Gargždiškiai piketuos siekdami apsaugoti Gargždų parko medžius (video) (0)

Visuomenininkai ant kirtimui pažymėtų medžių pakabino plakatus su kryžiumi ir užrašu „Už Gargždų parko medžių išsaugojimą!“ | Rengėjų nuotr.

Visuomenininkai ant kirtimui pažymėtų medžių pakabino plakatus su kryžiumi ir užrašu „Už Gargždų parko medžių išsaugojimą!“ | Rengėjų nuotr.

Vasario 2 d., sekmadienį, 13 val. gargždiškiai surengs taikų piketą senajame Gargždų parke.

Šiuo veiksmu bus siekiama atkreipti žiniasklaidos ir politikų dėmesį į piliečių poziciją dėl sveikų, brandžių parko medžių išsaugojimo.

Piketo prireikė paaiškėjus, kad nepaisant daugiau nei 1400 parašų po peticija, išsiųstų raštų Klaipėdos rajono merui Broniui Markauskui ir Aplinkos ministerijai, kitą savaitę jau ketinama pradėti kirsti medžius.

Socialinio tinklo „Facebook“ grupėje „Už Gargždų parko medžių išsaugojimą“ susivieniję gargždiškiai kviečia į taikų piketą ir ruošia pareiškimą Prokuratūrai dėl viešojo intereso gynimo. Bus prašoma Gargždų parko atnaujinimo projektui taikyti laikinas apsaugos priemones, kol nebus atlikta įstatymo numatyta nepriklausoma medžių ekspertizė. Taip pat ruošiamas raštas Klaipėdos rajono savivaldybei su piliečių reikalavimu atlikti nepriklausomą medžių būklės ekspertizę. Po šiais raštais piliečių parašai bus renkami sekmadienį, pikete.

Prieš porą savaičių visuomenininkai ant kirtimui pažymėtų Gargždų parko medžių pakabino plakatus su kryžiumi ir užrašu „Už Gargždų parko medžių išsaugojimą!“

Socialiniuose tinkluose pasklidusios fotografijos šokiravo gargždiškius – jie ėmė aktyviai pasirašinėti po internete paskelbta peticija.

Peticijos iniciatorius, Klaipėdos rajono savivaldybės Tarybos narys gargždiškis Viktoras Kura teigia, kad brandūs ir sveiki parko medžiai negali būti kertami.

Rengėjų nuotr.

Rengėjų nuotr.

„Siūlau išsaugoti esamus vertingus želdynus, o prieš patvirtinant galutinį Gargždų parko atnaujinimo projektą, atlikti parko biologinės įvairovės tyrimą. Būtina įvertinti, kaip projekte planuojami pokyčiai pakeis parko vabzdžių, paukščių ir kitos floros bei faunos augimo ir gyvybės sąlygas. Siūlau planuojamą infrastruktūrą derinti pagal brandžius sveikus medžius, taip išsaugant biologinę įvairovę parke. Taip pat būtina atlikti nepriklausomą medžių būklės ekspertizę ir gautus duomenis paviešinti. Džiaugiuosi, kad prie šio judėjimo prisijungia vis daugiau gargždiškių“, – sakė V. Kura.

Gargždų parko rekonstrukcijos projekte numatyta iškirsti 213 medžių. Pasak V. Kuros, dalis tankiai suaugusių kertamų medžių nėra suskaičiuoti ir visuomenei pateikta tik dalinė informacija apie kirtimų mastą. Kita dalis brandžių medžių buvo numatyti kirsti ne dėl savo prastos būklės, o dėl projekte numatytų pokyčių – takelių, inžinerinių tinklų ar naujai ketinamų įrengti gėlynų.

***

Gargždų parko atnaujinimo pristatymas visuomenei sausio 15 d.:

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: