Policija sulaikė aktyvią K. Škirpos gynėją už mojavimą tautine vėliava (video, audio, nuotraukos) (97)

Policija sulaikė aktyvią K. Škirpos gynėja už mojavimą tautine vėliava | V. Sankirtos nuotr.

Policija sulaikė aktyvią K. Škirpos gynėją už mojavimą tautine vėliava | V. Sankirtos nuotr.

Sausio 3 d. apie 18 val. Vilniuje, ties Neries ir Vilnelės santaka, prie Taikomosios dailės muziejaus, keli patriotiškai nusiteikę piliečiai atėję pagerbti diplomato, Lietuvos aktyvistų fronto (LAF) įkūrėjo Kazio Škirpos, sulaukė netikėto policijos pareigūnų dėmesio. Net 3 policijos ekipažai ir Vilniaus viešos tvarkos tarnyba atskubėjo malšinti vos 4 žmonių, kurie tenorėjo uždegti žvakutes plk. K. Škirpai pagerbti, akcijos.

Tai įvyko lygiai po 2 dienų kuomet, visai šaliai katedros aikštėje oficialiai ir pompastiškai buvo paminėta Lietuvos vėliavos diena, kuomet būtent ne kas kitas, o K. Škirpa pirmasis trispalvę ir iškėlė virš Vilniaus tolimais 1919 m.

Po bendravimo su policija viena iš akcijos dalyvių Astra Genovaitė Astrauskaitė buvo sulaikyta, vėliava buvo atimta, o sulaikyta moteris grotuotoje policijos automobilio bagažinėje, kartu su koviniais šunimis buvo nuvežta į policijos nuovadą. Po policijos apklausos A. G. Astrauskaitė atsidūrė ligoninėje, na o vėliava buvo atimta.

K. Škirpa 1919 m. sausio 1 d. su būriu Lietuvos savanorių Gedimino pilies bokšte iškėlė Lietuvos trispalvę. Lietuvoje kasmet sausio 1 d. švenčiama Lietuvos vėliavos diena, o Vilniaus gatvė einanti palei Vilnelę link Gedimino pilies K. Škirpos garbei buvo pavadinta Kazio Škirpos alėja.

Kaip žinia, K. Škirpos vardo alėją sostinės savivaldybė, nepasitarusi su visuomene, pernai liepos mėnesį pervadino į Trispalvės alėją. Šis sprendimas buvo motyvuotas apkaltinus K. Škirpą antisemitizmu.

Nepritariantys Vilniaus miesto savivaldybės sprendimams visuomenininkai iki šiol protestuoja prieš K. Škirpos vardo suniekinimą. Šių metų sausio 1 d. Lietuvos vėliavos dieną, Vilniaus Trispalvės alėjai jie trumpam sugrąžino seniau buvusį K. Škirpos vardą ant dabartinio gatvės pavadinimo lentelės užklijuodami lipduką su ankstesniu neseniai pervadintos alėjos pavadinimu – Kazio Škirpos alėja. Savivaldybės tarnyboms užrašą nuplėšus, sausio 2 d. patriotiškai nusiteikę vilniečiai jį vėl sugrąžino – lipnia juostele priklijuodami užrašą „K. Škirpos  alėja“.

Papildyta Astros Genovaitės Astrauskaitės įrašu iš jos asmeninės feisbuko paskyros:

„LIETUVOS TRISPALVE K. ŠKIRPOS PAGERBTI NEDRĮSKITE, NIEKINAMI LIETUVIAI!!!

Ko nepaminėjau? Policijoje jau kita pareigūnė (taip pat su rusiška pavarde), liepė pūsti į alkotesterį. (Vyrai lakstė pirmyn, atgal po kabinetą). Pripūčiau 0 promilių. Visur pasirašyti atsisakiau, nes akcentavau, kad jokio prasižengimo nepadariau. Su jų kaltinimais nesutikau, reikalavau, kad leistų paskambinti advokatui.

Kelis kartus pakartojo, kad jokiam advokatui skambinti neturiu teisės. Kadangi prie K. Škirpos al. buvo sakyta, kad pati parašysiu paaiškinimą, pasakiau kad su tardymu be advokato nesutinku, nieko nekalbėsiu. Jie pasiuto, lakstė vienas po kito į kabinetą, keitėsi, tarėsi.

Tada, matyt, nusprendė uždaryti nakčiai, nes reikalavo mano rankinės, sakė pažiūrės, ar neturiu draudžiamų daiktų. Kai nedaviau, grasino labai stambi pareigūnė panaudojo kovinius veiksmus. Pasikabinau rankinį per petį, tai pripuolusi užlaužė rankas murkdė, liepė atnešti antrankius, Vienas vyras atlėkė su antrankiais, bet iš skausmo ėmiau šaukti, tai paleido. Labai skaudėjo, verkiau, temo akyse, dūrė širdį, prašiau kviesti greitąją.

Kol neatėmė telefono (vėliau atėmė, prasitarę, kad galiu įrašą padaryti) dar skambinau draugams, pasakojau, kas vyksta.

Pasakiau, kad savo rankinės neduosiu, pati išėmiau daiktus ir dėjau ant stalo. Liepė viską liepė išimti iš piniginė, net pinigus suskaičiuoti. Viską rašė, kas buvo: lūpdažis, plaukų šepetys, piniginės turinį užrašinėjo kompiuteryje, 85 eurus, visas turimas parduotuvių, banko korteles, pirštines, raktus.

Ta pati pareigūnė mane apčiupinėjo… Liepė pasirašyti po kratos sąrašu – atsisakiau.

Jaučiausi labai blogai… Šeimai skambinti jau neleido. Telefoną grąžino tik tada, kai greitosios gydytojai, suteikę pirminę pagalbą, jiems pasakė, kad manęs komisariate nepaliks, nes būtina vežti į ligoninę tolimesniam tyrimui. Greitosios pagalbos gydytojai buvo labai jautrūs…
Labai dėkinga esu ir Lazdynų ligoninės traumatologui, kuris paskyrė kaklo, pečių, rankos rentgeno tyrimus.

Pulkininką Kazį Škirpą, Lietuvos istorijos palikimą Vilniuje ginsiu ir toliau.

Visų savo bičiulių vilniečių prašau: pagerbkime K. Škirpos atminimą žvakelėmis, gėlėmis, trispalvėmis, nes jis savo gyvenimą paskyrė Tėvynės gynimui nuo raudonųjų ir rudųjų okupantų…

Nebijokite, mūsų daug ir mums jie nieko nepadarys. JIE BIJO, NES JIE YRA BAILIAI – VISI NIEKINGI ŠIMAŠIAUS ANTILIETUVIAI…“

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: