6 patarimai besirenkantiems elektrinį paspirtuką (0)

unsplash.com nuotr.

unsplash.com nuotr.

Artėjant pavasariui gatvėse galima pastebėti vis daugiau žmonių, riedančių elektriniais paspirtukais. Nenuostabu – juk tai itin patogi transporto priemonė. Ji itin praverčia mieste, nes padeda išvengti automobilių spūsčių. Todėl kelionės į darbą, mokyklą ar universitetą laikas žymiai sutrumpėja. Elektrinis paspirtukas puikus pasirinkimas ir laisvalaikiui – smagiam pasivažinėjimui parke su šeima ar draugais. Galbūt šiuo metu kaip tik svarstote apie galimybę įsigyti tokią transporto priemonę? Tuomet jums gali būti naudingi keli patarimai.

1. Atkreipkite dėmesį į variklio galią ir baterijos talpą

Prieš įsigyjant paspirtuką, rekomenduojama atidžiai įvertinti, kokio galingumo transporto priemonės jums reikia. Vieni populiariausių – 250 W ir 350 W varikliai. Tai universalus pasirinkimas, tinkantis tiek kasdien, tiek laisvalaikiu. Norint paspirtuku naudotis kaip įprastu dviračiu (važinėti tam skirtais takais), svarbu įvertinti, kad variklio galia nebūtų didesnė nei 1000 W, o greitis neviršytų 25 km per val. Taip pat vertėtų nepamiršti ir akumuliatoriaus talpos. Kuo ji didesnė, tuo ilgesnį atstumą galima įveikti pilnai įkrovus bateriją.

2. Įvertinkite didžiausią apkrovą

Kiekvienas elektrinis paspirtukas turi maksimalios apkrovos ribą. Ji parodo, kokio svorio žmogus (ar žmonės) gali naudotis priemone. Didžiausias leistinas svoris priklauso nuo paspirtuko modelio ir gali būti įvairus, pavyzdžiui, 100, 125 kg ir pan. Taigi, ieškant savo poreikius labiausiai atitinkančios transporto priemonės, patariama atidžiai įvertinti maksimalią jos apkrovą.

3. Apgalvokite ratų dydį

Paspirtuko pravažumas – vienas iš svarbiausių aspektų norint pasirūpinti patogiomis kelionėmis. Daugeliu atvejų jis priklauso nuo ratų dydžio. Rinkoje galima rasti daug skirtingų variantų, tačiau optimaliausias pasirinkimas yra 8–10 colių. Jei ratai pernelyg maži, gali būti sudėtinga įveikti įvairias kliūtis, pavyzdžiui, akmenukus, nedideles duobes. Elektrinis paspirtukas su itin dideliais ratais taip pat ne visada geriausias pasirinkimas, nes jo svoris ir gabaritai – nestandartiniai. Patariama įvertinti ir ratų sparnų dydį. Jis turėtų būti pakankamas, kad apsaugotų nuo besitaškančio purvo ir vandens.

4. Nepamirškite priemonės svorio

Dar vienas aspektas, svarbus besirenkant elektrinį paspirtuką, yra jo svoris. Priklausomai nuo priemonės modelio, jis gali labai svyruoti. Bene populiariausias ir universaliausias variantas – 10–20 kg. Prireikus tiek sveriančius paspirtukus galima nesudėtingai įkelti į automobilio bagažinę ar įnešti į patalpą. Taip pat jie užtikrina stabilų važiavimą įvairia kelio danga, todėl galima jaustis saugiai. Kaip jau tikriausiai spėjote suprasti, per sunkias priemones gali būti sudėtinga pakelti, o pernelyg lengvos neužtikrina komfortiško važiavimo.

5. Atsižvelkite į paspirtuko matmenis

Vienas iš didžiausių privalumų, kuriuo pasižymi elektrinis paspirtukas – galimybė jį paprastai pervežti ar pernešti ir saugoti įvairiose vietose (tiek lauke, tiek viduje). Taigi, jei ši savybė svarbi ir jums, patariama atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Tokios transporto priemonės pernešimą ar pervežimą labai palengvina sulankstoma konstrukcija. Užlenkus paspirtuko vairą, jį kur kas patogiau neštis su savimi ar sutalpinti automobilio bagažinėje. Be to, taip jis užima mažiau vietos laikant namuose.

6. Rinkitės saugų važiavimą bet kuriuo paros metu

Tam, kad kelionės elektriniu paspirtuku būtų ne tik patogios, bet ir saugios, verta atsižvelgti, ar jame įrengtas apšvietimas. Įvertinus tai, kad ši transporto priemonė gali išvystyti pakankamai didelį greitį, jis itin svarbus. Jei paspirtuko komplektacijoje apšvietimo nėra, tuo galima pasirūpinti ir patiems. Specializuotos parduotuvės patarėjai  gali padėti išsirinkti tinkamiausią variantą.

Tegul naujasis pirkinys paverčia keliones lengvesnėmis ir patogesnėmis, o laisvalaikį – smagesniu ir įsimintinesniu. Apgalvotai pasirinktas elektrinis paspirtukas – ilgalaikė indėlis. Taigi, jei ketinate jį įsigyti, galbūt dabar pats metas tai padaryti?

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: