
Jei nuvežus automobilį į autoservisą meistrai jį išrinktų iki smulkiausių dalių, gerokai nustebtume. Orlaivių pasaulyje – tai įprasta tvarka. Kas 12 metų visi lėktuvai yra išardomi ir atidžiai patikrinami. Skrisdami lėktuvai patiria dideles apkrovas, todėl detalėse atsiranda mažyčių įtrūkimų, metalo lūžių. Konstrukcijos praranda atsparumą. Nuolatinių patikrinimų metu, pasirinkdami tikslią įrangą, specialistai atlieka matavimus ir ieško plika akimi nematomų pažeidimų.
„Didžiosios lėktuvų gamybos kompanijos yra atlikusios daug tyrimų ir žino, kuriose vietose įtrūkimai atsiranda dažniau. Būna, kad mes atliekame patikrinimą per keletą sekundžių, surandame įtrūkimą, ir tada lėktuvas remonto dirbtuvėse stovi papildomus du mėnesius“, – sako įmonės „FL Technics“ inžinierius Aleksandras Radiušas (Aleksandr Radiuš).
Video:
Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima žiūrėti kiekvieną sekmadienį 12.30 val. per LRT Plius.
Kaip kaip – paprastai: pabalnoji nosį akiniais, imi „grybą”, adatą, adymo siūlus, įplyšusią lėktuvo detalę, įjungi TV, atsisėdi į fotelį ir, kol filmą rodo, viena akimi į detalę, kita į ekraną žiūrėdama, užadai visas skyles. Negi sudėtinga?