Vilniuje rengiamos Kovo 11-osios 30-mečio patriotinės eitynės „Tautos jėga – vienybėje!” (4)

Kovo 11-osios eitynes 2020_rengeju nuotr

Kovo 11-osios eitynės | rengėjų nuotr.

Kovo 11 d. 16 val. Vilniuje, kaip ir kasmet Lietuvos patriotai organizuoja tautines eitynes „Tautos jėga – vienybėje!“. Rengėjai kviečia jungtis visiems, siekiantiems vienybės ir valstybės klestėjimo.

Patriotinės eitynės prasidės kaip visada 16 val. Arkikatedros aikštėje Vilniuje ir baigsis Lukiškių aikštėje, kur numatomas trumpas mitingas. Rengėjai primena, kad viršutinėje Katedros aikštės dalyje prie įėjimo į Valdovų rūmus 14:00-15:30 koncertuos kariniai orkestrai, tad rinktis 15.30 val. ir rikiuotis reikia karaliaus Gedimino paminklo papėdėje bei ragina atsinešti tautines bei sąjungos vėliavas ir žinoma šventinę nuotaiką.

Šiemet  švenčiame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį, kuomet buvo paskelbtas Kovo 11-osios aktas.

Turime jau vieną kartą lietuvių užaugusią savo laisvoje valstybėje Lietuvoje.

„Ar prisimename, kad 1990 kovo 11-ąją Lietuvos valstybės Nepriklausomybę atkūrė tautininkai signatarai a.a. Kazimieras Uoka, Leonas Milčius, Klemas Inta, Audrius Rudys, a.a. Mečislovas Treinys?“ – klausia Lietuvos Tautininkų ir Respublikonų Sąjungos pirmininkas Sakalas Gorodeckis.

1991–1992 m. Aukščiausioje Taryboje, Atkuriamajame Seime veikė Tautinininkų frakcija, kurios pirmininkas buvo Mečislovas Treinys ir vienijo net 12 narių.

„Ar žinote, kad būtent tautininkas Vaidotas Antanaitis, TSRS liaudies suvažiavimo deputatas, 1990 kovo mėn. Maskvoje per suvažiavimo sesiją paskelbė, kad atkuriama Lietuvos nepriklausomybė? Gavęs Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos įgaliojimus, vedė neoficialias derybas su TSRS vadovais dėl nepriklausomybės pripažinimo.

Neabejoju, kad mes visi kiek galėjome prisidėjome prie savo valstybės atkūrimo.

Kasmet šią šventę pažymime rengdami jau tapusias tradicinėmis Kovo 11-osios patriotines eitynės Vilniuje.“ – primena S. Gorodeckis.Nepriklausomybes aktas su signataru parasais

Eitynių rengėjai: Lietuvos Tautininkų ir Respublikonų Sąjunga.

Eitynių renginio nuoroda feisbuke: https://www.facebook.com/events/1081572475515271/

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: