Vrublevskių biblioteka kviečia į akvarelių parodos „Kelionės ir sugrįžimai“ atidarymą (0)

A. Selskaitės pav.

A. Selskaitės pav.

Sausio 7 – vasario 7 d. Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje veiks Audros Selskaitės akvarelių paroda „Kelionės ir sugrįžimai“. Parodos atidarymas vyks sausio 9 d. 17.30 val.

Kaip sako kūrinių autorė Audra Selskaitė: „Kelionės – tai ne tik šalies ar vietos pakeitimas, tai išėjimas iš savęs, savo būsenos, nuotaikos perkeitimas. Tai bėgimas, bangavimas, ieškojimas, krypties atradimas, prasmės suvokimas. Tai grįžimas į savo sielą, į pačią savo esmę. Kelionės – tai trumpos stotelės nusiraminti ir pailsėti, apsvarstyti, susumuoti. Tai laikas, kai gali tarsi iš aukščiau ir toliau pažvelgti į savo gyvenimą, atsijoti, kas nereikšminga ir laikina.

Kelionės – tai pačios gyvenimo prasmės apmąstymas. Sugrįžimas, kad suprastum, kur tavo vieta.

Akvarelė visada atspindi vidinę būseną: kartais ji rami ir šiek tiek ilgesinga, kartais aistringa ar melancholiška, kartais lengvai pakili… Technika: piešinys atliekamas pieštuku, po to popierius sušlapinamas ir prilipinamas prie stiklo. Lieju beveik visada spontaniškai, iš pradžių eina spalva išreikšta emocija, po to – detalizavimas apmąstant. Labai svarbu laiku sustoti (ką ne visada padarau), kad piešinys netaptų „užkankintas“. Parodoje rodomos akvarelės, tapytos Lietuvoje, Vokietijoje, taip pat Ispanijoje, Graikijoje… “

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: