Svarstoma riboti žmonių lankymąsi viešosiose erdvėse (0)

Parkas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Parkas | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla sako, kad gali tekti imtis griežtesnių priemonių prižiūrint viešąsias erdves, kur būriuojasi daug žmonių. Taip būtų užtikrintas karantino sąlygų laikymasis.

„Reikalinga dar kartą labai aiškiai gyventojams paaiškinti, kad saviizoliacija – nereiškia vaikščiojimas kažkur, buvimas viešose vietose ar susitikimai su kitais žmonėmis, tai reiškia iš esmės buvimą uždarose teritorijose. Jeigu tai neveiks, tikėtina, kad reikės priiminėti tam tikrus valdingus sprendimus“, –  kovo 19 d. Vyriausybėje sakė policijos vadovas.

Žmonėms siūloma rinktis nuošalesnes vietas, kur yra sąlygų išlaikyti dviejų metrų atstumą, vaikams negalima žaisti kontaktinių žaidimų.

Iš užsienio grįžusiems žmonėms, kuriems privaloma dviejų savaičių izoliacija, į lauką galima eiti tik ten, kur jie nesutiks kitų žmonių.

Tuo metu Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga prabilo apie rekomendacijas riboti gyventojų lankymąsi viešosiose erdvėse.

„Taip svarstome. Ir manau, kad artimiausiu metu mažų mažiausiai rekomendacijos bus tikrai paskelbtos. Nes kaip minėjo ir policijos pareigūnai, dalis gyventojų nesupranta, kokia yra rizika ir, deja, būriuojasi, leidžia vaikus žaisti į žaidimų aikšteles, per vaikus ši liga plinta“, – kalbėjo A. Veryga.

Lietuvoje įvedus karantiną šiuo metu gyventojams draudžiama išvykti iš Lietuvos, šalies viduje judėjimas neribojimas, išskyrus asmenis, grįžusius iš užsienio – jie turi paisyti dviejų savaičių karantino.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: