Įteiktas Bronio Savukyno apdovanojimas ir apdovanojimai už publicistinius kūrinius (2)

Įteiktas B. Savukyno apdovanojimas | lrkm.lt nuotr.

Įteiktas B. Savukyno apdovanojimas | lrkm.lt nuotr.

Kultūros ministerijoje pasveikinti šių metų Bronio Savukyno apdovanojimo ir trijų apdovanojimų už publicistinius kūrinius laimėtojai.

„Tai apdovanojimai už kultūros ir meno refleksiją, už nuolatinį taiklų vertinimą, už kritinę mintį, kuri seka ne tik kultūros, bet ir visuomenės procesus, už darbą kultūrinėje žiniasklaidoje. Demokratinės visuomenės erdvę sunku įsivaizduoti be nuolatinio forumo, argumentuoto minčių apsikeitimo, jų dėstymo gerbiant pašnekovo nuomonę“, – sakė kultūros ministras sveikindamas apdovanojimų laimėtojus.

Kalbininko, vertėjo, žurnalisto, redaktoriaus Bronio Savukyno (1930–2008) apdovanojimas šiemet paskirtas Giedrei Kazlauskaitei už intelektualiąją eseistiką žiniasklaidoje ir įvairiapusę kultūros temų sklaidą leidinyje „Šiaurės Atėnai“. Šis apdovanojimas  įsteigta 2010 m. Kultūros ministerijai bendradarbiaujant su Lietuvių PEN centru. Apdovanojimas komisijos sprendimu skiriama intelektualiosios eseistikos kūrinių autoriams, kultūros leidinių redaktoriams už vertingą indėlį į kultūros temų sklaidą, kultūros problemų apmąstymą periodiniuose kultūros leidiniuose per pastaruosius penkerius metus.

Kultūros ministras taip pat įteikė apdovanojimus už publicistinius kūrinius. Šiemet jos skirtos Andriui Jakučiūnui, Erikai Drungytei ir Tomai Gudelytei. Trys kasmetiniai apdovanojimai už publicistinius kūrinius skiriamos už reikšmingiausius ir profesionaliausiai sukurtus publicistinius kūrinius, paskelbtus visuomenės informavimo priemonėse kultūros temomis. Apdovanojimų už publicistinius kūrinius laimėtojus išrenka Lietuvos kultūros ir meno taryba.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , .

2 komentarai

  1. Bet juk – kiek plačiau nesigirdėjo, kad visuomenė apie juos būtų garsiau prakalbusi, ar ne?…

  2. romuva:

    Ministras ir toliau savo draugams iš anų laikų premijas dalina 😀

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: