Artėjant rinkimams steigiamos naujos partijos (27)

Rimantas Dagys | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Rimantas Dagys | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Lietuvos politinių partijų sąrašas pasipildė dar viena naujoke. Vilniuje, Mokytojų namuose, vasario 8 d. vykusiame naujos partijos steigiamajame suvažiavime jos pirmininku išrinktas Seimo Mišrios grupės narys Rimantas Dagys, buvo patvirtinta partijos programa ir  įstatai.

Buvo ketinta partiją vadinti Krikščionių sąjunga „Santarvė ir gerovė“, tačiau suvažiavime nuspręsta sutrumpinti pavadinimą, paliekant tik Krikščionių sąjungą.

Tarp naujos Krikščionių sąjungos steigėjų – Seimo narys Egidijus Vareikis, nepriklausomybės atkūrimo akto signataras Jonas Šimėnas, Panevėžio tarybos narys Petras Luomanas, buvęs Lazdijų meras Artūras Margelis bei kiti.

Išrinktasis partijos pirmininkas, buvęs socialdemokratas ir konservatorius R. Dagys sakė, kad jau nuo praėjusių metų vasario pradėta svarstyti, „kaip susigrąžinti krikščioniškas vertybes į politinį gyvenimą“.

„Jei kitame Seime dominuos tik liberali pasaulėžiūra, vargu, ar galėsime kalbėti apie tikrą vyro ir moters sąjungą ir jos tarpusavio įsipareigojimais sukurtą šeimą. Vargu ar mes galėsime kalbėti apie giminę, kuri bus labai pasklidusi“, – kalbėjo R. Dagys, kartu pažymėdamas, kad naujos partijos steigėjai nėra euroskeptikai. Tiesiog jų požiūris nesutampa su Europos Sąjungoje svarstomomis lyties ar šeimos apibrėžimo kai kuriomis sąvokomis.

Jau šį mėnesį žadama steigti ir dar vieną dešinės pakraipos partiją, kuri gali vadintis Nacionaliniu susivienijimu. Tarp jos steigėjų – filosofai Vytautas Radžvilas ir Kęstutis Dubnikas, politologas Vytautas Sinica. Bet dar neaišku ar jiems pavyks surinkti reikiamą skaičių steigėjų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: