Labanore žygiavo šimtai labradorų: siekiama atkreipti dėmesį į miškų saugojimą (0)

Labradorų žygis Labanoro girioje | rengėjų nuotr.

Labradorų žygis Labanoro girioje | rengėjų nuotr.

Pirmąjį pavasario šeštadienį, nuostabaus grožio miškais garsėjančiame Labanoro regioniniame parke lankytojus pasitiko neįprastas ir nuotaikingas reginys – per 150 pasivaikščioti išėjusių labradorų ir kitų veislių šunelių su juos lydinčiais šeimininkais. Sveikatingumo skatintojos Vlados Musvydaitės iniciatyva kovo 7-ąją Labanore vyko pirmasis šalyje „Labradorų ėjimas Labanoro girioje“.

Nuotaikingo žygio dalyvių sąraše – per 150 labradorų ir dar kelios dešimtys kitų veislių šunų, 5 kilometrų ilgio trasą linksmai ėjusių kartu su savo šeimininkais.

Tiesa, sveikatingumo skatintoja ir žygio orengėja Vlada Musvydaitė pažymi, kad šiuo žygiu ir skambiu jo pavadinimu buvo siekiama ne tik skatinti vaikščiojimo įpročius, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į miškų saugojimo ir puoselėjimo svarbą bei mokyti tvaraus gyvenimo būdo principų.

Labradorų žygis Labanoro girioje | rengėjų nuotr.

Labradorų žygis Labanoro girioje | rengėjų nuotr.

„Šis savaitgalis man – ypatingas. Švenčiame ne tik mano širdies draugo, bet ir mūsų labradorų veislės šunelio Vingio gimtadienį. Kartu su šeima nusprendėme, kad abi šventes paminėti norime aktyviai, įdomiai ir netradiciškai. Po ilgų galvojimų ir gimė ši idėja – kartu pasivaikščioti pakviesti kitus Lietuvos labradorų veislės šunelius bei aktyviai laisvalaikį gamtoje mėgstančius leisti jų šeimininkus. Tiesa, pasidalinę kvietimu tikrai nesitikėjome sulaukti tokio gausaus ir nuostabaus būrio ėjikų“, – pasivaikščiojimo sėkme džiaugėsi programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė.

Labradorų žygis Labanoro girioje | rengėjų nuotr.

Labradorų žygis Labanoro girioje | rengėjų nuotr.

Pasivaikščiojimo pabaigoje keturkojai žygio dalyviai galėjo išsimaudyti viename iš Labanoro ežerų, o sušilti – visai greta prie laužo, kur jų šeimininkai buvo vaišinami gardžia čia gaminta sriuba. Vienintelė sąlyga norėjusiems jos paragauti – atsinešti ir su savimi turėti daugkartinį valgymo indą.

„Tikime, kad tokių smagių, mažų veiksmų ir iniciatyvų pagalba kartu galime judėti tvaresnio kasdieninio gyvenimo link“, – sako V. Musvydaitė.

Miškas – visų namai

Labradorų žygis Labanoro girioje | rengėjų nuotr.

Labradorų žygis Labanoro girioje | rengėjų nuotr.

Visi dalyviai, įsigiję regioninio parko bilietą, prisidėjo prie Labanoro regioninio parko puoselėjimo. Žygio „Labradorų ėjimas Labanoro girioje“ maršrutą ir edukacinę programą parengti padėję Labanoro regioninio parko atstovai džiaugiasi, kad iš pažiūros linksmas ir nuotaikingas pasivaikščiojimas, tapo puikia galimybe supažindinti su miškų puoselėjimo svarba ir pagrindinėmis juose galiojančiomis taisyklėmis.

Labradorų žygis Labanoro girioje | rengėjų nuotr.

Labradorų žygis Labanoro girioje | rengėjų nuotr.

„Tokio tipo renginiai svarbūs tuo, jog žmonės savo akimis gali pamatyti ir įvertinti mūsų parko vertybes, miškus. Kiekvienas susidaro skirtingą nuomonę naršydamas internete ar žiniasklaidoje, o atvykęs įvertina ir pasidaro išvadas savo akimis. Ypatingai smagu, kad žygis ne tik žmonių, bet ir augintinių. Tokiu būdu atkreipiamas dėmesys ir į geriausia draugą – šunį. Tiek jis, tiek jo šeimininkas miške turi laisvę, bet turi žinoti ir gerbti kelias taisykles, su kuriomis šiandien ir susipažinome. Pavyzdžiui, saugant miške vykstančius procesus, paukščių perėjimo metu – nuo kovo vidurio – reikėtų vengti šunį paleisti laisvai lakstyti miške“, – sako Labanoro regioninio parko ekologas Darius Kavšinas.

Žygeivius Labanoro regioninio parko ekologas supažindino su skirtingais miško fragmentai – nuo seno miško zonų iki kirtaviečių ir jaunuolynų. Vaikščiodami žygio dalyviai aptarė miškų padėtį, diskutavo bei analizavo, ar saugomose miško teritorijose vykstantys procesai yra tinkami ir priimtini.

„Visi atvykstantis į miškus turi jaustis kaip savo namuose – juk tai kiekvieno iš mūsų turtas. Poilsis gamtoje, miško terapija gydo dvasiškai ir emociškai, todėl visada kviečiame daugiau laiko praleisti čia. Turime nuostabų kraštovaizdį, todėl visus raginu nesustoti domėtis mūsų krašto išskirtinumais, mokytis iš gamtos ir gamtoje. Tiesa, svarbu prisiminti, kad mes čia – ne vieninteliai šeimininkai. Be mūsų miške verda begalė skirtingų gyvybės formų, itin jautrių mūsų veiklai. Tad išlikime atsakingi, bet keliaukime, stebėkite, pažinkime!“, – ragino ekologas D. Kavšinas.

Norintieji šalies gamtą pažinti ėjimo būdu, daugiau edukacinių ir vaizdingų maršrutų gali rasti mobiliojoje programėlėje „#walk15“. Jos pagalba vartotojai galės ne tik skaičiuoti nueitus žingsnius, bet ir prisidėti prie įvairių Lietuvoje organizuojamų ėjimo varžybų bei iššūkių.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: