Išleistas M. K. Čiurlionio 1892‒1906 m. laiškų rinkinys (0)

Korespondencija. Leidinio plakatas | mkcnamai.lt nuotr.

Korespondencija. Leidinio plakatas | mkcnamai.lt nuotr.

Vasario 22 d., šeštadienį, 16 val., Čiurlionio namuose Vilniuje (Savičiaus g. 11), vyks M. K. Čiurlionio 1892‒1906 m. laiškų rinkinio pristatymas. Pristatyme bus galima susitikti su knygos sudarytojais ‒ habilituotu daktaru, Poznanės A. Mickevičiaus universiteto profesoriumi, įvado ir tekstologinių komentarų autoriumi Radoslavu Okuličiumi-Kozarynu (Radosławu Okulicziumi-Kozarynu) bei laiškų katalogo sudarytoja, pirminio teksto dešifruotoja, įvado bendraautore Nijole Adomavičiene. Vakaro svečius kalbins ir muzikinėmis aliuzijomis atmosferą sodrins Čiurlionio namų vadovas Rokas Zubovas. Rengiant rinkinį talkino nemenkas būrys pagalbininkų, laiškus į lietuvių kalbą vertė šviesios atminties lituanistas Petras Kimbrys. Leidinį rėmė Lietuvos kultūros taryba, Kazickų šeimos fondas ir kt.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus išleido pirmąjį tomą, kuriame sudėta visa menininko M. K. Čiurlionio 1892‒1906 metų korespondencija. Tai laiškai, rašyti mecenatui kunigaikščiui M. Oginskiui ir tėvams, broliams, sesėms ir bičiuliui E. Moravskiui (Morawskiui), globėjams gydytojui M. Markievičiui (Markiewicziui) ir B. Volman (Wolman) bei kitiems giminaičiams ir draugams. Ne tik paties M. K. Čiurlionio laiškai, bet ir išlikusieji atsakymai jam – ne tik jų vertimas į lietuvių kalbą, bet ir originalus tekstas lenkų kalba. Leidinys praturtintas išsamiais tekstologiniais komentarais bei nematytomis nuotraukomis.

M. K. Čiurlionio 1892‒1906 m. laiškų rinkinio viršelis | mkcnamai.lt nuotr.

M. K. Čiurlionio 1892‒1906 m. laiškų rinkinio viršelis | mkcnamai.lt nuotr.

Visus, kuriems 45 minučių pokalbis Knygų mugėje apie fundamentalų rinkinį atrodo per trumpas, rengėjai kviečia ateiti pasikalbėti apie M. K. Čiurlionio „Korespondenciją, 1892‒1906“ iš esmės ir be skubos susipažinti su leidinio sudarytojais. R. Okuličius-Kozarynas (Okuliczius-Kozarynas) yra parašęs įdomią monografiją „Lietuvis tarp Karaliaus-Dvasios įpėdinių: Čiurlionio kūryba „Jaunosios Lenkijos“ kontekste“ (lenkų k., 2007, liet. k., 2009) ir daugelį kitų vertingų knygų. Įėjimas nemokamas.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: