„Fizika prie kavos“: kaip ateityje žmonija pasigamins energijos? (video) (7)

Branduolinė sintezė | LRT nuotr.

Branduolinė sintezė | LRT nuotr.

Kalbėdami apie ekonomiką retai susimąstome apie tai, kad viena pagrindinių valiutų mūsų gyvenime yra energija. Šiuo metu pasaulio energetikos ateitis siejama su branduoline sinteze, procesu, kurio metu atomų branduoliai ne dalijasi, o veikiami milžiniško slėgio ir temperatūros – susijungia į naujus elementus. Apie procesų, vykstančių žvaigždžių centruose, mėgdžiojimą ir tokių reaktorių statymą pasakojama naujame „Fizika prie kavos“ epizode tiesiai iš Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto.

Video:

Rubrika „Fizika prie kavos“ yra laidos „Mokslo sriuba“ dalis. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 14.05 val. per LRT Plius, o išalkus dar – www.mokslosriuba.lt.

Branduolinė sintezė | LRT nuotr.

Branduolinė sintezė | LRT nuotr.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir žmogus, Mokslas, Mokslo naujienos, Švietimas, Technika ir technologijos, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. Tvankstas:

  Fizikos mokslo žandarmerijos pasakojimas.
  Tiek daug energijos gavimo būdų yra atrasta, pradedant N. Tesla, ir jie yra nukišti į gilias slėptuves – tachoninė energija, vandeniu varomi automobiliai (1932 m. Garret patentas Dallas mieste, 1941 m. Leningrado blokados sunkvežimių kuras vanduo, Genepax Japonijoje 2008 m. paleistas automobilis, dar dešimtys kitų, pats mačiau savo akimis šlapiomis malkomis kūrenamą krosnį ( kodėl negali būti elektrinės tokiu kuru ? ), … Vardinti galima ilgai.
  Vien neigiančių A. Einstein teoriją yra nužudyta ar supūdyta psichiatrinėse ligoninėse 2.000, netgi NSDAP Vokietijoje 1940 m. išleistas įstatymas griežtai bausti kiekvieną, kuris prieštarauja ‘genijui’.
  Plačiajai liaudžiai amžinai kišami ‘atsinaujinančios energetikos projektai’, kurie pajėgūs išsilaikyti plačiosios liaudies mokamais mokesčiais (sudaro apie 85 nuošimčius iš visų sumokamų) ir tą pačią liaudį skurdinant per dotacijas ‘atsinaujinančiai energetikai’ – bučiuoti lazdą, kuri juos talžo.
  Dar kišami branduolinės sintezės projektai, kuriuos tegali atlikti teisingų šalių fizikai, bet tai dešimtmečiams vis atidedamos svajonės įgyvendinti tikrovėje.
  Klausiu VU fizikos fakulteto fizikų : dega VANDUO ar nedega ?
  Jei nedega, tai kodėl cheminių medžiagų sandėlių negalima gesinti vandeniu – tai prilygsta benzino pylimui į laužą ?
  Nuo kokios temperatūros VANDENS vandenilio atomai atsiskiria nuo deguonies ir su dvigubu karščiu čia pat oksiduojasi (dega) ? Koks išskiriamos energijos kiekis (nuo vandenilio atsidalijimo ir savaiminės oksidacijos pabaigos) ?
  Pajėgūs politiškai korektiški VU fizikos fakulteto akademikai, profesoriai, docentai ir j.m.b. atsakyti į šiuos 3 klausimus ?

  • Žemyna:

   Žinoma, čia aš akla, kaip vos gimęs kačiukas, bet – dar 1941 vanduo varė sunkvežimius? Kaži, kodėl per tiek laiko jie to iki galo neišvystė? Jie juk tokie ambicingi, jiems taip svarbu pavyt ir pralenkt?
   O paskutinis Tamstos klausimėlis – provokacija. Išdrįs?

 2. Žemyna:

  Energijos aplink mus sočiai, tik imk. Bet dar neleista to matyti ir suvokti? Reikia palaukt? O gal tik, kai į kitas planetas žmonijos likučiai spruks, bus leista sužinoti?
  Na, o a.a. A. Rajkinas siūlė balerinas naudoti energijai išgauti. Sukasi sparčiai, per minutę daug sūkių padaro – tik junk kištuką ir virink kavą.

  • Tvankstas:

   Nėra Žemėje energijos trūkumo Žmonijai, daugybė energijos gavimo technologijų yra žiauriausiu būdu į šautuvais užrakinamus stalčius sukištos, o skleidžiamos ‘teisingos’ žmones išsiurbiančios ‘atsinaujinančios energetikos’.
   Skaitykite Erasmus Desiderius “Pagyra kvailybei” (1516 m.), ten labai aiškiai mokslo pažanga kaip kvailybės triumfas yra aprašyta.

 3. Tvankstas:

  Dėl atsakymo – greičiau Žemės drebėjimas sugriaus VU FF atliekant N. Tesla pakartotiną bandymą, negu atsakys į mano klausimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: