Vilniaus universitetas dalins diplomus „Už Ačių“ (6)

VU akcija „Diplomas už Ačių“ | FB nuotr.

VU akcija „Diplomas už Ačių“ | FB nuotr.

Šiandien, lapkričio 27 d. Vilniaus universiteto (VU) atstovai rengia socialinę akciją, siekdami atkreipti dėmesį į tai, jog Vyriausybė kitų metų valstybės biudžete visiškai nenumato skirti lėšų dėstytojų ir mokslininkų bei neakademinių darbuotojų atlyginimų didinimui.

Todėl šiandien, trečiadienį, 12.30 val. V. Kudirkos aikštėje (Vilniuje, prie Vyriausybės), vyks VU socialinė akcija-demonstracija „Diplomas už Ačių“. VU rektorius Artūras Žukauskas visiems, palaikantiems akademinę bendruomenę, diplomus įteiks „Už Ačių“, gros pučiamųjų orkestras „Oktava“.

Kaip neraštingumo pavyzdį mokslo bendruomenė pasirinko žodį su gramatine klaida „Ačių“, taip norėdami atkreipti visuomenės dėmesį į  Lietuvą be mokslo ateityje.  

Šiandien VU atstovai kreipsis į visuomenę, kviesdami palaikyti Lietuvos mokslininkus, dėstytojus ir studentus.

Pagrindinis reikalavimas aiškus ir konkretus: 2020 metų Valstybės biudžete numatyti lėšas, kurios leistų didinti mokslininkų ir dėstytojų atlyginimus bent 20 procentų.

Taip pat reikalaujama ištekliais pagrįstos, tvaraus ilgalaikio aukštojo mokslo finansavimo strategijos, kurioje būtų numatyti aiškūs tikslai bei būdai juos pasiekti.

Siekiama ne vien naudos švietimo darbuotojams, bet ir studentams – siūloma peržiūrėti studijų krepšelyje numatytos sumos dydį bei pergalvoti studentų skatinimui skiriamų lėšų skyrimo principus.

2020 metų Valstybės biudžete numatyti lėšas skatinamųjų stipendijų studentams kėlimui, siekiant sudaryti studentams sąlygas siekti geresnių akademinių rezultatų, taip užtikrinant jų pažangą ir kokybišką mokymąsi.

Mokslininkų ir dėstytojų profesinių sąjungų bei draugijų manymu, mokestinės politikos pertvarkos, bei biudžeto sudarymo būdai ir paskirstymo prioritetai turi būti svarstomi viešai. 

„Vyriausybė nevykdo savo įsipareigojimų ir atrodo labiau susirūpinusi ateinančiais rinkimais, bet ne valstybės ateitimi. Akademinė bendruomenė, profesinės sąjungos tikisi mokslininkų, dėstytojų, neakademinio personalo atlyginimų augimo, stipendijų dydžių studentams peržiūrėjimo, kas buvo jai pažadėta. Taip pat norima tvarios finansavimo strategijos, proporcingo ir adekvataus įvertinimo pagal kvalifikaciją, kompetencijas ir atsakomybę. Turime suprasti, kad kalbame apie investavimą, kuris generuotų ateityje didesnę grąžą ir uždirbtų pinigus. Pinigai švietimui nėra išlaidos, ir Vakarų valstybės tai jau yra supratusios“, – Eltai sakė A. Žukauskas.

Lapkričio 28 d. Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga bei Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimas (LAMPSS) taip pat skelbia terminuotą dviejų valandų streiką. Antradienį Lietuvos studentų sąjunga (LSS) taip pat pranešė, kad jungsis prie mokytojų, dėstytojų rengiamo įspėjamojo streiko bei piketo akcijų.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: