Jau trečius metus kultūros paveldo mylėtojų laukia šventė „Heritas 2020“ (nuotraukos) (0)

Kultūros paveldo šventė „Heritas“ | Rengėjų nuotr.

Kultūros paveldo šventė „Heritas“ | Rengėjų nuotr.

Gegužės 14–16 d. Vilniuje, buv. Lukiškių izoliatoriaus-kalėjimo erdvėse (Lukiškių skg. 6), vyks jau įprastu tampantis kultūros paveldo pažinimo renginys „Heritas“, kuris šiais metais išauga į įvairias pažintines ir ugdomąsias veiklas visuomenei siūlančią kultūros paveldo šventę. Rengėjai – kultūros paveldui prijaučiantys savanoriai.

Šventė kartą per metus suburia visus, dirbančius kultūros paveldo srityje ir juo besidominčius, kviečia megzti ryšius ir kurti bendras veiklas, pažinti kultūros paveldą per ugdomąsias programas ir kūrybinius užsiėmimus. Dalyviai gyvai ir interaktyviai pristato savo veiklą, lankytojams siūloma apsilankyti kūrybinėse dirbtuvėse, diskutuoti seminaruose. Vyksta vaikų ir jaunimo užsiėmimai, ekskursijos po kultūros paveldo objektus, rengiamos parodos, veikia laisvalaikio, muzikos, kino, instaliacijų erdvės.

„Heritas“ erdvėse veiklos atras įvairaus amžiaus žmonės ir įvairiausių pomėgių turintieji. Akademinės bendruomenės, kultūros paveldo teoretikai ir praktikai kviečiami kalbėti tarpusavyje ir su visuomene apie ryškiausias kultūros paveldo problemas, tvarkybos ir technologijų naujoves, paveldo panaudojimą „Herito“ pokalbių ir pranešimų sekcijose. „Alternatyvi diskusijų erdvė“ finansuojama Kultūros tarybos, rengiama kartu su Vilniaus universiteto Istorijos fakultetu. Pokalbius ves dr. Viltė Jaunušauskaitė, dr. Salvijus Kulevičius, prof. dr. Rimvydas Laužikas, Matas Šiupšinskas.

Penktadienio pranešimų sekcijoje parodos dalyviai bei lankytojai galės klausytis svečių iš užsienio pranešimų – Vokietijos istorijos instituto Varšuvoje mokslininko, kultūrologo, istoriko, antropologo dr. Felikso Akermano (Felix Ackermann), Vokietijos Bambergo (Bamberg) universiteto meno istorikės, etnologės dr. Stefanės (Stephanie) Herold.

Kūrybinėse dirbtuvėse kultūros paveldo srityje veikiančios organizacijos ir institucijos, privačios įmonės, kūrybininkai, menininkai, mokytojai kūrybiškai pristatys savo vykdomas veiklas ir kvies lankytojus aktyviai įsitraukti į kultūros paveldo pažinimą per praktiką ir gyvą prisilietimą prie medinių dalykų, tapybos restauravimo darbų. Dirbtuvėse taip pat pristatomos kūrybiškos idėjos apie kultūros paveldo objektų panaudojimo galimybes, skatinant lankytojus jas taikyti praktiškai savo kasdieniniame gyvenime. Be to, veiks Vaikų švietimo erdvė, kurioje rengiamos ugdomosios programos įvairaus amžiaus grupių vaikams ir mokiniams. Kultūros paveldas, istorijos pažinimas pristatomas vaikams ir jaunimui suprantama kalba, interaktyviomis priemonėmis, siekiant sukelti ir gilinti jų susidomėjimą. Siūlomi nauji ekskursijų maršrutai po įprastai uždarus kultūros paveldo objektus.

„Pasiruošimo „Heritui“ darbai jau įsibėgėję ir vyksta greitai. Tikimės, kad mūsų suplanuotų veiklų gausa ir įvairovė, taip pat ir pačios šventės vieta taps netikėta ir malonia staigmena tiek nuolatiniams, tiek naujiems šventės lankytojams.“ – sakė „Herito“ sumanytoja  ir komandos vadovė Erika Kielė.

„Heritas“ – tai nekomercinis visuomeninis renginys, įgyvendinamas kultūros paveldui prijaučiančių savanorių. Siekiant skatinti teigiamus pokyčius nusistovėjusiame kultūros paveldo srities status quo, 2018 m. savanorių būrys rengė pirmąją kultūros paveldo pažinimo, tvarkybos ir technologijų parodą „Heritas“, kuri vyko gegužės 18–19 dienomis Ramintojos bažnyčioje. 2019 m. gegužės 3–4 dienomis vyko antrasis „Herito“ renginys, išsiplėtęs į šalia esančias Europos humanitarinio universiteto erdves ir pasiūlęs dar daugiau ir dar įvairesnių veiklų kultūros paveldo žinovams, parodos lankytojams, vaikams ir jaunimui. Šiais metais renginys vyksta jau trečiąjį kartą.

Renginio partneriai – Kultūros paveldo centras, Valstybinė kultūros paveldo komisija, Kultūros paveldo departamentas, Kultūros taryba, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra ir kiti.

Daugiau žinių apie renginį galima rasti interneto puslapyje www.heritas.lt

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: