Vyks nemokamų lietuviškų kino filmų peržiūrų ciklas „KinasKalba“ (video) (6)

Vyks nemokamų lietuviškų kino filmų peržiūrų ciklas „KinasKalba“ | Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos nuotr.

Vyks nemokamų lietuviškų kino filmų peržiūrų ciklas „KinasKalba“ | Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos nuotr.

Vasario 13 d. ir 27 d., 17:30 val., Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje vyks nemokamų lietuviškų kino filmų peržiūrų ciklas – „KinasKalba“.

Lietuviškas kinas – kalba. Jis transliuoja turinį, sukelia jausmus, skatina kalbėti ir diskutuoti. Lietuvišką kiną verta pamatyti ir apie jį kalbėti.

Legali kino platforma www.kinofondas.lt pristato kino peržiūrų ciklą, kurį lydi susitikimai su kino kūrėjais. Nuotaiką ir pokalbį palaikys – aktorius Mindaugas Papinigis.

Pradedama jau nuo vasario – kas antrą ketvirtadienį tris mėnesius iš eilės.

Ką bus galima pamatyti?

Vasario mėnesį bus galima pamatyti Lietuvos kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ laimėtojus:

vasario 13 d. Meistras ir Tatjana / Master and Tatyana; vasario 27 d. Stebuklas / Miracle. Svečias – aktorius Andrius Bialobžeskis.

Meistras ir Tatjana (84 min.), rež. Giedrė Žickytė

„Meistras ir Tatjana“

„Meistras ir Tatjana“ | Rengėjų nuotr.

Namuose jis laikė gyvą liūtą. Aplinkiniai vadino jį vikingu, kopijavo jo manieras, išvaizdą, žavėjosi, stebėjosi, pavydėjo, bijojo, perpasakodavo būtas ir nebūtas istorijas. Su fotoaparatu jis išmaišė visą Sovietų Sąjungą. Vilniuje gyveno su gražuole žmona Tatjana, jie tapo viena ryškiausių 7‐ojo dešimtmečio porų. Ne mažiau ryškūs buvo ir jų namai – visada pilni vaišių, svečių iš tolimiausių pasaulio kampelių ir pokalbių iki aušros.

Vitą Luckų prarijo aistra meilei, tiesai ir fotografijai. „Meistras ir Tatjana“ – tai genialaus kūrėjo gyvenimo ir aistringos meilės istorija.

Svarbiausios šventės ir apdovanojimai:

5 apdovanojimai lietuvių kino kūrėjų apdovanojimuose „Sidabrinė gervė“ (2015) – geriausias ilgametražis dokumentinis filmas, geriausias režisierius, geriausias montažo režisierius, geriausias kompozitorius, geriausias operatorius; 2-oji vieta Vilniaus dokumentinių filmų šventėje (2015), Baltijos šalių varžytuvių programoje; 2-oji vieta Lisabonos dokumentinių filmų šventėje „Filmes sobre arte“ Portugalijoje; diplomas Baltarusijos filmų šventėje „Listapad“; studentų žiuri prizas Tbilisio dokumentinių filmų šventėje Gruzijoje.

IDFA Amsterdamo dokumentinių filmų šventė (2015), Olandija; „DOK Leipzig“ dokumentinių filmų šventė (2015), Vokietija; Geteborgo tarptautinis filmų šventė (2016), Švedija; Krokuvos dokumentinių ir trumpametražių filmų šventė (2015), Lenkija.

Stebuklas (92 min.), rež. Eglė Vertelytė

Kadras iš filmo „Stebuklas“ | M. Astrausko nuotr.

Kadras iš filmo „Stebuklas“ | M. Astrausko nuotr.

Praėjus keleriems metams po Sovietų Sąjungos žlugimo, Lietuva skendi didelėje ekonominėje krizėje – darbo nėra, didėja infliacija, bankrutuoja bankai. Irena, vietinės kiaulių fermos vedėja, nesėkmingai bando išlaikyti ūkį ir savo darbininkus, kai į kaimą atvažiuoja žavingas amerikietis. Jis pažada išgelbėti kiaulių fermą ir kaimą nuo bankroto. Bet ar tikrai jis nori tik gero? Ar prieš padarydama lemtingą klaidą Irena sužinos tiesą?

Apdovanojimai / įvertinimas:

Lietuvoje:

2018 metų Lietuvos kino akademijos apdovanojimuose „Sidabrinė Gervė“ filmas laimėjo 4 apdovanojimus: metų geriausias aktorės vaidmuo, metų geriausias scenarijus, metų geriausias režisieriaus darbas, metų geriausias ilgametražis vaidybinis kino filmas.

Pasaulyje:

Filmo pasaulinis pristatymas įvyko 2017 m. tarptautinėje Toronto kino šventėje. Tai antras lietuviškas filmas, po 17 metų pertraukos atrinktas į vieną prestižiškiausių kino renginių. Filmas apkeliavo 35 tarptautines šventes, iš jų net 5 – A klasės.

Ką bus galima išgirsti?

Prieš kiekvieną kino seansą vyks susitikimai su svečiais iš kūrybinės filmo komandos, kurie papasakos apie filmą, jo kūrimą, bus galima išgirsti dar niekur negirdėtų faktų. 15 minučių įdomaus pokalbio.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Nuo vasario 21 filmo premjera “Baltų gentys. Paskutinieji Europos pagonys.” Sprendžiant iš reklamos, tai dar vienas krikščionybės išpuolis prieš mus, tai dar vienas pagonybės menkinimas juodinimas.
  Reklama va čia
  y o u t u b e.com/watch?v=uYnk-5XX8gI
  Nuo vasario 16 visuomeniniame transporte – autobusų ir troleibusų ekranuose.
  Šis filmas vertas kritiško straipsnio.

  • Žemyna:

   Tinka bet kokia sritis, bet kokia tema – viskas, kuo galima pasaulio ir mūsų pačių akyse LT su LV žeminti. Jei taip ir bus – tikiuosi, jog prašovė.
   Beje, šiandieninės „Greitų pietų” laidos
   – ziniuradijas.lt/laidos/greiti-pietus/lietuviska-virtuve-fiat-multipla-ar-maserati?video=1
   svečias (čia gyvenantis italas Gian Lucos Demarco) patiko. Pastebėjo, jog mūsų žurnalistai dirba tam, kad lietuvius priverstų menkais jaustis, stumia į saviplaką. 15min „virėjas” ?Jurkevičius niekaip neapsikenčia savų arogantiškai nesuniekinęs. Ir skatino nepasiduoti.

 2. LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS:

  Dar apie tai
  va čia
  1 5 m i n.lt/kultura/naujiena/kinas/filmasbaltu-gentys-bus-rodomas-viesajame-transporte-4-1274812

  • Žemyna:

   „Net galingieji vikingai išdavė savo dievus ir prisijungė prie naujos pasaulio tvarkos. Tik viena sritis, kurioje gyveno baltų gentys – paskutinieji Europos pagonys – buvo kaip rakštis krikščionybei ir prekybiniams saitams tarp Rytų ir Vakarų.” – Čia visai neblogas komplimentas! Тuо pasako, kieno stuburas buvo atspariausias XIII а. Taip išeina, jog naujoji tikyba susilpnino baltų gentis, pakirto jų sveikatą ir dvasią? Arba ji nebuvo tikra, arba tai buvo ne Dievo nešėjai, o apsimetėliai?

  • Žemyna:

   Jam nesuprantama, todėl mes taip mėgdžiojame viską, kas svetima (taip pat ir restoranai – lietuviško patiekalo niekur neparagausi Lietuvoje!). Taigi, už anglakalbes iškabas priekaištavo Anglijos prekybos rūmų prezidentas (Žeimytės laidoje), čia irgi buvome pabaksnoti už tai, kad elgiamės, kaip papūgos, tartum būtume tuščiaviduriai, nieko savo neturėtume…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: