Keturračiai siautėja ir po piliakalnius (3)

Keturračiai siautėja ir po piliakalnius | kpd.lt nuotr.

Keturračiai siautėja ir po piliakalnius | kpd.lt nuotr.

Gavus pranešimą, kad Ukmergės rajone, Pabaisko seniūnijoje, keturratėmis transporto priemonėmis išvažinėtas Sukinių piliakalnis (unikalus kodas 24158), Kultūros paveldo departamento Vilniaus skyriaus specialistai informaciją patikrino, surašė faktinių duomenų patikrinimo vietoje aktą, nubaudė pažeidėją. Tai padariusį asmenį surasti nebuvo sunku – nuotraukas ir video medžiagą pažeidėjas patalpino į savo socialinio tinklo asmeninį profilį. Tuo galimai buvo pažeistos kultūros paveldo objektų lankymo tipinės taisyklės, draudžiančios „važinėti motorinėmis transporto priemonėmis kultūros paveldo objektų teritorijose ne keliais ir statyti jas tam tikslui neskirtose ar atitinkamais ženklais nepažymėtose vietose“.

Ukmergės gyventojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, paskirta bauda. Bus sprendžiamas klausimas dėl sužalotos nekilnojamosios kultūros vertybės – Sukinių piliakalnio – atkūrimo būdo ir nuostolių nustatymo komisijos sudarymo būtinumo. Siekdama sutramdyti keturračių vairuotojų siautėjimą, Pabaisko seniūnija uždėjo užtvarą, kad nebūtų galima užvažiuoti ant piliakalnio, taip pat pažadėjo pastatyti kelio ženklus.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

3 komentarai

 1. Žemyna:

  Ar ne laikas mūsų aplinkosaugai + paveldosaugai drauge pasirūpinti, kad tokias vietas saugotų ir vaizdo kameros?
  O tokius veikėjus ar ne laikas gerai papurtyti, sužinoti, kas juos skatina, iš kur pasigavo tą mintį, jog geriausia būtent čia išbandyti save bei savo „kovos žirgą”? Paaiškinti, jog net ir ne kiekviena bekelė yra nevertingas gamtos ar paveldo objektas?
  Ar ne laikas kažkokiu būdu tuos brakonierius TEISIŠKAI įpareigoti SAVO sutelktomis lėšomis (juk turi pinigėlio tokius įsigyti) kiekviename LT krašte įsirengti sau trenuočių bazes, registruoti jas ir įpareigoti tik viešais keliais važinėti, ir tik tose bazėse trenuoti, save bandyti ir cirko numerius demonstruoti? – Gal net ir savus „sportakalnius” susipilti (iš trupintų padangų bei žemių mišinio?)? – Žinoma, su gamtosauga ir paminklosauga suderintose vietose bei suderintomis technologijomis, griežtai kontroliuojant.

 2. Vilnietis:

  turi būti ir tarp kitko yra baudžiamoji byla už važinėjimą parkuose, draustiniuose ar saugomose teritorijose.
  tam išgamai turėjo paskirti areštą, areštuoti tą keturratį, o baudą turi būti tokia kad parduotų jis paskutines kelnes.

 3. tai va:

  Vilniuje taip pat, ant Barsukynės piliakalnio, gan dažnai gali sutikt riaumojančius motociklus,draskančius kalno šlaitus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: