10 naujoviškų Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių gaminių, kurie stebina pasaulį (2)

10 naujoviškų Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių gaminių, kurie stebina pasaulį | LATIA nuotr.

10 naujoviškų Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių gaminių, kurie stebina pasaulį | LATIA nuotr.

Audiniai iš gamtai nekenksmingų medžiagų:  kavos tirščių, jūros dumblių, mėtų, masažinis megztinis prisotintas vitaminu E, rankas šildančios odinės pirštinės. Visa tai – ne užsienio naujovės, o Lietuvos bendrovių kūrybos rezultatas.

„Aprangos ir tekstilės pramonės augimo tendencijas iš esmės skatina naujovės: neįprastos medžiagos, naujų technologijų panaudojimas, nauji gaminiai, optimizuoti bei robotizuoti procesai. Siekiame pristatyti visuomenei kuriamas naujoves aprangos ir tekstilės srityje. Džiugu, kad jų yra nemažai. Kviečiame verslininkus ir besidominčius atvykti į parodą „Baltic fashion & textile 2019“ šį savaitgalį ir susipažinti su užsienio ir Lietuvos aprangos ir tekstilės gaminiais. Žemiau pristatome naujoviškus Lietuvos įmonių gaminamus aprangos ir tekstilės gaminius“, – sako Lietuvos ir aprangos įmonių asociacijos (LATIA) direktorė Indra Grigonienė.

Ne tik dailus, bet ir naudingas sveikatai: masažinis megztinis, prisotintas vitaminu E

Kauno rajone įsikūrusi „Garlita“ jau ne vienerius metus garsina Lietuvos tekstilės pramonę išmaniais gaminiais. Šįkart bendrovė pristato masažinį, akupunktūrinių savybių turintį megztinį, prisotintą vitaminu E. Pažangios technologijos rūbas jį dėvinčiajam padeda atpalaiduoti sustingusius raumenis, stimuliuoja kraujotaką, mažina nugaros skausmą. Kita vertus, svarbiu antioksidantu vitaminu E prisotintas drabužis saugo kūną nuo laisvųjų radikalų žalingo poveikio, slopina daugelio kenksmingų medžiagų, sukeliančių riziką susirgti vėžiu, poveikį. Taip pat vitaminas E pasižymi savybėmis, kurios skatina gyti žaizdas, stiprina kūno atsparumą, gali apsaugoti nuo kenksmingo ultravioletinių spindulių poveikio.

 10 naujoviškų Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių gaminių, kurie stebina pasaulį | LATIA nuotr.

10 naujoviškų Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių gaminių, kurie stebina pasaulį | LATIA nuotr.

Aplinkai draugiškos medžiagos iš… kavos tirščių, jūros dumblių, mėtų

Nuo 2012 m. bendrovės „Utenos trikotažas“ strategija yra nukreipta į aukštesnės pridėtinės vertės, aplinkai nekenksmingos aukštos kokybės gaminių gamybą. Naujoviškos medžiagos ir dėmesys aplinkosaugai plačiąja prasme – tai pasaulinė kryptis tekstilės sektoriuje, kuriai „Utenos trikotažas“ sąmoningai ir nuosekliai ruošėsi.

Nenuostabu, kad įmonė sukūrė gamtą tausojančių gaminių, stebinančių tarptautinę bendruomenę, kurie pasižymi ir puikiomis savybėmis.

Pavyzdžiui, 40 proc. kavos tirščių pluošto medžiaga pasižymi natūraliomis termo savybėmis, yra visiškai suyranti gamtoje. Pluošte, kurio gamybai naudojami dumbliai, gausu naudingų mikroelementų, bet to – ši medžiaga vertinama kaip atspari ugniai, ji gerai sulaiko šilumą, apsaugo nuo nemalonaus kvapo, greitai išgarina drėgmę. Aplinkai žalingo poveikio nepaliekantis iš mėtų (95 proc.) pagamintas pluoštas pasižymi natūraliomis antibakterinėmis savybėmis. Jis greitai išgarina drėgmę, nesiglamžo, apsaugo kūną nuo perkaitimo ar sušalimo.

 10 naujoviškų Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių gaminių, kurie stebina pasaulį | LATIA nuotr.

10 naujoviškų Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių gaminių, kurie stebina pasaulį | LATIA nuotr.

Atrodo kaip plonos odinės pirštinės, bet ir – šildo

Šąla rankos, bet norite dailiai atrodyti? Atsakymas yra šildančios pirštinės žmonėms, turintiems kraujotakos sutrikimų. Jos plonos bei atrodo kaip įprastos dailios odinės pirštinės, tačiau viduje slepia metalizuoto audinio sluoksnį, valdančią elektroniką ir pakraunamą ličio jonų bateriją. Šildymo funkcija automatiškai įsijungia užsimovus pirštines, baterijos būklę išduoda dailūs, bet paslepiami šviesdiodžiai. Šis gaminys – Kauno UAB „Lygio“ kūrybos rezultatas.

 10 naujoviškų Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių gaminių, kurie stebina pasaulį | LATIA nuotr.

10 naujoviškų Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių gaminių, kurie stebina pasaulį | LATIA nuotr.

Tausoja aplinką – gamina audinius iš lino ir perdirbtų nebenešiojamų drabužių, PET butelių

Siekdama prisidėti prie aplinkos saugojimo Panevėžio AB „Linas“ komanda pradėjo gaminti audinius iš lino ir perdirbtų verpalų. Šie audiniai turi ypatingą „dvigubą“ privalumą: lino pluoštas yra nekenksmingas aplinkai pats savaime, nes gamyboje nepalieka jokių atliekų, o kai auga – nesudaro jokios žalos gamtai ir aplinkai. Perdirbti verpalai, pvz. medvilnė iš vartotojų suneštų nebenešiojamų drabužių, poliesteris iš perdirbtų PET butelių, yra gaminami nenaudojant vandens, jokių cheminių medžiagų, be to, gamyboje neišskiriama CO2 emisija.

 10 naujoviškų Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių gaminių, kurie stebina pasaulį | LATIA nuotr.

10 naujoviškų Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių gaminių, kurie stebina pasaulį | LATIA nuotr.

Audiniui vilna suteikia šilumos, poliesteris iš vandenyne surinktų plastikinių butelių – tvarumo

Bendrovė „Omnitekso“ dvisluoksnė trikotažinė medžiaga pagaminta iš organinės vilnos ir perdirbto poliesterio atitinka tvarumo reikalavimus: organinė vilna medžiagai suteikia ne tik šiluminių savybių, bet ir natūralumo bei jaukumo pojūtį, tuo tarpu, specialus poliesteris, pagamintas iš vandenyne surinktų plastikinių butelių, išgarina perteklinę drėgmę.

Perdirbtas vilnos audinys baldams pasižymi atsparumu, tinkamu ir visuomeninės paskirtiems baldams

Bendrovės „Audėjas“ baldinių audinys „Floris“, pagamintas iš itališko, 100% „Re.Verso“ atnaujintos vilnos mišinio, pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, tinka ir visuomeninės paskirties baldams.

Dar 2017 m. „Floris“ gavo pagarbų „Blue Drop Awards“ apdovanojimą tarptautinėje baldinių audinių parodoje MoOD, Briuselyje. „Floris“ yra nekenksmingas aplinkai: gaminant 1000 kg jo siūlų sutaupoma 76% energijos, 89% vandens ir 96% CO2.

3D technologija, kuria itin lengvai per atstumą pritaikomi rūbai konkrečiam žmogui

MB „Saltas“ technologija ypač tiks bendrovėms, siuvančioms vyriškus ir moteriškus drabužius bei dizainerių ateljė, kuriančius vienetinius drabužius. Tai  skaitmeninis rūbų pritaikymas bei 3D žmogaus kūno skenavimas, karpinių sudarymas pagal kūno formą su 3D skaitmenine programa. Technologija leis per atstumą nustatyti būsimo rūbo nešiotojo kūno matmenis.

Naujausios pažangios įrangos dėka – gamtai nekenksmingi ir estetiški audiniai

Bendrovė „A Grupė“ modernių technologijų pagalba kuria naujoviškus gaminius iš perdirbtos tekstilės verpalų, perdirbtos vilnos, gofro ir plisė tekstūros gaminius. Visiškai kompiuterizuotos įmonės audimo staklės įgalina lengvai kurti raštus su sudėtingais reljefo efektais. Specialios apdailos ir minkštinimo technikos (be sunkių cheminių medžiagų) dėka lininiai audiniai tampa labai minkšti ir patogūs, todėl puikiai tinka drabužiams. Pasitelkiant modernią įrangą bendrovė gali naudoti natūralius minkštiklius, kurie tausoja lininius audinius. Nauja apdailos technologija lininį audinį pašiaušia suteikiant minkštumo ir šilumos pojūtį.

Medvilnės apklotas – dengtas sidabru, todėl yra antibakterinis

UAB „Barker Textiles“ kurtas grynos medvilnės dailus apklotas turi antibakterinių savybių, mat jo apdaila turi sidabro dalelių. Natūralaus pluošto gaminys yra specialaus antibakterinio audimo, kurio dėka yra minkštas, lengvas.

Didžiausioje Baltijos šalyse specializuotos aprangos ir tekstilės verslo parodoje „Baltic Fashion & Textile Vilnius“ šiemet savo gamybą ir paslaugas pristatys beveik 400 įmonių iš 21 pasaulio šalių. Pernai parodą aplankė beveik 10 tūkst. lankytojų. Šiemet tikimasi, jog šis srautas išaugs ne mažiau nei 20 proc. Parodą rengia Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacija (LATIA).

***

Kokybiški audiniai internetu, puikiai tinkantys drabužiams.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

2 komentarai

 1. Net nosis užsirietė beskaitant!:

  Va taip jums visiems, va šitaip!
  Atvažiuoja čia koks škotas, norvegas, kanadietis ir t.t.,
  o čia RIEŠINĖS tautiškais motyvais – šildančios ir masažuojančios. Nusiperka ir veža savo motulei dovanų, kad reumato kankinamus riešus masažuotų ir šildytų. Arba pailgintas lietuviškas pirštuotas ar kumštines pirštines, kur ant palto (striukės) rankogalių užmaunamos, kad joks vėjas į rankovę neįsmuktų, joks šaltis nepakąstų rankelių…
  Labai praverstų lino apatiniai ir (pus)kojinės. Masažuoja, vasarą vėsina, žiemą šildo. Net keista – juk ne vilna, o štai pateko tau ant kūno, ir įvyksta stebuklas, tau šilta, nors šiaip jau patalpoj ar lauke vėsu. Vienuoliai žinojo, kam iš drobės marškinius siuvo…
  Vienu metu kažkuris trikotažo fabrikas buvo primezgęs tokių kojinaičių. Prisipirkau, dar turiu. Tik gaila, kad liovėsi tokias mezgęs. Juk joms tik paaiškinimų, geros reklamos trūko – net ir pas mus. Juk miestiečiai greitai pradeda silikoninėmis kasdienybėmis gyventi, tikrus dalykus užmiršta. Taip pat ir jauseną, kai tau kūną liečia tikras, nes natūralus daiktas.

 2. Mano mama irgi užsėma įvairiausiais gaminiais iš tekstilės. Verslas mažas tačiau pelningas. Mano mama naginga, todėl visiems patinka jos kuryba, bei kokybė. Rado ne per seniausiai įmonę kuri labai kokybišką tekstilę parduoda, tai dabar ji labai patenkinta, o ir kaina jos mažesnė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: