo gyvenimą; jis užrašė ir kai kurias savo dainas, pasakojamosios tautosakos kūrinius“, – sako viena iš pasidainavimo rengėja, dzūkų tradicinio dainavimo puoselėtoja, VEKC kultūrinių veiklų koordinatorė Eglė Česnakavičiūtė.

Pasidainavimas internetu tiesiogiai rodomas čia:

E. Česnakavičiūtė liaudies dainų mokėsi ne tik iš dainynų bei archyvinių įrašų, bet ir tiesiogiai iš senolių ekspedicijose šilų dzūkų kaimuose. Šį vakarą Eglė yra paruoruošusi įvairiausių dainų pluoštą: bus ir juokingų, ir graudžių, ir dramatiškų – visokiausių! Eglei pritars folkloro mylėtojas, muzikantas Rokas Kašėta.

„Vieniems tai bus malonus laikas prisiminti šį puikų dzūkų dainių, o kitiems – proga pirmąkart susipažinti su jo paliktomis dainomis. Penktadienį bus giedama daug Petruko [P. Zalansko, – Alkas.lt] dainų, tačiau bus nepamirštos dainos ir iš kitų Dzūkijos kaimų“, – sako E. Česnakavičiūtė.

Visų numatomų dainų žodžius galima atsisiųsti ČIA.

Pasidainavimo rengėjai siūlo vakarui pasiruošti šiltos arbatos, užklotą, į kurį būtų jauku įsisupti, pasiimti dainų žodžius ir 19 val. jungtis prie dainuotojų.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: