Teismas skelbs ar policija pagrįstai sulaikė trispalve mojavusią K. Škirpos gynėją (video) (12)

Policija sulaikė aktyvią K. Škirpos gynėja už mojavimą tautine vėliava | V. Sankirtos nuotr.

Policija sulaikė aktyvią K. Škirpos gynėja už mojavimą tautine vėliava | V. Sankirtos nuotr.

Sausio 22 d., trečiadienį, Vilniaus miesto apylinkės teisme buvo nagrinėjamas lietuvių kalbos mokytojos Astros Genovaitės Astrauskaitės skundas dėl jai policijos taikytų pareigūnų administracinių nusižengimų užtikrinimo priemonių teisėtumo.

A. G. Astrauskaitė siekia, kad jos sulaikymas, daiktų apžiūra komisariate ir Lietuvos valstybinės vėliavos paėmimas būtų pripažinti neteisėtais veiksmais. Ji teigia, kad policijos pareigūnai peržengė leistinas ribas ją  sulaikydami ir iš jos paimdami trispalvę – taip apribodami jos teisę laisvai reikšti savo mintis ir įsitikinimus, nevaržomai skleisti informaciją bei idėjas.

Pati A. G. Atrauskaitė teismo salėje nepasirodė. Ją atstovaujanti advokatė Egidija Belevičienė perdavė, kad moteris iki šiol gydosi sužalojimus patirtus sulaikant policijai.

Palaikyti mokytojos į teismą buvo atvykę keliolika visuomeninkų, tarp jų ir Seimo narys Naglis Puteikis.

Advokatė E. Belevičienė įsitikinusi, kad policininkai sulaikydami ir pristatydami į komisariatą bei apžiūrėdami jos daiktus ir paimdami trispalvę, elgėsi neteisėtai, nes policijos veiksmai buvo vykdomi kitam asmeniui nepadarius jokio pažeidimo. 

Policijos  atstovas teisme kartojo, kad kiekvienas žmogus privalo vykdyti pareigūnų reikalavimus, o jeigu su jais nesutinka, vėliau gali juos skųsti.  Ar skundas dėl pareigūnų veiksmų bus patenkintas, teismas paskelbs sausio 27 d., pirmadienį.

Pasipiktinimas policijos veiksmais visuomenėje kilo po to kai sausio 3 d. Vilniaus policija akivaizdžiai be būtino pagrindo sulaikė visuomnininkę A. G. Astrauskaitę už tai, kad ši visuomenės neatsiklausus Trispalvės vardu pervadintoje alėjoje, mojavo Lietuvos Respublikos Valstybinę Vėliavą…

Uždaryta į grotuotą policijos automobilio kabiną su šunimis ji buvo nuvežta į policijos nuovadą ir priverstinai apklausta.

Ar policijos veiksmai buvo teisėti, teismas skelbs sausio 27 d., pirmadienį.

Komentarai:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: