„Adventur 2020“ kvietė pažinti Lietuvos miestus ir tolimas šalis (nuotraukos) (0)

Adventur 2020 | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Adventur 2020 | Alkas.lt, A. Sartanavičiaus nuotr.

Sausio 24–26 d. parodų centre „Litexpo“ vyko didžiausia Baltijos šalyse specializuota tarptautinė turizmo paroda „Adventur 2020“. Šiemet „Adventur“ siūlė sulėtinti gyvenimo tempą ar tiesiog skubėti lėtai. Parodos dalyviai kvietė keliauti po Lietuvą, pasisemti sveikatos ir atrasti naujas nepažintas šalis. Visi alkas.lt kalbinti pašnekovai vardijo savų kraštų privalumus ir išskirtinumą.

Vidurkelyje tarp Baltijos šalių sostinių Vilniaus ir Rygos įsikūręs Panevėžys siūlė pakeliauti siauruoju geležinkeliu, atėjus vasarai nepamiršti užsukti į Vandenlenčių parką. O norinčius savo rankų darbu atnaujinti namus – užsukti į Panevėžio miesto dailės galeriją.

„Turime keramikos programų – vazonų lipdymas, labai pati technologija įdomi, jūs padirbėsite, apžiūrėsite galeriją, mūsų keramikos kolekciją, apsilankysite fotografijos galerijoje ir po to edukatoriai tą darbą jums glazūruos ir turėsite nuostabų kūrinį“, – pasakojo Panevėžio miesto dailės galerijos direktoriaus patarėja ryšiams su visuomene Diana Armonienė.

Šiauliečiai didžiavosi ne tik Dviračių, Radijo ir televizijos, bet ir Fotografijos muziejumi.

„Kviečiu į fotografijos muziejų, sudalyvauti mūsų edukacijose, kurios yra skirtos kiekvienam, pavyzdžiui, ryškinant nuotraukas laboratorijoje prie raudonos šviesos. Galima pamatyti žymių Lietuvos autorių, kartais užsienio autorių parodas, dar aplankyti stogo terasą, kur galima pamatyti bulvarą, vaizdą į Šiaulių miestą ir taip pat įeiti į patį fotoaparato vidų“, – kvietė muziejaus atstovas Edvardas Tamošiūnas.

„Biržuose – ilgiausias lieptas per ežerą, karstinės įgriuvos, aplink – avininkystės ūkis. Šių metų naujovės – pirmas Lietuvoje Gravitacinis namas ir Kanapių labirintas taip pat atidarytas viešbutis, iki šiol Biržai viešbučio neturėjo. Kviečiam, apsilankykit ir geriausia dviem dienom. Pas mus sodyboj elniai, danieliai, alpakos, jeigu su vaikučiais, naminiai gyvūnėliai tvarto“, – apie Biržų naujoves pasakojo Sodeliškių dvaro sodybos savininkė Neringa Linkevičienė.

Nesibaiminantiems ilgų kelionių, naujienų siūlo atsinaujinantys Prienai. O norintiems vaizdingas Nemuno apylinkes pamatyti iš aukštai – ir galimybę pakilti lėktuvu.

„Šiais metais pristatome pėsčiųjų maršrutus, vienas gal šiek tiek iššūkis – 21 kilometro, galima būtų ir dviračiu važiuoti. Maršrutai po Prienus, po Stakliškių regioną ir Skriaudžių-Veiverių. Mūsų rajonas ilgas, tai, sakykime, trys dalys. Žinoma, mes garsėjame gamta, neturime pilių, neturime dvarų, bet turime labai gražią gamtą. Todėl, iš tikrųjų, pasivaikščiojimai, žygiai, poilsis gamtoje. Piliakalniai. Turime daug tokių gamtos objektų. Esame netgi parengę žemėlapį su visais mūsų piliakalniais, į kuriuos galima užlipti, verta užlipti, nes vaizdas tikrai atsiveria vertas dėmesio. O jeigu norite pamatyti, kaip iš tikrųjų Prienai atrodo, tai reikėtų nuvažiuoti į Pociūnus ir pakilti lėktuvėliu į dangų“, – apie savo rajoną pasakojo Prienų rajono savivaldybės mero patarėja Agnė Dargužienė.

Keliauti, džiaugtis savo gyvenimu ir atverti duris į pasaulį kvietė gyvenimo stiliaus konsultantė Lida Semėnienė.

„MWR life“ kelionių klubas – tai amerikiečių kompanija, jau veikianti septynerius metus JAV, trejus metus Europoje. Į Lietuvą tik ateina šitas klubas. Kokios čia galimybės? Tai yra galimybės labai daug keliauti, mes turime platformą „Travel adventures“, mes turime keliones, kurias organizuoja kompanija. Tai yra nemokamos kelionės, aišku, mes kaip klubas, turime narystės mokestį, bet tuo mokesčiu mes kaupiame sau kelionėms. Kartais žmonės neturi to tūkstančio atiduoti kelionei, o mes turime galimybę kaupti pinigėlius, kiekvieną mėnesį po 90 dolerių dedamės į savo taupyklę ir po to už tuos pinigus keliaujame“, – kalbėjo pašnekovė.

Parodoje dalyvavo daugiau nei 300 dalyvių iš 20 šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Sakartvelo, Islandijos, Italijos, Japonijos, Kinijos, Kipro, Kroatijos, Kubos, Lenkijos, Indonezijos, Nepalo, Slovakijos, Rusijos, Ukrainos, Šri Lankos, Turkijos. Dvi iš jų – Japonija ir Islandija parodoje dalyvavo pirmą kartą.

Po parodą žvalgėsi Ditė Česėkaitė ir Arūnas Santanavičius.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: