Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą įsikūrs Lietuvos kultūros centrų salė (0)

Knygų mugės Kultūros centrų salėje koncertuos Jungtinis Lietuvos vaikų choras | Rengėjų nuotr

Knygų mugės Kultūros centrų salėje koncertuos Jungtinis Lietuvos vaikų choras | Rengėjų nuotr.

Vasario 20–23 d., Vilniaus knygų mugėje pirmą kartą įsikūrusi Lietuvos kultūros centrų salė taps muzikalia šokančia, dainuojančia ir bendraujančia erdve, pristatysiančia visuomenei aktyvią ir įdomią mūsų miestų ir miestelių kultūrinę veiklą.

Kultūros centrų salė lankytojams paruošė itin spalvingą programą – visas keturias mugės dienas salėje vyks susitikimai, įtraukiančios diskusijos, gyvo garso koncertai, pasirodymus surengs per 50 profesionalaus ir mėgėjų meno kolektyvų, iš viso scenoje pasirodys per 800 atlikėjų.

Pirmą Knygų mugės dieną 11 val. Lietuvos kultūros centrų salė visus pakvies į iškilmingą atidarymo renginį, susirinkusius sveikins Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa, koncertuos Lietuvos kultūros centrų vadovų choras.

Tądien taip pat vyks diskusijos „Lietuvos kultūros pulsas“ ir „Regionų kultūra žiniasklaidoje“, kuriose dalyvaus žymūs meno ir kultūros žmonės, žurnalistai, politikai, visuomenės atstovai. Koncertuos Petras Vyšniauskas ir saksofonininkų kvartetas, gros tradicinė kapela „Ratilai“, smagiai pasišokti kvies etninės kultūros akcijos „Visa Lietuva šoka“ rengėjai ir dalyviai.

Knygų mugės Kultūros centrų salėje koncertuos mamų ir dukrų kvartetas iš Gotlybiškių | Rengėjų nuotr.

Knygų mugės Kultūros centrų salėje koncertuos mamų ir dukrų kvartetas iš Gotlybiškių | Rengėjų nuotr.

Visos Knygų mugės metu Kultūros centrų salėje vyks 2020 m. Lietuvoje rengiamų ryškiausių renginių pristatymai.

Lankytojai sužinos apie kūrybines interpretacijas pristatančią šiuolaikinio folkloro šventę „Suklegos“, išskirtinį renginį „Pėdos marių dugne“, skirtą Kauno marių užlietų kaimų papročiams puoselėti, apie tarptautines folkloro šventes „Baltica“, „Griežynė“, „Skamba skamba kankliai“, vaikų chorų šventę „Europa Cantat Junior“, šių metų vasarą į mūsų sostinę sukviesiantį aukščiausio lygio chorinės muzikos žvaigždes ir chorus ne tik iš Europos, bet ir iš viso pasaulio.

Knygų mugės Kultūros centrų salėje koncertuos tradicinė kapela „Ratilai“ | Rengėjų nuotr.

Knygų mugės Kultūros centrų salėje koncertuos tradicinė kapela „Ratilai“ | Rengėjų nuotr.

Salėje veiks dvidešimt stendų, kuriuose įsikurs kultūros centrai, jų filialai, skatinantys įvairių žanrų meno plėtrą, puoselėjantys nacionalinės kultūros papročius. Tikrai ne vieną pradžiugins galimybė susipažinti su regionuose vykstančiomis muzikos, šokio, teatro, etninės kultūros šventėmis, koncertais, varžytuvėmis, liaudies meno dirbinių parodomis, padiskutuoti apie regionų kultūrą.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: