S. Zepčiukas. Sausio 13-oji iš vidaus (video) (10)

L. Chardino nuotr.

L. Chardino nuotr.

Per Laisvės gynėjų dieną, įkalbėjau savo draugą, Lietuvos savanorį Leonidą Chardiną, paskelbti jo paties darytų ir dar niekur nepublikuotų nuotraukų fotoalbumą apie Lietuvos karius-mirtininkus, kurie 1991 m. sausio-vasario mėnesiais buvo pačiame Aukščiausios tarybos pastate ir buvo pasiruošę ją apginti nuo iki dantų ginkluotos rusų kariuomenės – tankų, kulkosvaidžių ir automatais ginkluotų desantininkų… medžiokliniais šautuvais, savadarbiais prieštankiniais pabūklais ir lazdomis…

Žiauru matyti kaip ir kokiais ginklais buvo žmonės pasiruošę gintis, kiek juose buvo ryžto.

Matyt dauguma iš jų, kaip ir Leonidas, yra labai kuklūs – turi aukso vertės nuotraukas, bet niekur neskelbia, todėl nėra jais tinkamai pasirūpinta, dėl ko nemaža šių gynėjų dalis skursta.

Prašau, pasidalinkite šia nuoroda, kad niekas nebūtų pamirštas ir bent jų vaikai ir anūkai galėtų jais didžiuotis

Leonidas Chardinas – kaunietis, gimęs 1947 m. gegužės 25 d. Mokėsi Kauno Jono Jablonskio vidurinėje mokykloje, Kauno profesinėje mokykloje Nr. 22, kurioje įgijo elektriko specialybę, studijavo Kauno politechnikos institute.

1990 m. kovo 11 d. atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę ir 1991 m. pradžioje kilus sovietinei agresijai, L. Chardinas buvo Lietuvos Aukščiausioios Tarybos gynėju. 1992 m. sausio 9 d. už nuopelnus Lietuvai buvo apdovanotas Sausio 13-osios atminimo medaliu.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvos kūrėjai, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: