Vyriausybės prašoma žymėti mobiliųjų greičio matuoklių vietas keliuose (1)

Mobilieji greičio matuokliai | lrt.lt nuotr.

Mobilieji greičio matuokliai | lrt.lt nuotr.

Seimo nariai Kazys Starkevičius ir Andrius Mazuronis kreipėsi į premjerą Saulių Skvernelį, vidaus reikalų ministrę Ritą Tamašunienę ir susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių dėl mobiliųjų eismo kontrolės prietaisų ženklinimo.

Seimo nariai į Vyriausybės narius kreipiasi po kilusio vairuotojų nepasitenkinimo, kelių policijos pareigūnams pradėjus šalyje naudoti mobiliuosius greičio režimo ar kitus pažeidimus fiksuojančius automatinius prietaisus ir nežymint jų informaciniais kelio ženklais, kaip tai daroma, kai yra įrengti stacionarūs greičio matavimo prietaisai.

„Manome, kad vairuotojų reikalavimai yra teisėti, turėtų būti suvienodintos sąlygos ir ženklinimas neskirstant, ar tai stacionarus, ar mobilusis kelių eismo kontrolės prietaisas. Nejaugi grįžtame į sovietmetį, kai kelių patruliai, pasislėpę krūmuose, gaudydavo greitį viršijančius vairuotojus, vėliau reikalaudami išpirkos. Šiais laikais kelių eismo kontrolės būdas yra kitas – ne kuo daugiau nubausti, bet auklėti ir skatinti kelių eismo dalyvius būti sąmoningais, nepažeidinėti kelių eismo taisyklių. Vien baudomis to nepasieksime“, – pažymėjo K. Starkevičius.

Seimo nariai premjero ir ministrų prašo papildyti Kelių eismo taisyklių VI skyriaus „Informaciniai kelio ženklai“ ženklo Nr. 636 turinį taip: Kelio ruožas, kuriame įrengti ar laikinai pastatyti nestacionarūs nustatyto greičio režimo ar kitus pažeidimus fiksuojantys automatinai prietaisai.

„Manome, kad tokia Kelių eismo taisyklių pataisa nuramintų šiuo metu kylančias vairuotojų aistras, pasibaigtų savavališki vairuotojų mėginimai įspėti vieni kitus apie mobiliųjų greičio matuoklių stovėjimo vietas“, – teigiama Seimo narių rašte.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

1 komentaras

  1. Žemyna:

    Toks prašymas niekuo nesiskiria nuo įstatymo, draudžiančio tikrinti taršaus verslo įmones be išankstinio įspėjimo (kad jie spėtų „scenovaizdį” susitvarkyti, visus galus suslapstyti)
    Jei VISADA važiuoju saugiu greičiu – kam man tas įspėjimas, kad, tuoj tuoj tikrins? Jei, vairuodama vyrui švederio nemezgu, anei bulvių neskutu (kad būt greičiau namo atvažiavus), tai irgi man jokios naudos iš įspėjimo. Tik valstybės biudžeto švaistymas.
    Nebent norėsiu pasipudruoti, lūpas išsidažyti, kol esu dar nematoma? Kad nuotraukoje matytųsi, kaip meniškai tai darau 🙂 Na, šis argumentas būtų pateisinamas. Dar vienas pateisinamas argumentas – jei vežu meilužę/meilužį, kad nuotraukon nepatektume ir sutuoktiniai visko nesužinotų. O ką tada daryti? Liepti jai/jam išlipti ir bėgti paskui mašiną, kol baigsis tos kameros aprėpiama zona?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: