Vilniaus apygardos teismas paleido N. Venckienę už užstatą (17)

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuotr.

Neringa Venckienė | Alkas.lt nuotr.

Šiandien, lapkričio 19 d. 10 val. Vilniaus apygardos teismas panaikino Kauno apylinkės teismo sprendimą, kuriuo Neringos Venckienės suėmimas buvo pratęstas dviem mėnesiams ir paleido ją į laisvę už užstatą.

Vos sužinoję teismo sprendimą, N. Venckienės tėvai išskubėjo į banką sumokėti dešimties tūkstančių eurų užstatą.

Neringai Venckienei Vilniaus apygardos teismas skyrė švelnesnes kardomąsias priemones: trijų mėnesių intensyvią priežiūrą, t.y., kad jai bus uždėta apykojė), taip pat bus paimti jos dokumentai ir ji turės sumokėti  užstatą.

Apie 12 val. dienos į tardymo izoliatorių atvyko N. Venckienės mama Laimutė Kedienė ir teta Audronė Skučienė.

N. Venckienė į namus išvyko giminaičių automobiliu, tačiau ją lydėjo ir policijos automobilis.

Teisėjas Audrius Cininas po sprendimo paskelbimo Vilniaus apygardos teisme kalbėdamas su žurnalistais pranešė, kad N. Venckienė turės būti nurodytoje gyvenamojoje vietoje, kuri, jo žiniomis, yra Garliavoje.

Be to, teisėjas A. Cininas patvirtino N. Venckienės palaikytojų išsakytą nuomonę, kad ji nesislapstė. „Teismas negali vertinti ponios Venckienės išvykimo į Ameriką kaip slapstymosi, nes jai tuo metu nebuvo skirta jokia kardomoji priemonė“, – teigė teisėjas.

Pagal Kaune dar lapkričio 8-ąją priimtą sprendimą, N. Venckienė Kauno tardymo izoliatoriuje turėjo būti iki sausio 6-osios.

N. Venckienės skundas pateko į Vilnių po to, kai Kauno teisėjai nusišalino nuo jo nagrinėjimo teigdami, kad teisėjų kolegijos nariai, turėję nagrinėti skundą, yra susiję su N. Venckiene. 

Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė, kad skundą nagrinės Vilniaus apygardos teismas.

Advokatė Sonata Žukauskienė taip pat mėgino pasiekti, kad N. Venckienė iš Kauno tardymo izoliatoriaus būtų paleista už 10 tūkst. eurų užstatą, tačiau tuomet šis prašymas nebuvo patenkintas.

N. Venckienė išvyko į JAV  2013-aisiais, į Lietuvą ji buvo parvežta lapkričio 6-ąją.

JAV po ekstradicijos N. Venckienei paliko tik keturis įtarimus iš pareikštų trylikos. JAV nurodė, kad  ji Lietuvoje gali būti teisiama dėl keturių nusikalstamų veikų:

dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai (LR Baudžiamojo kodekso (BK) 231 str. 1 d.),

dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo (LR BK 245 str.),

dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo (LR BK 140 str. 1 d.),

dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui (LR BK 286 str.).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: